ARCHIV 2. LIGY

Vítězové 2. ligy pro rok 2022 – BHC StarColor Most A

Týmy 2. ligy pro rok 2022:
BHC StarColor Most A
BHC StarColor Most B
BHK IQ Boskovice
Dragons Modřice
SHK Kadolec A
SHK Kadolec B
Sokol Střelice
Šprti Mutěnice
THE Orel Bohunice

FINÁLE 2. LIGY DRUŽSTEV

Aktualizováno ke dni: 31.10.2022

Poslední říjnovou sobotu se v Boskovicích uskutečnilo FINÁLE 2. LIGY DRUŽSTEV. Na tuto akci dorazilo 5 finalistů – domácí BHK IQ Boskovice, BHC StarColor Most „A“, Střelice, Kadolec „A“ a pátý postoupivší tým The OREL Bohunice (spadající pod DOUDEEN TEAM Brno).

Hrálo se systémem každý s každým a tak na každý tým čekaly 4 zápasy.
V prvním kole se střetly Most – Kadolec. Vzájemné měření skončilo výrazně lépe pro Most, který zvítězil 5:1. Nutno podotknout, že tým Kadolce přijel ale ve velice zúžené sestavě. Na druhé sadě stolů bojovaly Boskovice s Bohunicemi. Zde byl výsledek velice těsný a rozhodl vlastně gól, který dostal Padrta v poslední vteřině. Z těsného vítězství se tak radovaly Boskovice 4:3.
Druhé kolo ve kterém změřili formu Boskovice a Kadolec. Pro Boskovice opět velice těsné vítezství, tentokrát 2:1. Naopak Most předvedl opět krasojízdu a zvítězil 6:1. 
Po dvou kolech tedy Most i Boskovice se 4 body. Ostatní týmy bez bodu.
Třetí kolo proti sobě svedlo Most a Bohunice. Rozjetý most nenechal nic náhodě a i zde si došel pro relativně klidnou výhru 5:3.  Boskovice měly toto kolo volné a tak sledovaly výhru Střelic nad Kadolcem 5:3. První 2 body pro Střelice.
Čtvrtá sada postavila namlsané Střelice před doposud skvěle hrající  Boskovice. A Střelicím se dařilo i v tomto zápase, nakonec urvaly výhru 5:3. Bohunice i Kadolec ve vzájemném zápase získali každý po 1 bodu za remízu 4:4.

Aktuální pořadí před posledním kolem bylo následující:
4.-5. místo – Kadolec – 1 bod (odehrány všechny zápasy)
4.-5. místo – Bohunice – 1 bod (poslední zápas se Střelicemi)
2.-3.místo Střelice – 4 body (poslední zápas s Bohunicemi)
2.-3.místo Boskovice – 4 body (poslední zápas s Mostem)
1. místo – Most – 6 bodů (Poslední zápas s Boskovicemi)

Poslední 5. kolo. Bohunice hrály se Střelicemi. Pokud Střelice vyhrají a ve druhém zápase se totéž povede Boskovicím, budou mít všechna 3 družstva 6 bodů a shodné i vzájemné zápasy. 
Ze světa hypotéz se vraťme zpět do reality, protože ta byla úplně jiná…Střelice nakonec uhrály s Bohunicemi jen remízu 2:2. Naopak Most nenechal Boskovicím žádnou jiskřičku naděje a i  poslední zápas vyhrál. Tentokrát velice přesvědčivě 6:0.

KONEČNÉ POŘADÍ 2. LIGY DRUŽSTEV
1. MÍSTO          MOST   (8 bodů)
2. MÍSTO          STŘELICE   (5 bodů)
3. MÍSTO          BOSKOVICE   (4 body)
4. MÍSTO          BOHUNICE   (2 body)
5. MÍSTO          KADOLEC   (1 bod)

V neděli 9. října se odehrálo poslední kolo 2. ligy družstev. Hrálo se na dvou místech, v Mostě, kam kromě domácích týmů „A“ a „B“ dorazilo i Kadolecké „B“. A pak v Kadolci, kde domácí Kadolec „A“ obhajoval průběžné prvenství v tabulce. Dále zde byly týmy BHK IQ Boskovice, Dragons Modřice, Sokol Střelice a naše The OREL Bohunice.

Mostecké Áčko hrálo o možné první místo v tabulce a tím pádem i o pořadatelství finále. Mostecké Béčko hrálo zase o postup ze 7. místa do finálové pětky. První zápas se v Mostě povedl. StarColor Most „B“ porazil návštěvníky z Kadolce 5-1. Následně se utkaly oba mostecké týmy vzájemně. Vítězně vyšlo Áčko (7-0), v dalším utkání Most A porazil Kadolec B, a zajistili si tak další 2 body do tabulky. V dalším průběhu se Kadolci „B“ nepodařilo porazit Mostecké „B“ (2-4) a ani v posledním zápase si Kadolec „B“ výhru nepřipsal. Most „A“ – Kadolec „B“ po uplynutí hrací doby 1-8.
Mostecký „A-tým“ získal všech 6 možných bodů za 3 výhry. A s původními 18 se vyšvihl na 24. Mostecké „Béčko“ si připsalo 4 body za 2 výhry. Kadolec ze severu Čech odjel s prázdnou a v tabulce potvrdil předposlední místo před týmem z Mutěnic. Mutěničtí už měli své zápasy odehrány v minulém kole a poslední příčku už jim nikdo vzít nemohl.

V Kadolci se hrálo také o hodně. Jak už bylo zmíněno, Kadolec byl před zahájením zápasů průběžně první, takže v případě udržení pozice by se stali pořádajícím týmem pro finálové kolo. Ale….Hned v prvním kole padl Kadolec „A“ se Střelicemi 4-5. V souběžně hraném utkání porazily Boskovice Dragony 2-4. Ve druhém kole na sebe narazily Kadolec „A“ – Boskovice (2:4) a Dragons – Bohunice (0:7). Tedy i  druhý zápas Kadolec prohrál a bylo jasné, že pořadatelství jim uniká. Třetí sérii odehrály Boskovice s Bohunicemi (1-4) a Dragons se Střelicemi (2-5). Herní den docela rychle odsýpal, takže rychle do čtvrté série. Na stolech se utkala následující mužstva: Střelice vs Bohunice (4-4) a Kadolec vs Boskovice (3-4). I svůj třetí zápas Kadolecké Áčko prohrálo, naopak Boskovice si třetí výhrou polepšily a z původních 16 bodů jich měly najednou 22 a začaly ohrožovat Most v pořadatelství. Bohunice ve svém třetím vystoupení přišli o posilu z 1. ligy a musely se spolehnout na vlastní síly. Ačkoliv po druhé sadě prohrávaly 3-0 na body, nevzdaly se, nesložily zbraně a po výhrách na všech 3 stolech uhrály remízu 4:4, která jim zaručovala jistotu postupu do finálových bojů.
V posledním pátém kole šlo hlavně o pořadatelství. Dragoni o finálové boje přišli předchozími prohrami, ale pokud by nad Boskovicemi zvítězili, pořadatelem finále by byl Most, kam se většině Moravských mužstev nechtělo. Naopak, pokud by vyhrály Boskovice, zajistili by si 24. bodů v tabulce, stejně jako Most „A“, ale kvůli lepším vzájemným zápasům by se pořadatelem staly právě Boskovice. Na druhém straně se u stolů střetly domácí Kadolec „A“ a Střelice.
Kadolec uhrál první dnešní body, konkrétně tedy jeden bod za remízu 3-3. Ostře sledovaný souboj Dragons – Boskovice skončil vítězstvím Boskovic 5-2.
Boskovice se tím pádem staly vítězi základní části a mají tu čest pořádat finále 2. ligy, které proběhne 29.10. 2022. Gratulace.
Dalšími týmy, které se probojovaly do finálové části jsou BHC StarColor Most „A“, kteří skončili na druhém místě díky horší vzájemné zápasové bilanci s Boskovicemi. Na třetí místo se probojovaly Střelice, Kadolec „A“ propadl na 4. místo a posledním pátým účastníkem finále je nakonec „naše“ družstvo z Bohunic.
Na nepostupové 6. místo se probojoval Most „B“, když si o jednu příčku polepšil. Naopak na nepostupové 7. místo spadly Dragons Modřice, kteří před posledním kolem byli na 4. fleku. Poslední soutěžní kolo a hlavně i neúčast všech jejich hráčů se ale podepsaly pod tento výsledek. Kadolecké „B“ a Mutěnice už věděli, že na postup nedosáhnou.

Takže se těšíme na finále 29.10.2022