1. LIGA DRUŽSTEV

Týmy 1. ligy pro rok 2023:
BHK IQ Boskovice
Doudeen Team
Dragons Modřice
Gunners Břeclav
Prague NHL
SHL WIP Reklama Dobrá Voda
Šprtmejkři Ostrava

MISTŘI ČR pro rok 2023 – BHK IQ BOSKOVICE

26. 11. 2023 – 1. liga – 6. kolo

V sobotu 26.11. se uskutečnilo poslední kolo 1. ligy družstev. 

BHK IQ Boskovice, Doudeen Team a SHL Dobrá Voda se sjeli do Holasické Orlovny. Boskovicím stačil jediný bod, aby poprvé v historii slavili titul. A hned v prvním dnešním utkání se jim zadařilo, když remízovali s týmem Doudeen Teamem 8:8. Další zápasy tak již byly jen symbolické. Přesto Boskovice porazily Doborou Vodu 12-9. V posledním zápase Dobrá Voda vyhrála nad Doudeen Teamem 10:8.

Konečné pořadí tak bylo dáno takto:
1. místo BHK IQ Boskovice – Gratulace k prvnímu vítězství v 1. lize.
2. místo SHL Dobrá Voda
3. místo Doudeen Team
Na dalších místech pak Šprtmejkři Ostrava, Dragons Modřice, Prague NHL a poslední Gunners Břeclav.

7. 10. 2023 – 1. liga – 5. kolo

V sobotu 7.10. se uskutečnilo další kolo 1. ligy družstev. 

Tentokrát se jelo hrát do Prahy a do Boskovic. Domácí Boskovice drží jasně první příčku, kdežto domácí v Praze okupují po 5. kole spodek tabulky. Týmy SHL Dobrá Voda a Doudeen team bojují o 2. a 3. příčku. Ostraváci a Dragoni drží střed tabulky a Gunners statečně unikají poslednímu místu, které přenechávají o bod Praze. Jak dopadne poslední 6. kolo na konci listopadu? Boskovicím chybí bod, aby opanovali trůn. Dobrou Vodu a Doudeen dělí 2 body.

16. 9. 2023 – 1. liga – 4. kolo

V sobotu se odehrálo další kolo 1. ligy družstev. 

Kluci z DOUDEEN TEAMu narazili na Šprtmejkry z Ostravy a Gunners Břeclav. Oba dva zápasy odehráli bravurně a získali plný počet bodů do tabulky. Nicméně úplně stejně se vedlo i hráčům SHL Dobré Vody a BHL IQ Boskovice, takže náš tým je stále na třetím místě s 10b.

Kompletní statistika zápasů i tabulka průběžného pořadí na obrázku.  

22. 4. 2023 – 1. liga – 3. kolo

Dnešní kolo se skutečnilo v Dobré Vodě a v Modřicích.

Po polovině soutěže vedou hráči Boskovic. Boskovičtí neztratili ani bod a míří za svým prvním titulem! Ve 3.kole se v Dobré Vodě utkaly tři nejlepší celky loňské sezóny. Boskovice si nejprve pohlídali čtyřbodové vedení po čtyřech kolech a porazili domácí 9:8.  Ve druhém utkání jednoznačně  porazily loňské mistry Doudeen Team, proti kterým vedly po čtyřech kolech o 9 bodů. Utkání nakonec skončilo 11:6. Jihomoravané, kteří právě loni v Dobré Vodě slavili v posledním kole vítězství v celé soutěži, odjížděli letos z Dobré Vody s prázdnou. V posledním zápase je totiž Dobrá Voda porazila 8:5.

Plný bodový zisk si z Modřic veze Ostrava, která nejprve porazila vysoko domácí 13:7 (po dvou kolech vedli o 9 bodů) a poté porazili ještě větším rozdílem Prague NHL (13:5). Domácí hráči v utkání s Břeclaví senzačně otočili vývoj zápasu a vyhráli 12:10, přestože po čtyřech kolech prohrávali 8:9. Stejný kolaps v poslední kole zápasu předvedla Břeclav i proti Praze. Bylo to utkání dvou nejhorších celků. Pražané po čtyřech kolech prohrávali 7:8, přesto se nakonec radovali z výhry 11:9. 

18. 3. 2023 – 1. liga – 2. kolo – dohrávka

V sobotu 18.3. se v Boskovicích odehrál zbytek zápasů do druhého kola 1. ligy družstev.

V prvním zápase na sebe narazili Šprtmejkři z Ostravy a Boskovičtí Ice Quuen. Na výhry z prvního kola navázali hráči z Boskovic a Ostravu porazili 11:8. Do tabulky se vloudil nějaký šotek a ostravským připsal jeden bodík navíc (11:9). Boskovičtí každé kolo postupně navyšovali náskok, který se Ostravě nepodařilo umazávat.
Druhý zápas svedli Gunners Břeclav a SHL Dobrá Voda. Zde byl v prvních dvou sériích zápas celkem vyrovnaný, ve třetí a čtvrté sadě ale Břeclavští připsali jen jeden bod, zatím co Dobrá Voda připsala bodů 6. A bylo rozhodnuto. V posledním kole Gunners pouze korigovali na konečných 7:11.
Třetí šlágr odehrála Ostrava s rozjetými kluky z Dobré Vody. Tento zápas byl nesmírně vyrovnaný. Po první sérii vedla Ostrava, po druhé zase Dobrá Voda…na konci se ale z těsné výhry 10:9 radovali v Dobré Vodě.
Poslední čtvrtý zápas sehráli Gunners Břeclav s domácími BHK IQ Boskovice. I v tomto zápase si Boskovičtí šli pro vítězství postupnými kroky. Nakonec výsledková tabulka ukázala skóre 10:7 pro domácí tým.

4. 3. 2023 – 1. liga – 2. kolo – předehrávka

Dnes se hrála předehrávka 2. kola. Kluci z DOUDEEN Teamu hostily Dragons Modřice a Prague NHL. Kupodivu hráči Modřic měli do arény blíže, neboť se nehrálo v bohunické Orlovně, ale v Holasicích. Změna prostředí neměla na naše kluky vliv a v prvním zápase porazili tým Dragons Modřice. Šlo o těsné vítězství, ale i ta jsou moc důležitá. Ve druhém kole Dragons porazili PNHL 12:6. Stejným skóre pak prohráli zápas Prague NHL s DOUDEEN team 6:12.
Brňáci si tak z Holasického azylu odvážejí dvě výhry, Jednu výhru připsali kluci z Dragons Modřice. Přažáci si do hlavního města odvážejí dvě prohry.

18. 2. 2023 – 1. liga – 1. kolo

A je to tady, 1. liga začala.
Jako první se ke stolům postavili hráči Prague NHL a Dobré Vody. Praha ale neměla proti jihočechům šanci. První série skončila 2:1, od té další už Dobrá Voda náskok stále navyšovala až na konečných 17:4.
Ve druhém zápase se utkali navrátivší se tým z Ostravy, který v minulosti hrával 1. ligu pravidelně. A proti nim se postavili hráči z Břeclavi, kteří po dvou letech postavili vlastní tým (předchozí léta hrála Břeclav pod názvem B.O.S. tým, neboť se jednalo o seskupení hráčů z více měst a týmů). Ostravští překlopili vítězství na svou stranu až v poslední 5. sérii, když ze stavu 4:5 otočili na 7:6.
Ve třetím kole se představili obhájci titulu z Doudeen Teamu. Prověřit je měli kluci z Gunners. Břeclaváci se obhájců vůbec nezalekli, každé kolo navyšovali rozdíl ve skóre. Na konci páté série byl stav 11:3 pro Kanonýry.
Čtvrté kolo svedlo do boje Boskovice a Dragony z Modřic. Průběh zápasu byl v každé sérii dost vyrovnaný a stejně tak dopadl i finální výsledek 10:9 pro Boskovice.
Páté kolo a Doudeeni proti Šprtmejkrům. Tyto týmy se v minulosti střetávali pravidelně, dnes se z výhry radovali brněnští zástupci, 11:8 pro Doudeen team.
Šesté kolo ke stolům přivedlo Prahu a Boskovice. Hráči Prague NHL od začátku ztráceli, Boskovičtí přidávali postupně bodík k bodíku, až z toho byla výhra 13:5.
V posledním kole se utkali Dragons s Dobrou Vodou. Opět se jednalo o pěkně vyrovnaný zápas, který nakonec na svou stranu překlopili hráči Dobré Vody.

Nejlepším hráčem 1. kola se stal Ondřej Müller, mostecký hráč hostující na jihu Čech v Dobré Vodě. Za první kolo nepoznal přemožitele, když v 10 zápasech dokázal 7x vyhrát a 3x remízovat.