2.LIGA DRUŽSTEV

Týmy 2. ligy pro rok 2023:

BHC CorroTech Most
BHC StarColor Most A
BHC StarColor Most B
Dragons Modřice B
Gunners Břeclav B
SHK Kadolec
SHL Brno
Sokol Střelice
Šprti Mutěnice
THE Orel Bohunice

17. 9. 2023 - 2. liga - 3. kolo


V neděli se opět hrála 2. liga družstev. THE Orel Bohunice jel do Střelic, kde se hráči Bohunického celku utkali 2x s místními Sokol Střelice, dále pak 2x  s Gunners Břeclav „B“ a jako pátý zápas na nás čekali Dragons Modřice B.

První zápas se pro nás nevyvíjel dobře, když jsme po první sadě prohrávali o 2 body, ale nakonec jsme Břeclav udolali 4:3.
Ve druhém zápase nás potrápili domácí a zápas nakonec skončil smírně 2:2 (i když v tabulkách je uveden výsledek 3:3).
Druhý zápas s Břeclaví dopadl na chlup stejně – vítězství 4:3 pro THE Orel Bohunice. 
Ve čtvrtém kole jsme se utkali dnes podruhé se Střelicemi a i zde byl výsledek stejný = remíza. Tentokrát 4:4.
V posledním dnešním zápase jsme narazili na Dragons Modřice. I zde byl výsledek těsný, přesto vítězství 4:3.

Celkově 8 bodů z dnešních 5 zápasů. Dobrý výsledek.

Tabulka 2. ligy - po 2. kolo

Druhé kolo 2. ligy se dohrálo, čímž byla uzavřena první polovina této soutěže. Sedmnáctého září a pak osmého října následují poslední dvě kola druhé nejvyšší soutěže družstev.

Zatím jasným lídrem 2. ligy je tým SHL Brno, které v 8 zápasech nepoznalo porážku. Každý sázkař by Vám ale řekl, že je to jasná věc, neboť SHL hráči jsou všechno prvoligových kvalit a do druhé ligy si jen odskočili získat pohár, který některým z nich chybí ve vitrínce.

Takže vlastně v 2. lize se hraje hlavně o druhé místo. To zatím rží tým THE Orel Bohunice, který má stejný počet bodů jako CoroTech Most, ale stačilo mu k tomu pouze 8 zápasů. Mostečané jich odehráli již 11. Na druhou stranu, Bohunce získaly již 4 body díky kontumacím (Most C a Kadolec).

23. 4. 2023 - 2. liga - 2. kolo

Druhé kolo 2. ligy se hrálo v Mostě. Tým Kadolce ke svým zápasům nedorazil a tak jeho soupeři získali volné body za kontumaci.

Hráči THE Orel Bohunice ve svém úvodním zápase porazili CorroTech Most 5:0. Tým SHL si poradil kanárem s Dragony z Modřic (6:0). Ve druhé sérii Bohunice padly s SHL také o šest bodů (7:1) a CorroTech si spravil chuť s Dragony 4:1. Ve třetím kole se jen Kadolci zkontumovaly zápasy s SHL a Bohunicemi.
Ve čtvrté sadě si SHL poradilo i s CorroTech Most (6:1). V páté sadě Bohunice i napodruhé porazili Corrotech, tentokrát těsně 5:4.

26. 3. 2023
První kolo 2. LIGY se odehrálo na „hřištích“ v Brně a v Břeclavi.

Brno:
Do moravské metropole, do domácího prostředí SHL Brno, zamířily týmy THE Orel Bohunice, Dragons Modřice B a SHK Kadolec Tým z Mostu nedorazil a jeho zápasy byly kontumovány ve prospěch soupeřů.

Břeclav:
Na svém domácím hřišti přivítali Gunners Břeclav B následující týmy: BHC StarColor Most, BHC CorroTech Most, Sokol Střelice a Šprti Mutěnice.

1. kolo
Obhájci loňského titulu, týmu BHC StarColor Most, se vstup do ligy vůbec nepovedl a tým prohrál všechna 4 utkání. Naopak suverénní byl tým SHL Brno, který loni hrál 1. ligu. Nejlepším hráčem kola byl L. Šustáček právě z SHL Brno, který v 6 odehraných zápasech nenašel přemožitele. Překvapením je i mostecké „Béčko“, tým CorroTech Most, který si poradil s „nadupanějším “ mosteckým Áčkem.

26. 3. 2023 - 2. liga - 1. kolo