25.01. 2023 Trénink #21

Přítomni: Lubomír, Lukáš, Lexa, Tomáš L., Tomáš S., Petr a já.

Ráno mi psal Radek Z., že je nemocný. Dopoledne psala maminka od Matěje II., že dnes také nedorazí (a do budoucna bude chodit nepravidelně). Odpoledne se ozval Luba, že také nedojde. Nakonec se ale v tělocvičně ukázal a nehrál špatně. Jak jsem slíbil, začali jsme hrát zápasy do tabulky Interní Ligy.

Hned první zápas odehrál Lexa (New Jersey Devils) proti Petrovi (Philadephia Flyers). V první třetině se prosadila Philadelphia, stejně tak ve druhé. Zápis závěrečné třetiny neobsahuje žádný zápis, žádný gól, žádný faul. Celkové skóre tedy 2:0 pro Petra (PHI). Na druhém stole hráli Syky (Chicago Blackhawks) proti Lukášovi (Washington Capitals). V první třetině se do statistik zapsal Oshie (WHS) tvrdou střelou. 1:0 pro Washington. Ve druhé třetině se nic neudálo. Ve třetí třetině oslabil Carlson a Oshie svůj tým. Chicago využilo přesilovku a srovnalo na konečných 1:1 díky trefě Toewse.

Druhé kolo hrála Philadelphia proti Chicagu. V první třetině rozhodčí Lukáš nic nezapsal, neboť nebylo co. Druhá třetina přinesla čtyři zápisy. Cates vstřelil vedení 1:0 pro Philadelphii. Pak ale fauloval a usedl na lavici hříšníků. Za chvíli jej následoval spoluhráč Braun (oba PHI). Chicago využilo dvojité přečíslení a Johnson J. srovnal na 1:1. V poslední třetině byl naopak vyloučen Johnson J. (CHI). Philadelphia se pustila do drtivého tlaku, který vyústil brankou. Bohužel pro PHI to byla branka do vlastní sítě, gól připsán Toewsovi. Výsledek 2:1 pro Chicago. Na druhém stole se utkal tým Boston (Tomáš L.) s týmem New York Rangers (Lubomír L.). Rozhodčího dělal Lexa (NJD) s mou asistencí. Na ledové ploše se v první třetině zrodila možnost skórovat poté, co tým Boston zahrával trestné střílení. Avšak Pastrňák nabídnutou šancí pohrdl a Haláka v brance NYR nepřekonal. Ve druhé třetině se do statistik zapsal Trouba (NYR), když usedl na trestnou lavici za zdržování. Nic dalšího se do konce zápasu nepřihodilo a oba trenéři získávají bodík do tabulky za bezgólovou remízu.

Ve třetím kole se utkala Arizona s New Jersey Devils. Graves (NJD) byl za zápas celkově 3x uveden v zápisu a vždy to bylo s dvouminutovým trestem. Přidal se k němu i Tatar a Palát (všichni NJD). Za Arizonu se do statistik zapsal pouze Moser. Avšak zápis to byl gólový a tým Arizony si do ligové tabulky připisuje první výhru ze tří zápasů. Naopak tým NJD zatím ve svých 3 zápasech nebodoval ani jednou. Na vedlejším kluzišti se letos podruhé utkaly týmy CHI a BOS. Rozhodčí byl Lukáš (WSH). V zápisu o utkání můžete najít 4 jména, Johnson J., Johnson T., Jones (všichni CHI) a Pastrňák (BOS). U všech hráčů svítí 2-minutový trest. Žádný gólový záznam v zápisu není a tak se oba týmy spokojily s remízou 0:0.

Poslední 4. kolo dnes bylo dělené. Philadelphia (Petr) se střetla s Bostonem (Tomáš L.), rozhodčí přijel z Arizony (Myšák). Boston dvě předchozí utkání uhrál na bezgólovou remízu a vypadalo to, že i třetí zápas bude veden v podobném duchu. První třetina nic, ve druhé třetině si každé mužstvo nechalo vyloučit jednoho hráče, Krejčí (BOS), Cates (PHI). Oba trenéři ordinovali svému týmu defenzivní hru, k čemuž je popravdě řečeno trochu nabádal rozhodčí. Ve třetí třetině byl vyloučen Braun (PHI). Po malé výtce od rozhodčího, že by kluci občas vystřelit mohli, obzvláště, když je to střela, která má parametry, aby šla do brány, se odhodlal Provorov (PHI). Petr svého svěřence namotivoval dobře, protože střelou o zadní a boční mantinel nedal Provorov Ullmarkovi v brance Bostonu šanci. Do konce zápasu chyběly ještě 2 minuty, ale Boston nedokázal více zapnout, nezvýšil otáčky a v podstatě v poklidu dohrál zápas do konce, což samozřejmě Petrovi a jeho Philadelphii vyhovovalo. PHI – BOS = 1:0.
Na dalších dvou stolech už se hrálo tréninkově, zápis o výsledku nikde nemám, ale myslím, že Syky porazil Lukáše 4:0 a Lexa porazil Lubu 2.1.

Při kliknutí na tlačítko výše uvidíte aktuální tabulku Interní KRUMOR ligy.

18.01. 2023 Trénink #20

Přítomni: Lubomír, Dan, Lukáš, Tomáš L., Tomáš S., Petr a já.

Dnes jsem opět do tělocvičny proklouzl téměř nepozorovaně. Nachystal jsem kužely na chodbu a začal chystat stoly. To už byli kluci uvnitř a pomáhali. Nakonec jsme nachystali 3 stoly. 
Předminulý týden měl doma stůl Tomáš L., aby potrénoval. Tento týden donesl stůl zpět Dan s Lukášem. A dnes po tréninku jsme zapůjčili stůl Lubovi. Trénujte, kluci. Trénujte. Potřebujeme to jako sůl. A všichni.

První kolo jsme rozehráli pouze na dvou stolech. Na jednom stole hráli tréninkový zápas Petr s Lubou (3:0) a Lukáš jim dělal rozhodčího. Na druhém stole hrál zápas do Interní ligy Syky a Daniel. Tom se mnou dělal rozhodčího. Do zápisu se bohužel zapsali jen 3 hráči a všichni pouze s poznámkou o trestu za faul nebo nevyhození puku v požadovaném počtu tahů. V první třetině to byl Kane (Chicago), ve druhé třetině Johnson J. (Chicago) a Eichel (Vegas). Ve třetí třetině se do zápisu nedostal nikdo. Vyrovnaný výsledek 0:0 odpovídal i průběhu zápasu. Žádná vyloženě připravená gólová šance nebyla během 18 minut vypracována hráči ani jednoho týmu. Některé střely sice zabrnkaly trenérům na nervy, ale v síti neskončila ani jedna.

Druhé kolo
se hrálo opět na dvou stolech. Tréninkový zápas Lukáš – Syky (1:1), zápas do ligy Daniel – Tomáš L.. Rozhodčího dělal Petr. V první třetině si nechal Dan vyloučit Eichela za faul. Tom ale přesilovku nevyužil a sám inkasoval. 1:0 pro Vegas, gól vsítil Theodore. Ve druhé třetině se scénář opakoval, jen hráči se prohodili. Týmu Vegas byl vyloučen hráč Theodore (střelec první branky) a za chvilku to bylo 2:0, střelcem byl Eichel. Tom bohužel za celý zápas nedokázal vystřelit přesně. Ve třetí třetině se do zápisu nikdo neuvedl a tak zápas skončil překvapivou výhrou Daniela. Jak je vidět, domácí trénování přineslo dnes Danovi 3 body do ligové tabulky. Veliká gratulace.

Třetí  kolo bylo čistě tréninkové. Syky – Petr (2:2), Lukáš – Tom (0:1), Dan – Luba (2:1).

Čtvrté kolo bylo taktéž jen do tréninkové tabulky. Lubomír – Petr (1:2), Syky – Myšák (0:2), Lukáš – Dan (1:2).

Aktuální tabulka interní ligy je k nahlédnutí po zmáčknutí žlutého tlačítka výše. Tréninková tabulka je níže. Dan se s dnešními 3 body pořádně vyšvihl v KRUMOR lize. Takže ještě jednou – gratulace. Super výkon.
Celkově ale máme dost málo odehraných zápasů do ligy, takže od příštího týdne začneme hrát více zápasů do ligy a méně do tréninkové tabulky.  Počítejte s tím.

11.01. 2023 Trénink #19

Přítomni: Luba, Dan, Lukáš, Lexa, Tomáš L., Matěj V., Radek Z. a já.

Na začátku tréninku jsme rozložili 4 stoly. Avšak v prvním kole jsme použili jen tři. Na prvním stole se utkal Lukáš s Tomášem  (0:3), na druhém stole Lexa proti Matějovi V. (2:1). A na třetím stole se odehrálo dnešní první kolo do interní KRUMOR ligy Dan – Lubomír. Ze začátku Luba střílel puky všude kolem, dával do každé střely velikou sílu a puky opouštěly hrací plochu nesčetněkrát. Po několikerém „připomenutí“, že lze hrát i lehce, se Luba nechal ukecat a vzápětí mírnou střelou poslal Danovi do branky jeden dáreček. Oba kluci bránili dost obstojně. Luba během prvních 6 minut udělal dva fauly, ale Dan přesilovku nevyužil. Do druhé třetiny šel tedy s jednogólovým náskokem Luba. Vyloučení si neodpustil ani Dan. A když si nechal vyloučit druhého hráče, hrálo se Lubovi o něco lehčeji a na rozdíl od Dana přesilovku využil. V půlce druhé třetiny stav 0:2. Neuběhla ani minuta a Luba přidává krásným líznutím třetí branku – 3:0. Do třetí třetiny šel Luba s poklidem, neubránil se ale faulu a Dan tentokrát přesilovku využil. Snížil na 1:3 a vykřesal jiskřičku naděje. Obzvlášť, když Luba opět fauloval a šel do 4 hráčů na ledě. Dan už bohužel více gólů nepřidal a tak si Luba připisuje důležité 2 body do tabulky.

Druhé kolo jsme dali oddychové – tréninkové. U stolů se poskládaly tyto dvojice. Luba – Matěj (1:1), Lexa – Radek (2:1). Lukáš – Dan (4:1), Tomáš – Myšák (1:1).

Ve třetím kole si Lukáš stoupl ke stolu, že chce hrát s Myšákem do ligy. Tom nám to pískne. Matěj bude dělat rozhodčího u dalších dvou stolů, kde se k zápasu připravili  Lexa – Dan (0:2) a Luba – Radek (1:1). Lukáš v první třetině musel dotahovat. Nejdříve v půlce třetiny srovnal na 1:1. Vzápětí střelou ihned po rozehrávce dostal na 2:1. Podařilo se mu srovnat chvilku před koncem 1. třetiny. V půlce druhé třetiny naopak šel do vedení Lukáš, když se mu povedlo během počítání vystřelit tak, že puk skončil v brance bezmocného Vejmelky. A na tahu byl Myšák, aby dotáhl. Jenže…rozehrávka se moc nepovedla a Lukáš – stejně jako předtím Myšák – poslal puk do branky první střelou po rozehrávce. 4:2 pro Lukáše. Ať se hráči Arizony snažili jak chtěli, střely končily opět jen na tyčce nebo je na brankové čáře zachytil bývalý brankář Arizony – Kuemper. Druhá třetina skončila a Myšák prohrával o dva góly. Ve třetí třetině pokračoval zmar Kojotů. Žádná ze střel netrefila cíl a Lukáš tak po 18 minutých slavil sladké vítězství. Gratulace.

Před čtvrtým kolem odešel Lexa, Lukáš za „odměnu“ dělal rozhodčího a ke stolům se postavili Matěj a Radek (0:2), Dan – Tomáš (0:1) a Luba s Myšákem (1:9). Co Myšákovi nešlo u Lukáše, to u Luby vycházelo úplně v pohodě. Střela o zadní mantinel, zvedák pod víko…prostě téměř každá střela, co šla na branku, končila gólem. Proč to takhle nešlo u Lukáše? Promiň Lubo za ten příděl.

Více už se dnes nestihlo. Každý si z dnešního tréninku odnesl alespoň bod do tréninkové tabulky a Luba s Lukášem dokonce 2 body do tabulky interní KRUMOR ligy. Luba se tak dostal na druhé místo s 5 body v 5 zápasech. Na prvním místě se zatím drží Matěj Vlk, který má také 5 bodů, ale stihl to ve třech zápasech.

04.01. 2023 Trénink #18

Rok 2022 nám skončil a začal rok 2023. Naše sezóna je ale v plném proudu. Na příští trénink si nachystejte dvojice na zápasy do tabulky interní ligy. Dávám do placu 2 zápasy dle vaší volby, 1 zápas určím já.

 

Na dnešní trénink přišli Dan, Luba, Petr, Matěj V., Matěj II. a Lexa. Celkem nás tedy bylo na první dva zápasy sedm. Po odchodu Matěje II. jsme zůstali v 6 lidech.

A jak se dnes hrálo?
Dobře se hrálo…výsledky vidíte dole u tabulky. A popis je zde.
V prvním kole se ke stolů postavily dvojice Petr  a Luba (3:1), Matěj II. a Lexa (1:1), na posledním stole Matěj V. – Dan (0:0). Dvě remízy na úvod dobrý.
Ve druhém kole si Petr podal Lexu (3:0), Matějové se rozešli smírně (1:1) a Dan dokonal obrat z 0:2 na 3:2 proti Lubovi.
Ve třetím kole už jsem se zapojil také do hry. Luba sice nastřelil několik tyček a párkrát měl perfektní šanci, ale gól nevsítil. Já naopak trefil 4x. Výsledek 3:1 znamená… jeden vlastní.
Čtvrté kolo rozjeli Luba s Lexou (5:1), Petr nakonec udolal Matěje V. (2:1) a zakončoval Myšák s Danem (5:1).
V posledním dnešním 5. kole se utkali Lexa s Danem (2:1) – dobře Lexo. Luba s Matějem V. (1:2) a nakonec Petr podlehl Myšákovi 1:4.

Kluci, myslím to vážně, nastudujte pravidla!!! Je fajn, že Matěj se ohání technickou brankou (správně určenou), ale v následujícím kole netušíte, zda nájezd ano nebo ne. A zrovna nájezd je dost častá situace na hřišti. Určitě častější, než aplikace pravidla o technické brance. Fauly hokejkou nebo rukou. Vylučování, vypočítávání tahů protihráče…to vše musíte umět.

I. kolo                                                        II. kolo                          
Luba – Petr                 1:3                          Petr – Lexa                 3:0
Matěj II. – Lexa          1:1                          Matěj II. – Matěj V.     1:1
Matěj V. – Dan            0:0                         Dan – Luba                  3:2

III. kolo                                                     IV. kolo
Matěj V. – Lexa           1:3                        Dan – Myšák               1:5
Myšák – Luba             3:1                        Matěj V. – Petr            1:2
Dan – Petr                   1:5                        Luba – Lexa                 5:1


V. kolo
Lexa – Dan                  2:1
Luba – Matěj V.           1:2
Petr – Myšák               1:4