26.04. 2023 Trénink #34

Přítomni: Lukáš G., Petr K., Luba L., Syky, Radek Z., Tomáš L., Daniel S., Myšák

Dnes se uskutečnil poslední trénink před začátkem PLAY-OFF. Všem hráčům chyběl zápas s Vegas Golden Knights a Carolina Hurricanes. Protože na trénink přišel jen Dan S. (VGK), odehráli jsme zápasy jen proti tomuto týmu.

K prvnímu zápasu nastoupil Dan (VGK) proti Lubovi (NYR). První třetina branku nepřinesla. Ve druhé třetině se trefili Chytil a Trouba (oba NYR). Ve třetí třetině už nikdo branku nepřidal a zápas tak skončil výhrou New York Rangers 2:0.

Druhý zápas odehrál Dan proti Tomášovi L. (BOS). V první třetině si Vegas udělali náskok 2:0 o gólech Eichela a Pietrangela. Ve druhé se do zápisu nikdo nedostal. Až ve třetí třetině za Boston snížil Nosek (2:1), pak zase přidal gól Stone (VGK; 3:1). Ani dvoubrankové vedení hráči Vegas neudrželi a po gólech McAvoye, Nosa, McAvoye a Krejčího vyhráli hráči Bostonu 5:3.

Třetí zápas vyzval Dana Radek Z. a jeho Florida Panthers. Dan se opět ujal vedení. Hned v první třetině skóroval Stone. A opět Rytíři vedení neudrželi. V druhé třetině srovnal Gudas. A protože ve třetí třetině přidal Gudas ještě jednu branku, zvítězila Florida 2:1.

Poslední čtvrtý zápas sehráli hráči Vegas proti Arizoně (Dan vs Myšák). Dan dal sice rychlý gól, ale ani třetí vedení svého týmu neudržel a po brankách Kellera, Crouse, Kellera a Maya prohráli Vegas 4:1. Tento zápas po očku sledoval Petr K. Tajně doufal, že Schmaltz se neprosadí a Konečný se stane nejlepším střelcem základní skupiny.

19.04. 2023 Trénink #33

Přítomni: Lukáš G., Petr K., Luba L., Syky, Radek Z., Tomáš L., Daniel S., Myšák a Petr starší (tatínek od Petra K.)

Na sobotní turnaj ČP12 v Modřicích jel s kluky i Petrův taťka. Zdá se, že mu ŠPRTEC učaroval a dnes se účastnil i našeho tréninku.

K prvnímu zápasu nastoupili hráči Vegas (Dan S.) proti Panterům (Radek Z.). První třetina přinesla dva fauly, druhá třetina přinesla dva góly a třetí jeden faul a jeden gól. Výsledek 2:1 pro Floridu byl mírným překvapením pro všechny.
Druhý zápas sehráli Kojoti (Myšák) a Rangers (Luba L.). První veliká událost tohoto zápasu byla, že Rangers nemají v zápisu ani jednu trestnou minutu. Super Luba. Druhou událostí byl gól 1 vteřinu před koncem utkání. Vstřelili jej Kojoti a vyhráli tak zápas 4:3. Luba byl oprávněně zklamaný, protože už už sahal po bodíku. A to ve třetí třetině hrál Myšák skoro pořád ve 3 hráčích.
Na třetím stole se odehrával rodinný zápas mezi Petrem a Petrem starším 🙂
Druhé kolo a třetí zápas začali Rangers (Luba L.) s Bostonem (Tomáš L.). Tomáš opět jako vždy urputně bánil a Luba se i tentokrát snažil nefaulovat a nedat soupeři výhodu. Pouze jedinkrát se Luba faulu nevyhnul, a to ve 3. třetině, kdy fauloval Panarin (NYR), ale Tom tohoto zaváhání nevyužil a zápas skončil 0:0. Další čisté konto pro Ullmarka.
Na čtvrtý zápas přiletěli Letci (Petr K.) na led Vegas Golden Knights (Dan S.). Hráči z Vegas mají nejméně odehraných zápas a tak teď budou nastupovat v každém kole. Philadelphia se ujala vedení gólem J. Konečného. Během první třetiny ale srovnal Pietrangelo. V dalším průběhu zápasu už gól nepadl a Vegas připisují další bodík do tabulky proti silnému soupeři. Na vedlejším stole s Petrem st. odehrál tréninkový zápas Lukáš G.
Pátý zápas přivítali hráči Vegas (Dan S.) na svém ledě Medvědy (Tomáš L.). Eichel dvakrát strhl vedení na stranu Vegas, ale Pastrňák a Nosek vždy dokázali srovnat. A tak se oba týmy rozešly smírně 2:2. Další důležitý bod pro Vegas.
Poslední šestý zápas odehráli opět Rytíři, tentokrát proti Indiánům (Syky). Pietrangelo dal dva góly, Eichel jeden (oba VGK). Na druhé straně se trefili Jones a Toews. V souhrnu tedy 3:2 pro Rytíře. V posledním dnešním zápase si Vegas připsalo 2 body do tabulky za výhru.

Dnešní den odehráli Vegas Golden Knights celkem 4 zápasy s bilancí 1-2-1. O body obrali jak Chicago (2 body) tak i Philadelphii a Boston (oba 1 bod). Škoda první porážky od Floridy. Příští týden nás čeká poslední trénink před PLAY-OFF. Poslední možnost jak získat body do tabulky.
Pokud přijde Max P., bude hrát hlavně CAROLINA HURRICANES a VEGAS GOLDEN KNIGHTS.

12.04. 2023 Trénink #32

Přítomni: Lukáš G., Petr K., Luba L., Syky, Radek Z., Tomáš L., Daniel S., Maxmilián P. a Myšák.

Dnes to byla zase pořádná nálož zápasů. Celkem jsme odehráli 13 utkání.

První zápas sehráli Rytíři (Dan S.) s Kojoty (Myšák). Dan už měl ruku bez obvazu, ale ani tak Kojotům moc nevzdoroval. První dnešní výhra pro Arizonu, stav na konci utkání 4:1.
Druhý zápas svedl do boje Pantery (Radek Z.) a Rangers (Luba). Ačkoliv mají Panteři méně natrénováno, vyšlápli si na venkovním ledě na soupeře a nakonec slavili výhru 3:2.

První dva zápasy jsme odehráli v rámci první sady na dvou stolech, v průběhu dorazili další kluci, takže na druhou sadu už jsme opět rozložili 4 stoly.
Třetí zápas odehráli Boston Bruins (Tomáš L.) a Carolina Hurricanes (Max P.). Tomáš opět zavřel své obranné pásmo a hrál velice defenzivně. Žádnou branku nedostal, ale ani nedal, tedy remíza 0:0.
Čtvrtý zápas a v něm New York Rangers (Luba) a Arizona Coyotes (Myšák). I trenér hrál na nulu vzadu a podařilo se. Navíc vepředu přidal dvě branky do soupeřovy sítě, takže druhá výhra pro Kojoty, tentokrát 2:0.
V pátém zápase se utkali Chicago Blackhawks (Syky) a Florida Panthers (Radek Z.). Florida senzačně vedla 2:0, ale nakonec musejí být Panteři rádi za remízu 3:3. Pro Chicago určitě zklamání a ztráta důležitých bodů. I když po vývoji utkání i ten bod je pro Chicago dobrý.
V šestém zápase na sebe narazili Rytíři z Vegas (Dan S.) a Letci z Philadelphie (Petr K.). Poměrně vyrovnaný zápas bez faulů nakonec opanoval Petr a jeho Philadelphie těsným výsledkem 2:1.

Třetí sada zápasů, opět na 4 stolech.
Sedmý zápas představil na ledě Washingtonu (Lukáš G.) hráče z Carolina Hurricanes (Maxmilián P.). A protože Capitals mají odehrány všechny zápasy kromě posledních dvou právě s Hurricanes, opřeli se do zápasu, aby získaly poslední 4 možné body. A první dva ze 4 možných opravdu sebrali. A navíc si k tomu pěkně zastříleli. Výsledek 6:2 dal vzniknout jednomu z dnešních nejvíce brankových zápasů.
Na druhém stole se odehrával osmý zápas. Boston (Tomáš L.) přijel na led NY Rangers (Luba). Ale ani ve druhém vystoupení Boston nebral plný počet bodů, opět zápas skončil remízou. Navíc Ullmark neudržel čisté konto. Inkasoval celkem 3x. Naštěstí i útočníci vstřelili 3 góly a zápas tak skončil smírně 3:3. Druhá dnešní remíza pro Boston.
Další osmigólový zápas se odehrával na třetím stole. Zápas číslo devět v podání VGK (Dan S.) a CHI (Syky). Chicago v tomto zápase nedokázalo zachytit nástup Rytířů, kteří svůj náskok neustále navyšovali. Se závěrečnou sirénou ukazovalo konečné skóre stav 6:2 pro VGK.
Desátý zápas skončil největším rozdílem, ačkoliv to nebyl zápas s nejvíce brankami. Kojoti z Arizony (Myšák) přestříleli Pantery z Floridy 6:0.

Poslední čtvrtou sérii zápasů jsme odehráli už jen na třech stolech. Jedenáctý zápas rozehráli Carolina Hurricanes (Max P.) a Vegas Golden Knights (Dan S.). Poslední dnešní osmigólový zápas se lépe povedl Danovi a jeho svěřencům, výsledek 6:2 přinesl Rytířům další body do tabulky Interní ligy.
Ve dvanáctém zápase na sebe naposledy v základní části narazili Boston Bruins (Tomáš L.) a Arizona Coyotes (Myšák). S ohledem na to, že dva zápasy skončily remízou 1:1 a třetí nedávné setkáni skončilo po vlastním gólu výhrou Bruins, obával se Myšák i posledního zápasu s Medvědy. Nakonec to ale byli Kojoti, kdo dnes odešel s hlavou vztyčenou. Nejen, že dali dva góly, ale udrželi i čisté konto.
K poslednímu třináctému zápasu přijeli hráči Floridy Panthers (Radek Z) na led NY Rangers (Luba L.). Tyhle dva týmy se dnes již jednou střetly v prvním kole. Zápas skončil 3:2 pro Floridu. Výsledek posledního dnešního zápasu byl stejný, tedy 3:2. Avšak z vítezství se tentokrát radovali hráči Rangers.

SOUPIS ZÁPASŮ:
ARI – VGK 4:1  //  NYR – FLA 2:3
BOS – CAR 0:0 //  NYR – ARI 0:2  //  CHI – FLA 3:3  //  VGK – PHI 1:2
WSH – CAR 6:2  //  NYR – BOS 3:3  //  VGK – CHI 5:3  //  FLA – ARI 0:6
CAR – VGK 2:6  //  BOS – ARI 0:2  //  NYR – FLA 3:2 

05.04. 2023 Trénink #31

Přítomni: Lukáš G., Petr K., Luba L., Syky, Radek Z., Tomáš L., Daniel S. a Myšák.

První zápas si odehráli Rytíři z Vegas (Dan S.), kteří i s trenérem, který měl ruku fixovanou šátkem, přijeli na led Letců z Philadelphie (Petr K.). Nevíme, do jaké míry mělo zranění trenéra Rytířů vliv na hru, ale Letci si lehce se svým dnešním prvním soupeřem poradili. Zápas skončil 4:0 pro Philadelphii.
Druhý zápas odehráli Panteři (Radek Z.) na ledě Chicaga (Syky). Panteři nemají Chicago v lásce; jedna prohra, jedna remíza, taková byla bilance před dnešním zápasem. První třetina nepřinesla žádnou branku, až ve druhé a ve třetí se trefil Tyler Johnson a zařídil tak výhru Chicaga 2:0. Takže příště se tyto dva týmy potkají naposledy. A Florida bude mít poslední pokus alespoň jednou Chicago porazit.
Třetí zápas. Capitals (Lukáš G.) na svém ledě přivítali Rangers (Luba L.) a nadělili jim pěknou nálož na cestu domů. První třetina skončila sice 1.1, v půlce zápasu byl stav 3:3, ale ve třetí třetině úřadovali jen hráči Capitals a upravili skóre na 5:3. Oshie v barvách WSH zařídil 4 branky, tu první zajistil Carlson důsledným napadáním, čímž přinutil soupeře dát si vlastní branku.
Čtvrtým zápasem začala naše druhá série, neboť jsme první zápasy odehráli na třech stolech. Teď už byly rozestavěny stoly čtyři. Na prvním z nich se střetli Letci (Petr K.) namlsaní první výhrou nad Vegas. Avšak přijel k nim nepříjemný soupeř – Arizona (Myšák). Letci poslední střetnutí sice vyhráli, ale předtím 2x prohráli dost vysokým rozdílem. Ani poslední měření sil ale Letcům nevyšlo, prohráli sice jednoznačně 4:0, ale zápas to nebyl z jejich strany úplně bezzubý. Škoda neproměněných šancí. Občas by to chtělo více síly do střely, aby se puk nezastavil dříve, než k brance dojede.
Pátý zápas svedli hráči Chicaga (Syky) a Washingtonu (Lukáš G.). Chicagští sice v zápase vedli 2:0, pak dokonce 3:1, ale Capitals dokázali na začátku třetí třetiny srovnat na 3:3. Jako zachránce a lídr se opět ukázal Tyler Johnson, který se po dnešku stal nejlepším střelcem probíhajícího ročníku. Ve třetí třetině zkompletoval hattrick a upravil na konečných 4:3 pro Chicago.
K šestému zápasu nastoupil zraněný manažer Vegas Golden Knights (VGK), Dan S. Proti němu se za branku postavil Luba L. (New York Rangers). A i zde se projevila bolest v pravé ruce manažera domácích. Nakonec přehodil hokejku do levé ruky, ale nebylo to ono. Za to Luba své svěřence namotivoval proti oslabenému soupeři patřičně. Výhra 5:0 byla drsná. Ale Vegas má málo odehraných zápasů a tak se tedy jelo bojovat  se zraněnou rukou. To se zase cení.
Sedmý zápas. Medvědi z Bostonu (Tomáš L.) se rozehráli na čtvrtém stole, kde je přivítala Florida (Radek Z.). Tyto dva týmy měly vyrovnanou sérii tří remíz (0:0, 1:1 a 1:1). Dnes se ale tento poměr změnil. V posledním vzájemném zápase se vytáhli hráči Bruins, Ullmark opět dokázal pochytat vše, co na něho letělo. Naopak McAvoy, Zbořil a Nosek se postarali o góly a stanovili tak výsledek 3:0 pro Boston.
Třetí série zápasů a zápas číslo osm, v tabulce všech zápasů má tento konkrétní číslo 109. Opět se nám na ledě setkali dva nejdéle hrající kluci. A v této sezóně to bylo setkání poslední. Philadelphia Flyers (Petr K.) přivítali na svém ledě Boston Bruins (Tomáš L.). Letci první dnešní zápas vyhráli 4:0 na Vegas, pak dostali 4:0 od Arizony…takže super začátek, pak sprcha. To Boston si připsal krásnou výhru 3:0 s Floridou. A kdo z dnešního klání vyšel vítězně? První dvě třetiny to neprozradily. Obě mužstva hrála zodpovědně zezadu, nikdo nechtěl udělat chybu. Rozuzlení přinesla třetí třetina a jediná střela. Když povím, že vyhrála Philadelphie, je asi zbytečné ptát se, kdo tu střelu vyslal. Ano, ti z váš, kteří naše zápasy sledujete poctivě, jistě víte, že nejlepším střelcem Philadelpie je Travis Konečný. Z pomyslného trůnu střelců jej sice čerstvě sesadil Tyler Jahnson (CHI), ale zápas s Medvědy rozhodl on. 1:0 pro Philadelphii.
Zápas devátý. Floridu Panthers (Radek Z.) přijeli potěšit Kojoti z Arizony (Myšák). Oba dosavadní zápasy mezi oběma týmy končili 3:1, jednou vyhráli Panteři, jednou Kojoti. A na tuto tradici oba navázali. Výsledek na konci zápasu byl opět 3:1. A ani pořadí vítězství se nezměilo, jak už bylo napsáno, jednou Panteři, pak Kojoti, teď zase Panteři. Prostě tradice se mají dodržovat…alespoň tak se Kojoti po zápase utěšovali.
Desátý zápas a rodinné derby. Washington Capitals (Lukáš) hostili na své ledové ploše Vegas Golden Knigths (Daniel S.).  Dan opět hrál levou rukou, přesto své Rytíře vedl na steč. V zápase vyhrával 1:0, pak i 2:1, ale Lukáš vždy dokázal odpovědět a po srovnání na 2:2 se mu povedl i obrat na 3:2. Eichel pro Rytíře  zachránil alespoň bod za remízu 3:3. Sympatický výkon od zraněného manažera/trenéra.
Zápas jedenáctý svedl k jednomu stolu a na jedno kluziště hráče New York Rangers (Luba L.) a Chicago Blackhawks (Syky).nVedení se ujali Rangers po střele Goodrowa, ale to bylo vše, co v záase předvedli, ještě v první třetině se Chicago dočkalo srovnání. Kdo jiný než Tyler Johnson. Ve druhé třetině nikdo branku nepřidal, až zase ve třetí třetině se blýskli hráči Chicaga. Nejprve Kane a pak opět T. Johnson, kteří stanovili konečné skóre 3:1 pro Chicago. Tyto góly vynesly Tylera Johnsona na první místo v tabulce střelců, které sdílí s Travisem Konečným z Philadelphie.
Třetí série a zápas dvanáctý. Poslední dnešní sérii rozehrály jen dva týmy. Boston Bruins (Tomáš L.) a Arizona Coyotes (Myšák). Soudcovat zůstal Syky. Ostatní se rozběhli na autobusy a domů. Před tímto zápasem přišel Tomáš za Myšákem a říká: „Kolik chceš gólů?“ Myšák odpověděl prostě: „Mě stačí dát o jeden víc, než dáš ty.“ A TAK SE TAKÉ STALO. V první třetině nikdo banku nevstřelil. Druhá třetina byla podobná. Šance byly, ale oba trenéři hráli dost opatrně, aby zbytečně neudělali chybu a branku opět nikdo nevstřelil. Ve třetí třetině se to Myšákovi „povedlo“. Po Tomášově střele se puk zastavil v brankovišti před Vejmelkou. Před brankou střežili prostor dva hráči Kojotů, další jeden byl v rohu za brankovištěm. Myšák se rozhodl risknout střelu právě tímto hráčem. Když se to povede, bude z toho pěkný gól, protože obrana Bruins byla na výletě v útočné třetině. Střela se ale moc nepovedla, co moc – vůbec se nepovedla. Střelec trefil vlastního obránce a ten poslal puk obloučkem přes Vejmelku. A tak se tedy stalo, že Myšák dal o jeden gól víc než Tomáš, ale z výhry se radovali Boston Bruins.

Tak zas za týden.