Billiard-Hockey Club Moravský Krumlov

TROCHA HISTORIE
Billiard-Hockey Club Moravský Krumlov (zkráceně BHC-MK) byl založen 1. ledna 2022 pod hlavičkou Klubu Volnočasových Aktivit z.s.
V sobotu 8. ledna 2022 proběhl v Moravském Krumlově v tělocvičně na ZŠ Klášterní první nábor do nově vzniklého oddílu BHC-MK.
Akce to byla neslavná. Celkově přišli jen 3 zájemci, ačkoliv jsme měli marketing zmáklý – hlášení v místním rozhlase, letáky na nástěnkách po celém městě, spolupráce se školami – i přes to vše se akce moc nepodařila. Navíc aktivní zůstal jen Miroslav Vavřín. Jediný, který odtrénoval celý leden.
Ke konci ledna se v tělocvičně objevil Luba Princ.

Jako reakce na neúspěch prvního náboru se v pondělí 21. února a v úterý 22. února 2022 konalo druhé kolo náboru, kdy jsme se představili dětem a kolemjdoucím při prezentaci šprtce přímo na náměstí T.G. Masaryka a taktéž před školou ZŠ Klášterní. Tato akce měla mnohem větší ohlas. Ačkoliv v pondělí nám trochu sprchlo a zasněžilo, nenechali jsme se počasím odradit. Kolem 3 stolů umístěných na náměstí T.G.M. se seběhlo vždy pár jedinců.
Úterní akce před školou měla ještě větší úspěch. Během dlouhé přestávky a taktéž po skončení výuky bylo kolem stolů živo jak v úlu. V jednu chvíli jsme u 3 stolů napočítali 16 dětí. Kroužek se rozjel. Míra Vavřín nás sice dočasně opustil, ale pravidelně začal chodit Luba, přidali se Martin, Tomáš, Petr, Tadeáš, Gabča. Od dubna 2022 se Míra zase vrátil.

V září 2022 se uskutečnily další nábory před oběma školami. V roce 2023 jsme se účastnili Dětského dne v Polánce, kam nás pozval místní Spolek občanů (moc děkujeme), v létě 2023 jsme uskutečnili trénink na krumlovském koupališti, v září následovaly další nábory u škol.
Někteří starší členové naopak odešli, Míra to vzdal po pár trénincích podruhé, Tadeáš a Adélka přešli k dobrovolným hasičům, Martin Hladký přestal chodit. Na druhou stranu se vynořilo spousta nováčků. Do oddílu začala chodit i děvčata. První z nich, nepočítám-li Gabču, byla Klárka, kterou jsme „našli“ v Polánce. Pak se přidala Niky, Ella, Lili a v neposlední řadě i Danielka, která chodí do oddílu se starším bráchou. K holkám přibyli i kluci. Michal, kterého přivedl Radek Z. právě i se ségrou Danielkou, Adam, Matěj, Mates, Tomáš…
A tak se začala psát historie klubu BHC-MK.


NAŠE ČINNOST
Naše celoroční činnost v rámci oddílu má více aktivit.
Tou stěžejní jsou pravidelné tréninky. Scházíme se každou středu od 16:00 do 18:00. V rámci tréninků je hrána interní liga, zvaná KRUMOR LIGA. Je to soutěž mezi jednotlivými členy oddílu. Je hrána v ročních sezónách, kdy startujeme v září a konec sezóny je vždy na přelomu května a června. V průběhu interní ligy hraje každý hráč vzájemné zápasy s ostatními členy oddílu. Závěrem každé sezóny je play-off pro nejlepších 8 týmů. Rozlosování týmů do play-off fáze je pevně dané. Hraje se na 4 vítězná utkání. Vyvrcholením sezóny je vždy finálová série mezi dvěma nejlepšími hráči uplynulé sezóny, která se hraje opět na 4 vítězná utkání. Vítěz v dané sezóně získává právo na putovní pohár.

Druhou aktivitu našich členů je zapojení se do turnajů jednotlivců pořádaných týmy z České Republiky pod hlavičkou Českého svazu Billiard-Hockeye či Unie hráčů stolního hokeje. V rámci roku se pořádají minimálně 3 veliké celorepublikové turnaje (ČP36) a spousta menších, regionálních (ČP12, ČP24). V rámci turnajů se utkávají hráči švýcarským systémem. Hrají všechny skupiny dohromady (muži, ženy, junioři, starší žáci, mladší žáci i veteráni). Vyvrcholením turnajů jednotlivců je Mistrovství republiky, kam zamíří skupinky nejlepších z daných kategorií.
Unie hráčů taktéž vede a řídí Ligu škol. To je další oblast, kam bychom se mohli s oddílem přihlásit.

Poslední aktivita, která pro náš oddíl připadá v úvahu, je možnost přihlásit se do 2. ligy družstev ČR. Zde hrají družstva z celé České Republiky (Praha, Brno, Most, Kadolec, Mutěnice, Střelice, Boskovice a další přihlášené týmy). Jedná se o soutěž týmovou, tedy hráči nehrají jen za sebe, ale za tým. Jednotlivá družstva se v rámci sezóny utkají vždy 2 krát.
Navazující aktivitou je 1. liga družstev, kam se přihlašují opět týmy napříč republikou. Ale takové úrovně ještě náš šprtec nedosahuje 🙂 Třeba někdy v budoucnu.

SDĚLENÍ PRO RODIČE, KLUKY A HOLKY

Organizace oddílu a tréninků:
Oddíl BHC-MK funguje v období od září – srpna
. V rámci letních prázdnin se mohou konat jednorázové akce, tábory či speciální tréninky.

V průběhu oddílového roku bude každoročně hrána Interní KRUMOR Liga.
Interní KRUMOR liga je otevřená soutěž pro všechny zájemce z řad členů oddílu. Každý, kdo se chce zapojit do Interní ligy, si vybere jeden z neobsazených NHL týmů, s kterým bude v lize nastupovat ke vzájemným zápasům s ostatními členy oddílu, viz sekce ŠPRTEC – KRUMOR LIGA.
Dále se během roku účastníme turnajů jednotlivců, které jsou pořádány pod hlavičkou Českého Svazu Billiard-Hockeye či Unie Hráčů Stolního Hokeje.
V dalších letech bychom se rádi zařadili i do soutěže týmů, konkrétně do 2. ligy družstev.

Finance:

– Pro všechny členy oddílu mladší 18 let je oddílový poplatek 300,- Kč/rok.
– Pro všechny členy oddílu starší 18 let je oddílový poplatek 600,- Kč/rok.
První měsíc v oddíle je pro každého nováčka bezplatný!  Ať si ŠPRTEC vyzkouší.
Platbu posílejte na účet 697032722/5500 (do zprávy pro příjemce napsat jméno dítěte). Případně platba hotově na tréninku.

Vybavení:
V rámci oddílu si kluci/holky mohou na tréninku bezplatně zapůjčit erární vybavení (hráče, hokejku, puk) a hrát s tímto vybavením.
Jediné vybavení, které si kluci/holky budou kupovat, jsou právě kolečka pro NHL dresy do Interní KRUMOR Ligy, pokud se jí budou chtít účastnit. Ke hře budou kluci/holky potřebovat 8 ks koleček pro tmavé dresy, 8 ks koleček pro světlé dresy (1x brankář + 6 hráčů). Celkem tedy 16 koleček s potisky + 2x plastová hokejka + 2 puky.
S tímto vybavením vydrží kluci/holky minimálně celou sezónu, a to včetně turnajů, kam budeme jezdit.

V případě, že by si kluci chtěli koupit i další vybavení, tak ceník platný pro sezónu 2023/2024 je zde:
dřevěné kolečko – 9 Kč/1 ks (bez polepu)
hokejka plastová – 30 Kč/1 ks
hokejka litá – 60 Kč/1 ks
puk – 7 Kč/1 ks
potisk – viz níže

Pokud by někdo z kluků chtěl i jiné dresy (extraliga, nároďáky, KHL…atd.), není problém objednat. Cena je zatím cca 5-8 Kč/1 ks dresu.
Nakupuji společně s ostatními trenéry přes Český svaz Billiard-Hockeye. Je to levnější. Pokud někdo projeví zájem, dokážu dresy na kolečka vyrobit i já – záleží na domluvě.

Pokud by někdo chtěl kupovat po vlastní ose, tak můžete zde https://eshop.pelisport.cz/kategorie/potisky-na-hraci-kameny
Případně tady, ale tento obchod je extrémně předražený!!! https://www.stolnihokej-shop.cz

Oddílové barvy BHC-MK: tmavě modrá, světle modrá, žlutá
Oddílový znak BHC-MK: Tmavě modrý žabák se světle modrým lemováním v horní části žlutého podkladu, pod žabákem dvě zkřížené černé hokejky. Vnější tmavě modrý kruh se žlutými nápisy v horní a spodní části (Billiard-hockey club // Moravský Krumlov).

Spřátelené organizace, spolky, kluby a oddíly:

Ostatní oddíly a kluby: