ARCHIV 2. LIGY

18. 11. 2023 - 2. liga - FINÁLE

Prvních 5 týmů po základní části postoupilo do dnešních finálových bojů – SHL Brno, TJ Sokol Šprti Mutěnice, BHC StarColor Most, THE Orel Bohunice a Sokol Střelice.

Hostitelem finále se stal první tým po základní části, tedy zbylé čtyři týmy dorazily do králove-polské Orlovny.

Velikým favoritem byl domácí tým SHL, neboť byl většinou složen z hráčů 1. ligy, ale Střelice jako jediné – opět – SHL Brno porazily, SHL Brno zase porazilo BHC Most a BHC Most porazil Sokol Střelice. Pěkně se tabulka na prvních třech místech zamotala. THE Orel Bohunice prohrál všechny úvodní zápasy, Šprti na tom byli podobně. A tak se rozhodovalo jen mezi trojlístkem Brno, Most, Střelice. Na konci finálových bojů měla všechna tři družstva stejný počet bodů, a tak se šlo kontrolovat pomocné ukazatele. Teprve 4. ukazatel odsoudil SHL Brno ke třetímu místu. A až předposlední 6. ukazatel přisoudil Střelicím místo druhé a BHC StarColor Most vynesl na piedestal pro vítěze 2. ligy.
BHC StarColor Most se tak stal prvním týmem, který 2. ligu vyhrál 3x za sebou. Gratulujeme.

8. 10. 2023 - 2. liga - 4. kolo

V neděli se všechna družstva 2. ligy měla sjet do Brna. THE Orel Bohunice byl pořádajícím celkem. Kromě týmu Kadolce dorazili všichni.

Hrálo se o hodně. SHL Brno byl jediný tým, který měl postup do finálových bojů v kapse. Nakonec se do TOP 5 dostali SHL Brno, Šprti Mutěnice, BHC StarColor Most, THE Orel Bohunice a Sokol Střelice.

Domácímu týmu se ale vůbec nedařilo. Během čtyř zápasů neposbírali Orli ani bod. Dvakrát prohráli s BHC StarColor Most a stejně tak se jim vedlo se Šprty z Mutěnic. Jen díky skvělým předchozím kolům se udrželi v pětici nejlepších, kteří si v listopadu zahrají finále.

Již 18. 11. se svět dozví, které družstvo bude letos slavit.

17. 9. 2023 - 2. liga - 3. kolo


V neděli se opět hrála 2. liga družstev. THE Orel Bohunice jel do Střelic, kde se hráči Bohunického celku utkali 2x s místními Sokol Střelice, dále pak 2x  s Gunners Břeclav „B“ a jako pátý zápas na nás čekali Dragons Modřice B.

První zápas se pro nás nevyvíjel dobře, když jsme po první sadě prohrávali o 2 body, ale nakonec jsme Břeclav udolali 4:3.
Ve druhém zápase nás potrápili domácí a zápas nakonec skončil smírně 2:2 (i když v tabulkách je uveden výsledek 3:3).
Druhý zápas s Břeclaví dopadl na chlup stejně – vítězství 4:3 pro THE Orel Bohunice. 
Ve čtvrtém kole jsme se utkali dnes podruhé se Střelicemi a i zde byl výsledek stejný = remíza. Tentokrát 4:4.
V posledním dnešním zápase jsme narazili na Dragons Modřice. I zde byl výsledek těsný, přesto vítězství 4:3.

Celkově 8 bodů z dnešních 5 zápasů. Dobrý výsledek.

Tabulka 2. ligy - po 2. kole

Druhé kolo 2. ligy se dohrálo, čímž byla uzavřena první polovina této soutěže. Sedmnáctého září a pak osmého října následují poslední dvě kola druhé nejvyšší soutěže družstev.

Zatím jasným lídrem 2. ligy je tým SHL Brno, které v 8 zápasech nepoznalo porážku. Každý sázkař by Vám ale řekl, že je to jasná věc, neboť SHL hráči jsou všechno prvoligových kvalit a do druhé ligy si jen odskočili získat pohár, který některým z nich chybí ve vitrínce.

Takže vlastně v 2. lize se hraje hlavně o druhé místo. To zatím rží tým THE Orel Bohunice, který má stejný počet bodů jako CoroTech Most, ale stačilo mu k tomu pouze 8 zápasů. Mostečané jich odehráli již 11. Na druhou stranu, Bohunce získaly již 4 body díky kontumacím (Most C a Kadolec).

23. 4. 2023 - 2. liga - 2. kolo

Druhé kolo 2. ligy se hrálo v Mostě. Tým Kadolce ke svým zápasům nedorazil a tak jeho soupeři získali volné body za kontumaci.

Hráči THE Orel Bohunice ve svém úvodním zápase porazili CorroTech Most 5:0. Tým SHL si poradil kanárem s Dragony z Modřic (6:0). Ve druhé sérii Bohunice padly s SHL také o šest bodů (7:1) a CorroTech si spravil chuť s Dragony 4:1. Ve třetím kole se jen Kadolci zkontumovaly zápasy s SHL a Bohunicemi.
Ve čtvrté sadě si SHL poradilo i s CorroTech Most (6:1). V páté sadě Bohunice i napodruhé porazili Corrotech, tentokrát těsně 5:4.

26. 3. 2023
První kolo 2. LIGY se odehrálo na „hřištích“ v Brně a v Břeclavi.

Brno:
Do moravské metropole, do domácího prostředí SHL Brno, zamířily týmy THE Orel Bohunice, Dragons Modřice B a SHK Kadolec Tým z Mostu nedorazil a jeho zápasy byly kontumovány ve prospěch soupeřů.

Břeclav:
Na svém domácím hřišti přivítali Gunners Břeclav B následující týmy: BHC StarColor Most, BHC CorroTech Most, Sokol Střelice a Šprti Mutěnice.

1. kolo
Obhájci loňského titulu, týmu BHC StarColor Most, se vstup do ligy vůbec nepovedl a tým prohrál všechna 4 utkání. Naopak suverénní byl tým SHL Brno, který loni hrál 1. ligu. Nejlepším hráčem kola byl L. Šustáček právě z SHL Brno, který v 6 odehraných zápasech nenašel přemožitele. Překvapením je i mostecké „Béčko“, tým CorroTech Most, který si poradil s „nadupanějším “ mosteckým Áčkem.

26. 3. 2023 - 2. liga - 1. kolo

BHC CorroTech Most
BHC StarColor Most
BHC StarColor Most  „B“
Dragons Modřice
Gunners Břeclav
SHK Kadolec
SHL Brno
Sokol Střelice
Šprti Mutěnice
T
HE Orel Bohunice

Týmy 2. ligy pro rok 2023:

Vítězové 2. ligy pro rok 2022 – BHC StarColor Most A

Týmy 2. ligy pro rok 2022:
BHC StarColor Most A
BHC StarColor Most B
BHK IQ Boskovice
Dragons Modřice
SHK Kadolec A
SHK Kadolec B
Sokol Střelice
Šprti Mutěnice
THE Orel Bohunice

FINÁLE 2. LIGY DRUŽSTEV

Aktualizováno ke dni: 31.10.2022

Poslední říjnovou sobotu se v Boskovicích uskutečnilo FINÁLE 2. LIGY DRUŽSTEV. Na tuto akci dorazilo 5 finalistů – domácí BHK IQ Boskovice, BHC StarColor Most „A“, Střelice, Kadolec „A“ a pátý postoupivší tým The OREL Bohunice (spadající pod DOUDEEN TEAM Brno).

Hrálo se systémem každý s každým a tak na každý tým čekaly 4 zápasy.
V prvním kole se střetly Most – Kadolec. Vzájemné měření skončilo výrazně lépe pro Most, který zvítězil 5:1. Nutno podotknout, že tým Kadolce přijel ale ve velice zúžené sestavě. Na druhé sadě stolů bojovaly Boskovice s Bohunicemi. Zde byl výsledek velice těsný a rozhodl vlastně gól, který dostal Padrta v poslední vteřině. Z těsného vítězství se tak radovaly Boskovice 4:3.
Druhé kolo ve kterém změřili formu Boskovice a Kadolec. Pro Boskovice opět velice těsné vítezství, tentokrát 2:1. Naopak Most předvedl opět krasojízdu a zvítězil 6:1. 
Po dvou kolech tedy Most i Boskovice se 4 body. Ostatní týmy bez bodu.
Třetí kolo proti sobě svedlo Most a Bohunice. Rozjetý most nenechal nic náhodě a i zde si došel pro relativně klidnou výhru 5:3.  Boskovice měly toto kolo volné a tak sledovaly výhru Střelic nad Kadolcem 5:3. První 2 body pro Střelice.
Čtvrtá sada postavila namlsané Střelice před doposud skvěle hrající  Boskovice. A Střelicím se dařilo i v tomto zápase, nakonec urvaly výhru 5:3. Bohunice i Kadolec ve vzájemném zápase získali každý po 1 bodu za remízu 4:4.

Aktuální pořadí před posledním kolem bylo následující:
4.-5. místo – Kadolec – 1 bod (odehrány všechny zápasy)
4.-5. místo – Bohunice – 1 bod (poslední zápas se Střelicemi)
2.-3.místo Střelice – 4 body (poslední zápas s Bohunicemi)
2.-3.místo Boskovice – 4 body (poslední zápas s Mostem)
1. místo – Most – 6 bodů (Poslední zápas s Boskovicemi)

Poslední 5. kolo. Bohunice hrály se Střelicemi. Pokud Střelice vyhrají a ve druhém zápase se totéž povede Boskovicím, budou mít všechna 3 družstva 6 bodů a shodné i vzájemné zápasy. 
Ze světa hypotéz se vraťme zpět do reality, protože ta byla úplně jiná…Střelice nakonec uhrály s Bohunicemi jen remízu 2:2. Naopak Most nenechal Boskovicím žádnou jiskřičku naděje a i  poslední zápas vyhrál. Tentokrát velice přesvědčivě 6:0.

KONEČNÉ POŘADÍ 2. LIGY DRUŽSTEV
1. MÍSTO          MOST   (8 bodů)
2. MÍSTO          STŘELICE   (5 bodů)
3. MÍSTO          BOSKOVICE   (4 body)
4. MÍSTO          BOHUNICE   (2 body)
5. MÍSTO          KADOLEC   (1 bod)

V neděli 9. října se odehrálo poslední kolo 2. ligy družstev. Hrálo se na dvou místech, v Mostě, kam kromě domácích týmů „A“ a „B“ dorazilo i Kadolecké „B“. A pak v Kadolci, kde domácí Kadolec „A“ obhajoval průběžné prvenství v tabulce. Dále zde byly týmy BHK IQ Boskovice, Dragons Modřice, Sokol Střelice a naše The OREL Bohunice.

Mostecké Áčko hrálo o možné první místo v tabulce a tím pádem i o pořadatelství finále. Mostecké Béčko hrálo zase o postup ze 7. místa do finálové pětky. První zápas se v Mostě povedl. StarColor Most „B“ porazil návštěvníky z Kadolce 5-1. Následně se utkaly oba mostecké týmy vzájemně. Vítězně vyšlo Áčko (7-0), v dalším utkání Most A porazil Kadolec B, a zajistili si tak další 2 body do tabulky. V dalším průběhu se Kadolci „B“ nepodařilo porazit Mostecké „B“ (2-4) a ani v posledním zápase si Kadolec „B“ výhru nepřipsal. Most „A“ – Kadolec „B“ po uplynutí hrací doby 1-8.
Mostecký „A-tým“ získal všech 6 možných bodů za 3 výhry. A s původními 18 se vyšvihl na 24. Mostecké „Béčko“ si připsalo 4 body za 2 výhry. Kadolec ze severu Čech odjel s prázdnou a v tabulce potvrdil předposlední místo před týmem z Mutěnic. Mutěničtí už měli své zápasy odehrány v minulém kole a poslední příčku už jim nikdo vzít nemohl.

V Kadolci se hrálo také o hodně. Jak už bylo zmíněno, Kadolec byl před zahájením zápasů průběžně první, takže v případě udržení pozice by se stali pořádajícím týmem pro finálové kolo. Ale….Hned v prvním kole padl Kadolec „A“ se Střelicemi 4-5. V souběžně hraném utkání porazily Boskovice Dragony 2-4. Ve druhém kole na sebe narazily Kadolec „A“ – Boskovice (2:4) a Dragons – Bohunice (0:7). Tedy i  druhý zápas Kadolec prohrál a bylo jasné, že pořadatelství jim uniká. Třetí sérii odehrály Boskovice s Bohunicemi (1-4) a Dragons se Střelicemi (2-5). Herní den docela rychle odsýpal, takže rychle do čtvrté série. Na stolech se utkala následující mužstva: Střelice vs Bohunice (4-4) a Kadolec vs Boskovice (3-4). I svůj třetí zápas Kadolecké Áčko prohrálo, naopak Boskovice si třetí výhrou polepšily a z původních 16 bodů jich měly najednou 22 a začaly ohrožovat Most v pořadatelství. Bohunice ve svém třetím vystoupení přišli o posilu z 1. ligy a musely se spolehnout na vlastní síly. Ačkoliv po druhé sadě prohrávaly 3-0 na body, nevzdaly se, nesložily zbraně a po výhrách na všech 3 stolech uhrály remízu 4:4, která jim zaručovala jistotu postupu do finálových bojů.
V posledním pátém kole šlo hlavně o pořadatelství. Dragoni o finálové boje přišli předchozími prohrami, ale pokud by nad Boskovicemi zvítězili, pořadatelem finále by byl Most, kam se většině Moravských mužstev nechtělo. Naopak, pokud by vyhrály Boskovice, zajistili by si 24. bodů v tabulce, stejně jako Most „A“, ale kvůli lepším vzájemným zápasům by se pořadatelem staly právě Boskovice. Na druhém straně se u stolů střetly domácí Kadolec „A“ a Střelice.
Kadolec uhrál první dnešní body, konkrétně tedy jeden bod za remízu 3-3. Ostře sledovaný souboj Dragons – Boskovice skončil vítězstvím Boskovic 5-2.
Boskovice se tím pádem staly vítězi základní části a mají tu čest pořádat finále 2. ligy, které proběhne 29.10. 2022. Gratulace.
Dalšími týmy, které se probojovaly do finálové části jsou BHC StarColor Most „A“, kteří skončili na druhém místě díky horší vzájemné zápasové bilanci s Boskovicemi. Na třetí místo se probojovaly Střelice, Kadolec „A“ propadl na 4. místo a posledním pátým účastníkem finále je nakonec „naše“ družstvo z Bohunic.
Na nepostupové 6. místo se probojoval Most „B“, když si o jednu příčku polepšil. Naopak na nepostupové 7. místo spadly Dragons Modřice, kteří před posledním kolem byli na 4. fleku. Poslední soutěžní kolo a hlavně i neúčast všech jejich hráčů se ale podepsaly pod tento výsledek. Kadolecké „B“ a Mutěnice už věděli, že na postup nedosáhnou.

Takže se těšíme na finále 29.10.2022