31.05. 2023 Trénink #38
!!! PLAY-OFF INTERNÍ KRUMOR LIGY POKRAČUJE !!!

Přítomni: Myšák, Lukáš G., Syky, Radek Z., Tomáš L., Daniel S., Luba L.

Minulý trénink jsme museli poprvé zrušit. A tak až dnes na nás čekal poslední zápas mezi BOSTON BRUINS (Tomáš L.) a WASHINGTON CAPITALS (Lukáš G.).
Toto byl hlavní tahák dnešního tréninku.

TOMÁŠ vs LUKÁŠ – 7. zápas
Během první třetiny se do zápisu dostali Carlson a Fehervary (oba WSH) za fauly/herní aktivitu. Ze strany Bostonu se do zápisu dostal Pastrňák, který měl velikou šanci otevřít skóre, neboť Tomáš L. zahrával trestné střílení. Z minulých střetnutí jsme viděli, že toto je disciplína, kterou Tomášovi svěřenci umí. Dnes se však Pasta netrefil a první třetina skončila 0:0. Stav byl nerozhodný a tak neproměněná šance Toma zatím tolik nemrzela. 
Druhá třetina začala, neuběhly ani dvě minuty a Lukášova střela končí v brance. Jenže se raduje Tomáš, neboť puk skončil v brance, kterou hájí Kuemper – vlastní gól připsán Krejčímu. Lukáš bojoval, ale dosáhl jen dalších dvou vyloučení, Oshie a Kuznětsov oslabili svůj tým. Hráči Bostonu ale přesilovku nevyužili, střelám chybí razance a Tomášovi rozhodnost. Když vystřelí, puk sotva dojede do brankoviště. A většinou se rozhodne ke střele, když to není nejvhodnější a naopak ve vhodný okamžik si ještě raději najede do „lepší“ pozice a nechá soupeře ho obrat o puk nebo o možnost střely.
Trest za tyto dvě Tomovy slabiny přišel ve třetí třetině, kdy po Fehervaryho střele přes 3/4 kluziště puk přeskočil obránce i brankáře a skončil v síti. Srovnáno 1:1. A protože se Tomáš nepoučil, přišel i druhý trest od stejného hráče. Feharvary měl puk před sebou a byl nachystán ke střele. Tom byl na tahu a poslal svého hráče bránit před puk, ale opět to byla rána s menší razancí, než by bylo potřeba. Hráč nedojel a Fehervary vystřelil. Puk se sice trochu otřel o obránce, ale cestu do sítě si našel. 2:1 pro WSH a zbývaly 2 minuty do konce. V této fázi mě překvapil Lukáš. Začal bránit, šudlat puk za svou brankou. Dělal přesně to, co by dělat měl, ale neušil jsem, že toho je „schopen“. A Tom nenašel recept, jak se puku zmocnit a pokusit se alespoň vyrovnat. Zápas skončil.
Výhra Washingtonu (Lukáš) rozhodla o postupujícím. Velice vyrovnaná série přinesla 5 výsledků 2:1 (3x v základní hrací době, 2x po nájezdech) a dvakrát zápas skončil 1:0 (1x po nájezdech, 1x po základní hrací době). Gratulace Lukášovi a poděkování Tomovi. Krásná série.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF Interní KRUMOR Ligy

MYŠÁK vs LUBOMÍR
První dvojicí v semifinále byl Myšák a Luba, kteří svorně porazili své soupeře v nejkratším možném počtu zápasů, tedy 4:0 na zápasy. Přestože Luba hraje dost nevypočitatelně, favoritem (dle řečí kluků) je stále trenér. Myšákovi se ale před prvním zápasem nenastupovalo lehce. Luba dokáže překvapit (dokonce 4x za sebou, jak jsme viděli u Péti) a má nebezpečné střely. 
1. zápas. Luba na straně u oken, Myšák zády ke dveřím, Syky jako rozhodčí pro první dva duely. Domácím týmem je Arizona. Luba rozehrává…puk se odráží od zadního mantinelu za Vejmelkou, pak jede přes celé hřiště, odráží se od zadního mantinelu za Halákem, pak se puk staví na hranu, obkrouží obránce a zajede těsně podél tyčky do branky bezmocného Haláka. 1:0 pro Arizonu. Veškeré obavy z Myšáka padají…dnes to půjde samo. Nebylo tomu tak úplně přesně, i když nakonec to tak bude vypadat
První třetina skončila 1:0 jen díky tomu vlastnímu gólu. Ve druhé třetině už se trefil i Myšák. 2:0. Ve třetí třetině se trefil Myšák 2x a stanovil tak výsledek prvního zápasu na 4:0.
2. zápas. Opět se hraje na domácím ledě Arizony. A opět se Kojoti ujímají vedení v první třetině, tentokrát 2:0. Ve druhé třetině přidávají Kojoti další 4 úspěšné zásahy. Ve třetí třetině se trefuje konečně i Luba do branky soupeře a ukončuje tak zápas stavem 6:1 pro Arizonu.
3. zápas. Poprvé na ledě New York Rangers. Luba si vybírá jiný hrací stůl. I takové detaily mohou rozhodnout. Je potřeba rozhodit soupeře, vykolejit ho…Rozhodčím je Radek Z. První třetinu opět ovládl Myšák díky dvěma trefám. Ve druhé třetině se trefuje opět hráč Arizony. Ve třetí třetině Kojoti přidávají další 3 přesné střely a zápas končí výsledkem 6:0.
Příště nás čeká – možná poslední – 4. zápas. Stav série 3:0 pro Arizonu.

DANIEL vs LUKÁŠ
Zlý jazykové tvrdí, že pokud se tito dva hráči setkají v semifinále, nechá Dan vyhrát Lukáše bez boje. Aby se Lukáš dostal do finále. Tak uvidíme, kolik je na tom pravdy.
1. zápas. Domácími jsou výše postavení Vegas Golden Knights. Rozhodčím je Tomáš L. První dvě třetiny bez gólu, jen pár vyloučení. Až ve třetí třetině se podle zápisu trefil Stone (VGK), ale jisté hlasy ke mě donesly, že to byl gól připsaný po vlastní brance. Žádný další gól nepadl a tak první zápas vyhrává Vegas Golden Knights.
2. zápas. Opět na domácím ledě VGK. První třetina je ve znamení domácích. První zápis = branka (Stephenson – VGK), druhý zápis vyloučení (Theodore – VGK), třetí zápis branka (Eichel – VGK). Konec prvního dějství, 2:0 pro VGK. Po pauze se do hry dostává i druhý tým, Washington Capitals. První zápis branka (Fehervary – sníženo na 1:2). Druhý zápis branka (Oshie – srovnáno 2:2).  Třetí zápis vyloučení (Strome) a čtvrtý zápis branka (Carlson – vedení WSH 3:2). Ve třetím dějství je již pouze jeden zápis a tím je další branka pro Washington, která tak uzavírá dnešní druhý semifinálový zápas těchto dvou soupeřů. Druhý zápas 4:2 pro Washington Capitals.
Stav série 1:1.

17.05. 2023 Trénink #37
!!! PLAY-OFF INTERNÍ KRUMOR LIGY POKRAČUJE !!!

Přítomni: Myšák, Lukáš G., Petr K., Syky, Radek Z., Tomáš L., Daniel S.

Dnes jsme pokračovali v PLAY-OFF INTERNÍ KRUMOR LIZE dalšími zápasy.
TOMÁŠ  vs LUKÁŠ – 4. + 5. + 6. zápas
Čtvrté utkání se odehrálo opět na ladě Washington Capitals (Lukáš G.). Ullmark z Boston Bruins uzamkl branku a stejně tak Kuemper na druhé straně. V normální hrací době ani v prodloužení žádný z týmů síťku nerozvlnil. A tak přišly na řadu nájezdy. Ty nakonec ovládl Boston, když Krejčí ve třetí sadě proměnil a navýšil stav na 2:1. Ve čtvrté a páté sérii už nikdo nedal, takže Boston srovnává stav série na 2:2. Oběma týmům se povedlo vyhrát 2x na ledě soupeře.
Pátý zápas se stěhoval do Bostonu. Dvě třetiny byl zápas opět bez branek. Ve třetí třetině se trefil Carlson (WSH). A protože to byla jediná trefa celého zápasu, vyloupili hráči Capitals i potřetí halu TD Garden. Stav série 3:2 pro Washington Capitals.
Šestý zápas se přesunul zase trochu jihozápadně do Washingtonu. Capitals mají možnost rozhodnout sérii na vlastním ledě. A Kuznětsov (WSH) rozvášnil domácí fanoušky, když chvilku po rozehrávce skóroval. Konec první třetiny a začátek druhé byl ve znamení faulů a nevyhozených kotoučů. Až ke konci druhé třetiny se blýskl i Krejčí (BOS), když srovnal na 1:1. Třetí třetina gól nepřinesla a tak se šlo opět do prodloužení. Ani během prodloužení ale branka nepadla a tak se zase jely nájezdy. Boston jede první.
V první sadě nikdo nedal. Ve druhé Tom nedal, za Washington skóroval Carlson. Třetí sada oba neproměnili. Ve čtvrté sadě proměnil Nosek (BOS) a Lukáš nedal. V páté sadě se trefil McAvoy (BOS) a Luky musel proměnit. První dva tahy super, třetí ale uspěchal a místo na přesnost zvolil Lukáš razanci a neuspěl.
I Boston vyloupil 3x domácí arénu Washington Capitals. Stav série srovnán na 3:3.
Poslední 7. zápas uvidíme příští týden.

SYKY vs DAN – 5. + 6. + 7.  zápas

Pátý zápas nás přivedl opět do United Centre v Chicago. V první třetině se trefil domácí Toews (CHI). Ve druhé se dvakrát trefil Johnson T. (CHI) a upravil na průběžných 3:0. Syky byl s výsledkem spokojen a nechal hrát Dana. Dan se šance chopil a na konci druhé třetiny snížil na 1:3. Zhruba v půlce třetí třetiny korigoval Pietrangelo (VGK) na 2:3 a Syky se začal o výsledek bát. Víc ale Rytíři nezmákli. Zápas končí výhrou Chicaga 3:2 a stejný výsledek má tato série – 3:2 pro Chicago.
Šestý zápas a matchball pro Chicago. Dan ale bojuje. Je to úplně jiný Dan než po prvních dvou zápasech. Hned v úvodu se Vegas ujímá vedení po střele Stonea. Ve druhé třetině přidávají Rytíři druhý gól. Jestřábi ale snižují na konci druhé třetiny na 1:2. Ve třetí třetině se pár šancí na srovnání našlo, ale Sykymu už se nedařilo a zápas tak končí 3:2 pro Vegas.
Stav série srovnán na 3:3.
Sedmý zápas. První dvojice, která si zahraje sedm zápasů. A jak už víme, i druhá dvojice se potká 7x. Naproti tomu, Arizona i New York zmákli postup v nejkratším možném počtu zápasů.
Dalo by se říci, že sedmý zápas začal opatrně, nebylo moc střel, zato faulů bylo dost. Druhou třetinu odšpuntoval Pietrangelo (VGK) a za chvilku po něm Eichel (VGK). Po druhé třetině 2:0 pro Vegas. Syky se snažil o vyrovnání. Dan mu to ještě usnadnil dalším faulem, kdy šel na trestnou Theodore. Sykymu ale nebylo přáno, naopak další hřebíček do pomyslné rakve zatloukl Pietrangelo svým druhým gólem v zápase. Konec zápasu. Vegas vítězí 3:0 a postupuje do semifinále.
Stav série 4:3 pro Vegas Golden Knights.
Sykymu děkujeme za super zápasy a Danovi gratulace k postupu do dalších bojů.

Po dnešním herním kole máme další tým, který postupuje do SEMIFINÁLE. Příště se rozhodne o posledním postupujícím. Boston Bruins a Washington Capitals odehrají 7. utkání.

10.05. 2023 Trénink #36
!!! PLAY-OFF INTERNÍ KRUMOR LIGY POKRAČUJE !!!

Přítomni: Myšák, Lukáš G., Petr K., Luba L., Syky, Radek Z., Tomáš L., Daniel S.

Dnes jsme pokračovali v PLAY-OFF INTERNÍ KRUMOR LIZE dalšími zápasy.
TOMÁŠ  vs LUKÁŠ – 3. zápas
Boston Bruins (Tomáš L.) se z domácího prostředí přesunuli do Washingtonu, kde je čekali Capitals (Lukáš G.). Tyto dva týmy spolu dnes odehrály nejdelší zápas. Po třech třetinách byl stav vyrovnaný 1:1 a tak se prodlužovalo. Během prodloužení hraném na 3 minuty se třemi hráči v poli, ale nikdo neskóroval, a tak přišly na řadu nájezdy. Pět sad pro každou stranu a pak případně náhodná smrt. Po čtyřech sériích měli obě mužstva 2x proměněno. Poslední sada…Tomáš jel první a jeho hráč neproměnil. Druhý jel Lukáš a od stolu se ozval výkřik radosti. Ale předčasně. Po konzultaci s rozhodčím (a hlavně s trenérem) se v nájezdech pokračovalo, neboť před vstřelením branky z posledního nájezdu se Ullmark dotkl puku, čímž nájezd ukončil a následná branka neměla platit. Tom i Lukáš v šesté sérii proměnili. V sedmé sérii udržel Tomáš nervy a skóroval. Lukáš už bohužel gólově nenavázal a zápas skončil 2:1 pro Boston, čímž upravil stav série na 2:1 pro Washington.

DAN vs SYKY – 3. a 4. zápas

Dan a jeho Vegas Golden Knights přes týden potrénovali. Na zapůjčeném kluzišti doma určitě proháněli puk každou volnou chvilku. A bylo to poznat. Na „domácí“ půdě se na Chicago vrhli jak hladoví psi. Ve třetím vzájemném zápase otevřel skóre Theodore (VGK). Ve druhé třetině srovnal Jones (CHI), ale během chvilky si Theodore vzal vedení pro Vegas zpět. Ve třetí třetině se nikdo netrefil a Vegas tak získali 1. domácí zápas. 
Druhý dnešní zápas mezi VGK a CHI měl podobný začátek, v první třetině se opět trefil Theodore a dal vedení Vegas. Zbytek zápasu už tak stejný nebyl. Druhou trefu přidal Stephenson (opět VGK) a teprve pak se trefil  Kane (CHI). Ve třetí třetině se ale dvakrát trefili hráči Vegas, Theodore a Stone a upravili tak na konečných 4:1 pro Vegas. Syky poslední půlminutu vzdal a rezignoval na výsledek. V této sérii tedy srovnáno 2:2 a bude ještě zábava sledovat, kdo nakonec postoupí do dalších bojů.

PETR v LUBOMÍR – 3. a 4. zápas
Po dvou překvapivých porážkách, které Luba Petrovi uštědřil, se všichni těšili na další zápasy těchto dvou týmů. Třetí zápas se odehrál na „domácím ledě“ New York Rangers. První třetina byla plná jen faulů. Ve druhé třetině vstřelil gól Hájek (NYR) a Luba se tak opět ujal vedení. Na Petrovi bylo znát rozčarování. Už zase prohrává a navíc se blíží konec třetí třetiny…poslední 3 vteřiny…2 vteřiny…Petr střílí a je to góóól. Srovnáno jednu vteřinu před koncem zápasu. Prodloužení branku nepřineslo a tak jsou tu nájezdy. V první sérii oba minuli. Ve druhé se oba trefili. Ve třetí sérii dal Luba a Petr netrefil. Ve čtvrté a ani v páté se žádný hráč netrefil. Stav série 3:0 pro Lubu. A překvapení pokračuje.
Čtvrtý vzájemný zápas byl pro Petra pohromou. Haláka v brance New York Rangers nepřekonal ani jednou, zato Hart lovil puk ze své sítě celkem 5x. Poprava dokonána. Letcům se přistřihla křídla v nejkratší možné délce série. New York vyhrál 4:0 na zápasy a postupuje do semifinále. Ačkoliv měl Luba z výhry a postupu velikou radost, vyvaroval se tentokrát posměškům. Prokázal velikou empatii, když prohlásil, že je mu Péti líto.

MYŠÁK vs RADEK Z. – 3. a 4. zápas
Florida (Radek Z.) na domácím ledě zlepšila střelbu, ale do vedení šli Kojoti (Myšák), když se za ně trefili Kassian a Mayo. Avšak zlepšení střelby přineslo srovnání po gólech Gudase a Forslinga. Naštěstí v arizonském dresu jezdí na ledě postrach jménem Schmaltz, který ve třetí třetině vrátil vedení na „hokejku“ Kojotů. A tak to i skončilo. Výsledek 3:2 v zápase a 3:0 v sérii. Další zápas začal opatrněji. Po první třetině to bylo 0:0, hlavně proto, že se Schmaltz 2x neprosadil z nájezdu. Po druhé třetině to bylo 1:1, když za Kojoty skóroval Kassian a za Pantery srovnal Forsling. Ve třetí třetině se trefil Schaltz a trochu tak odčinil své dvě zaváhání z první třetiny. Třetí nájezd v zápase a puk na puntík opět pokládá Schmaltz. A opět branku nedává. Achjo, to je produktivita. Klid na straně kojotů přinesla až třetí branka, kterou vstřelil Keller. Posledních 30 vteřin už Kojoti ušudlali v rohu kluziště. Výsledek zápasu 3:1. Stav série 4:0 pro Arizonu Coyotes.

Po dnešním herním kole máme dva týmy, které rozhodly úvodní kolo PLAY-OFF v nejkratším možném počtu zápasů.
V dalším kole na sebe narazí Boston Bruins a Washington Capitals, aby (snad) dohráli svou sérii. Dále v úvodním kole PLAY-OFF pokračují i Chicago Backhawks a Vegas Golden Knights.
Arizona Coyotes se utká – překvapivě – s New York Rangers v semifinálové části.

03.05. 2023 Trénink #35
!!! ZAČALO PLAY-OFF INTERNÍ KRUMOR LIGY !!!

Přítomni: Myšák, Lukáš G., Petr K., Luba L., Syky, Radek Z., Tomáš L., Daniel S.

První dva zápasy PLAY-OFF  se odehrály vždy na ledě lepšího z dvojice soupeřů, kteří na sebe v PLAY-OFF narazili.
Rozestavěli jsme dva stoly, na jednom hrál Syky vs Dan, rozhodčího dělal Myšák a Radek. Na druhém stole hrál Petr vs Luba a rozhodčího dělal pouze Lukáš, protože Tom přišel z tréninku florbalu později.
Na návštěvu k nám přijeli i kluci z jiných oddílů – Simon Kaňa (Gunners Břelav) a Jan Hron (Dragons Modřice). A tak když přišel Tom, postavili s Radkem ještě dva stoly a zahráli si tréninkově s kluky.
A už také vím, proč nemám vsázet sportku. Když bylo vše nachystáno ke hře, pronesl jsem: „Myslím si, že Petr s Lubou to budou mít relativně vyrovnané, ale více věřím Petrovi. Syky s Danem to bude mít jednodušší, ale i Dan dokáže potrápit. A Tom měl dobrou obranu, bude padat málo gólů a Tom si vítězství s Lukášem uhraje.“ Za sebe jsem se trochu bál zápasů s Radkem, protože v základní části mě dokázal jako jediný 2x porazit. A jak to bylo v reálu?

SYKY vs DAN – 1. zápas

V první a druhé třetině si oba udrželi čisté konto a hráli relativně dobře. Ve třetí třetině jako první prolomil střeleckou bezmoc Syky, za chvilku si dal Dan vlastňáka a třetí trefu přidal zase Syky. První zápas 3:0 pro Chicago.
PETR vs LUBOMÍR – 1. zápas
Na druhém stole se relativně rychle ujal vedení Luba, během první třetiny navýšil náskok na 2:0. Ve třetí třetině Petr snížil na 1:2 a potrestal tak další faul, kterých se Luba nevyvarovává ani v play-off. Další gól ale přidal Luba a pečetil tak první výhru v poměru 3:1 pro New York Rangers.
Pak nastoupila ke stolům druhá čtveřice.
MYŠÁK vs RADEK – 1. zápas
První třetina gól nepřinesla. Ve druhé se ujala střela od Myšáka. Ve třetí třetině pak postupně přidal Myšák další tři branky. Celkové skóre prvního zápasu 4:0 ro Arizonu Coyotes.
TOMÁŠ vs LUKÁŠ – 1. zápas
Ani Lukáš se nevyvaroval faulům, ale Tom netrestal, naopak sám inkasoval. Jeden gól v první třetině, druhý pak ve třetí. Nakonec se trefil i Tom a výsledek prvního zápasu byl 2:1 pro Washington Capitals.

SYKY vs DAN – 2. zápas
Druhý zápas už byl jiný, Syky se trefil hned v úvodu a věřil si. Ve druhé třetině ale Dan srovnal a během chvilky mohl vést. Měl totiž výhodu v zahrávání trestného střílení, ale nájezd neproměnil. Škoda, protože Syky do konce druhé třetiny vrátil vedení na svou stranu. Ve třetí třetině to Dan vzdal, přestal bojovat a nechal Sykyho hrát, co bylo potřeba. Syky přidal další 3 branky a zvítězil 5:1. Průběžný stav 2:0 pro Sykyho. Toto jsem relativně očekával, ale myslel jsem, že to Dan nedá Sykymu zadarmo.
PETR vs LUBOMÍR – 2. zápas
I zde byl druhý zápas odlišný od prvního. Petr i Luba drželi u svých brankářů dlouho neprůstřelnost. Nakonec se z branky radoval Luba. Nebyla to výstavní střela, spíše „haluz“, ale i takové branky se počítají. Nebylo pak od Luby moc hezké, když se Péťovi posmíval. Ale jsme teprve v polovině play-off, odehrány jsou dva zápasy a hraje se na 4 vítězné, takže  ještě uvidíme, kdo se bude nakonec smát a kdo postoupí dál. Zatím 2:0 na zápasy pro Lubu. Tohle jsem fakt nečekal. A malá gratulace Lubovi – za výsledky. 
MYŠÁK vs RADEK – 2. zápas
Myšák nenechal nic náhodě a hned v úvodu zatlačil  Radka do defenzivy. A také brzy skóroval. Druhý gól přidal Myšák z nájezdu. Ve druhé třetině opět z nájezdu navýšil Myšák vedení na 3:0. Do konce druhé třetiny byl výsledek 5:0. Ve třetí třetině padly ještě 3 branky, dvě dal Myšák a výsledek zkorigoval Radek. Skóre zápasu 7:1 pro Arizonu Coyotes. Průběžný výsledek série 2:0.
TOMÁŠ vs LUKÁŠ – 2. zápas
Tady by se dalo napsat „jako přes kopírák“. První třetina jedna branka pro Lukáše, ve třetí třetině jedna branka pro Lukáše a Tom následně upravuje na konečných 2:1 pro WSH. Tohle je pro mě také veliké překvapení. Věřil jsem Tomovi, že Lukáše ubrání. Nestalo se a Lukášovi také letí malá gratulace k průběžnému vedení v sérii.

Na konci tréninku se Simon a Honza pustili do agitace za ŠPRTCOVÝ CAMP. Simon je hlavním vedoucím připravovaného campu a tak se nám přijel představit, povyprávět klukům, co by je na táboře čekalo a čeká, pokud pojedou. Zatím je přihlášen jen Lukáš. Já bych byl osobně rád, kdyby mohl jet i Syky, Péťa, Radek i Tom. Ale u Toma vím, že má v daném termínu jiné aktivity. A ostatní? Uvidíme, třeba se ještě někdo rozhoupe a pojede. Bylo by to pro Vás moc přínosné. Pro všechny. A je možné, že se tam na den, dva, taky ukážu.