2.LIGA DRUŽSTEV

Týmy 2. ligy pro rok 2024:

BHC StarColor Most
Dragons Modřice
Gunners Břeclav
SHK Kadolec
SHL Brno
Sokol Střelice
THE Orel Bohunice

28. 04. 2024 - 2. liga, 3. kolo - Bohunice

Stejně jako první kolo, tak i třetí kolo se částečně odehrálo v Brně. Tentokrát na půdě Bohunic. Druhá skupina týmů odjela do Střelic.

V Brně na sebe narazily týmy Mostu, SHL Brna, SHK Kadolce a místní THE Orel Bohunice. Nejlépe se vedlo týmu SHK Kadolec, který díky tomu, že SHL Brno prohrálo s THE Orel Bohunice, se vyhoupli do čela tabulky 2. ligy. SHL je na druhém místě. THE Orel Bohunice si již zmíněnou první výhrou v soutěži připsaly první body v letošním ročníku. 

Na konci března se konalo 2. kolo 2. ligy družstev. Za THE Orel Bohunice přijeli do Břelavi Němi, Ráďa a Lucka. Z BHC Moravský Krumlov je doplnili treném a Lesík. Ze 4 soupeřů se oddílu z Bohunic nepodařilo porazit nikoho. Vždy chyběla pověstná špetka štěstí. V prvním kole jsme narazili na domácí Břeclav. Ačkoliv opět za domácí hrál prvoligový hráč, drželi jsme se statečně. Nakonec se ale radovali kluci z Gunners (5:3). Stejně tak ve dvojzápase s Dragony byli úspěšnější v obou kláních soupeři (4:3 a 6:3). Čtvrté kolo byla pro Bohunice pauza. V posledním pátém kole jsme narazili na Střelice. A ani zde jsme nedokázali vyhrát (5:2).
Tento ročník má být sice o sbírání zkušeností hlavně pro Lucku a kluky z BHC MK, ale nějaký bodík by to chtělo.

25. 02. 2024 - 2. liga, 1. kolo - SHL Brno

Do moravské metropole se sjely všechny týmy, kteří letos hrají 2. ligu.
Za THE Orel Bohunice byli přítomni Zdenda Němi Němeček, Tomáš Grym, Lucie Jílková a doplnili je z BHC Moravský Krumlov trenér Martin, Tomáš Syky Sýkora a Lukáš Gajdoš.
V prvním kole Orel narazil na poměrně slabší tým z Břeclavi. Břeclav ale povolala prvoligové hráče, což se ukázalo jako rozhodující. Relativně vyrovnané utkání převážily body získané Erikem Stohanzlem na stranu Břeclavi (4:2). Syky se blýskl výhrou 6:0 nad Alexem Rusnokem.
Ve druhém kole Orel soupeřil o body s Mosteckým týmem. Ani zde Bohuničtí nestačili na své soupeře a podlehli 5:2.
Posledním soupeřem ve třetím kole byl Sokol Střelice. Po druhém kole bylo vymalováno, průběžná prohra 1:5 už se nedala otočit. Nakonec trojzápas skončil 3:6.

Výsledková listina – 2. liga  – 1. kolo

The OREL Bohunice – Gunners Břeclav               2:4
Sokol Střelice – BHC Corrotech Most                  4:4
BHC Dragons Modřice – SHK Kadolec                3:5 

Sokol Střelice – SHK Kadolec                           4:4
SHL Brno – BHC Dragons Modřice                   2:1 
BHC CorroTech Most – THE Orel Bohunice    5:2

SHK Kadolec – BHC CorroTech Most                   7:1
SHL Brno – Gunners Břeclav                                  6:1 
THE Orel Bohunice – Sokol Střelice                      3:6

PLÁN SOUTĚŽE 2. LIGY DRUŽSTEV - 2024