28.06. 2023 Trénink #42 *** POSLEDNÍ TRÉNINK PŘED PRÁZDNINAMI ***

Přítomni: Myšák, Syky, Daniel S., Lukáš G., Luba L., Tomáš L., Petr K., Radek Z., Sam a Martínek

Dnes to bylo o vyhodnocení celoroční práce a snahy. Posledním setkání před prázdninami.
Tomáš Lössel získal medaili pro nejlepšího brankáře základní části. Jeho výkon je fakt chvályhodný. Petr Krebs získal medaili pro nejlepšího střelce základní části.
V play-off se nejvíce vedlo trenérovi a získal pro tento rok Putovní Pohár pro vítěze interní KRUMOR ligy. Zároveň mu z rukou Dana byla předána zlatá medaile. Stříbro bral právě Daniel Soukup, který finálové boje nedotáhl do vítězného konce. Třetí místo a bronzovou medaili si vybojoval Lukáš Gajdoš, když dokázal porazit Lubomíra Lose.

Všem klukům i holkám, co prošly tento rok naším oddílem, přeji krásné prázdniny a spoustu příjemných zážitků.

Těším se na vás v září.
6. září budeme mít první trénink nové sezóny.

21.06. 2023 Trénink #41 *** BOJ O MEDAILE ***

Přítomni: Myšák, Syky, Daniel S., Lukáš G., Luba L., Tomáš L. a navštívit nás přijeli Simon Kaňa a Jan Hron.

Očekával jsem větší účast, obzvlášť, když jsem o ni psal, protože Simon a Jan si pro vás připravili malý turnaj. Ale protože nás bylo v tělocvičně jen 6 a navíc to byl přesný počet pro hru na dvou stolech – tedy 4 hráči a dva rozhodčí, moc jsme návštěvníky nepotěšili.
PŘÍŠTÍ STŘEDU PŘIJĎTE VŠICHNI. BUDOU SE ROZDÁVAT CENY, UDĚLÁME SPOLEČNOU FOTKU a „tak nějak slavnostněji“ zakončíme uplynulý rok. Pro většinu z Vás to byla první sezóna u herního stolu.

A jak tedy dopadla ta letošní sezóna? Začneme bojem o Bronz. Lubomír Los vs Lukáš Gajdoš.
1. zápas
Luba, jakožto výše nasazený, začínal první dva zápasy na domácím ledě v New Yorku. A nezačal vůbec špatně, hned v první třetině se ujal vedení. Lukáš a jeho Washigton Capitals ve druhém dějství srovnali krok i brankový stav. Ve třetí třetině Luba poslal své dva hráče odpočívat na trestnou lavici a ve třech se pak bránil útokům Capitals. Střelu Ovechkina ubránit nedokázal. První zápas skončil 2:1 pro Capitals. Stav série 1:0 pro Lukáše.
2. zápas
Ve druhém zápase si dal Luba na fauly pozor, za celý zápas neudělal ani jeden. I na druhé straně se to obešlo téměř bez trestu. Stejně skoupý byl zápas i na branky, uchytila se jen střela Jacoba Trouby (NYR), která tak znamenala výhru domácích a tím i srovnání série na 1:1.
3. zápas
Stěhujeme se na domácí led do Washingtonu. I ve třetím zápase začal Luba lépe. Jmenovitě Jacob Trouba (NYR), který otevřel brankové hody dnešního zápasu. Za chvilku ale srovnal Oshie (WSH). Fehervary (WSH) dokonal obrat první třetiny, 2:1 pro Capitals. Ve druhé třetině padl stejný počet branek, i ve stejném rozložení a pořadí. Luba srovnal na 2:2 díky Panarinovi (NYR), Lukáš kontroval hráči Stromem a Kuznětsovem (oba WSH). Po druhé třetině 4:2. Ve třetí třetině se Luba přiblížil na rozdíl jediné branky, ale víc již nestihl a prohrál 4:3. Stav série 2:1 pro WSH.
4. zápas
I do čtveřice Luba a jeho New York Rangers vedou v zápase. Tentokrát se trefil Chytil.  Fehervary (WSH) srovnal stav na začátku druhé třetiny. A i tentokrát Lukáš a jeho Washington Capitals dokázali zápas otočit. Ve druhé třetině přidal Ovechkin gól a upravil průběžný stav na 2:1. V posledním dějství se trefil jen Oshie a Kuznětsov (oba WSH). Celkové skóre zápasu 4:1 pro Capitals, stav série 3:1 pro WSH.
5. zápas
Na pátý zápas jsme se opět přestěhovali do New Yorku. Je to neuvěřitelné, ale i v pátém zápase se Rangers ujali vedení. A i ve čtvrtém z pěti zápasů Capitals skóre otočili. Tentokrát z 1:0 na 2:3 do konce první třetiny. Ve třetí třetině sice Trouba srovnal na 3:3, ale necelou minutu do konce zápasu se prosadil Ovechkin a ukončil tak Lubovo naděje na prodloužení série. Zápas skončil 4:3 pro Capitals. Stav série 4:1. Washington Capitals tak získává BRONZOVÉ umístění v naší, poprvé kompletní, INTERNÍ KRUMOR LIZE v sezóně 2022/2023.

BOJ O ZLATO a PUTOVNÍ POHÁR
Ačkoliv to většina nečekala, do boje o Putovní pohár se prošprtal Daniel Soukup. S účastí trenéra počítala větší skupinka, ale vezmeme-li v úvahu, že trenér hraje šprtec v podstatě jen o cca rok déle než vy, nemusel mít finále jisté. 
1. zápas
I v tomto střetnutí se začínalo na ledě výše postaveného, tedy v Arizoně. Po první třetině to bylo 3:0 pro Kojoty, po druhé třetině již 5:0. Všichni očekávali, že to Dan zabalí a zápas se dohraje v poklidu. I trenér na to asi spoléhal a nechal Dana více se rozehrát. Najednou to bylo 1:5, 2:5, 3:5…a trenér se začal strachovat o výsledek. Bohužel náskok byl veliký a Dan srovnat nebo otočit vývoj zápasu nestihl. První zápas tak skončil 5:3 pro Arizonu Coyotes. Stav série 1:0.
2. zápas
Poučeni z předchozího průběhu vstoupili hráči Coyotes do druhého zápasu, více se bránilo a hrálo se na jistotu. V rvní třetině se trefil Kassian, ve druhé Keller (oba ARI). Další branky do závěrečného hvizdu již nikdo nepřidal. Zápas skončil 2:0 pro Arizonu. Stejným poměrem byl stav série.
3. zápas
První finálové střetnutí pro Vegas na jejich ledě. Nejdříve se prosadil Pietrangelo (VGK), za Kojoty srovnal Crouse. Ve druhé třetině díky Mayovi otočili Kojoti skóre. Ve třetí třetině ale Smith srovnal na konečných 2:2. A protože nerozhodný výsledek není v PLAY-OFF části přípustný, muselo se prodlužovat. Hra ve třech byla svižná, ale branku žádný z týmů nepřidal. Nájezdy. Ošemetná to disciplína, ale oba manažeři svých celků si vedli dobře. První sérii proměnili oba, stejně tak ve druhé. Ve třetí oba nedali, ve čtvrté i v páté se opět všichni 4 exekutoři nemýlili. Až v šesté sérii se za Kojoty trefil Moser, za Rytíře se neprosadil kapitán Stone. Výsledek zápasu 3:2 SN. Stav série 3:0 pro Arizonu.
4. zápas
Dan prohlásil, že je smířen s druhým místem, ale v koutku duše doufal a věřil, že sérii protáhne. Přece to nedá trenérovi jen tak. A třetí zápas byl malou výstrahou a příslibem, že by to tak mohlo být. Navíc v první třetině se Rytíři ujali vedení díky přesné dalekonosné střele od Eichela. Moser (ARI) se ale postaral o vyrovnání dost brzy na to, aby se Dan dostal do laufu. Navíc za chvilku přidal druhý gól Schmaltz (ARI). Když se pak ve druhé třetině dvakrát trefil Keller a další branku přidal i Moser, byl stav 5:1 pro Arizonu uklidňující. Ve třetí třetině Keller dokonal hattrick a Kassian se také připojil k listině střelců. Po závěrečném signálu byl stav 7:1 pro Kojoty. Stav série 4:0.
Vítězem letošního ročníku INTERNÍ KRUMOR LIGY 2022/2023 a majitelem putovního poháru se stává Martin „Myšák“ Blahetek Michálek a jeho Arizona Coyotes.
Daniel Soukup a jeho Vegas Golden Knights se po pomalejším rozjezdu sezóny zastavují až těsně pod vrcholem. Patří jim veliké díky za odvedenou práci a mají veliký příslib do budoucna.

14.06. 2023 Trénink #40
JUBILEJNÍ 40. TRÉNINK PŘINESL DRUHÉHO FINALISTU.

Přítomni: Myšák s Martínkem, Petr, Radek Z., Daniel S., Luba L., Klárka, Sam., Syky, Tomáš a Lukáš

Zase nás byla plná tělocvična, ale nejdůležitější část tréninku se odehrávala na jediném stole. Vegas Golden Knights a Washington Capitals. Dva týmy, které bojují o účast ve finále INTERNÍ KRUMOR LIGY. První dva zápasy již byly odehrány, stav série byl 1:1. Dnes se nastupovalo na ledě Washingtonu.

LUKÁŠ vs DAN
.
Zápas č.3 odstartoval v 15:45 v tělocvičně. Přišli jsme trochu dříve, abychom stihli případné prodlužování a nájezdy, kdyby se hrálo všech 7 zápasů.
V první třetině se v zápise objevil jen Pietrangelo a Theodore (oba VGK), oba shodně zápis s 2min trestem za vyloučení. Ve druhé třetině se do kolonky nezaspal nikdo. Až třetí třetina přinesla rozuzlení, když se trefil v čase 17:24 Smith (VGK). Třetí zápas vyhrávají Vegas Golden Knights.
Stav série 2:1 pro Vegas.
4. zápas. Opět domácí led ve Washingtonu. Opět zůstáváme na stejném hracím stole. Skóre otevřel v první třetině Smith (VGK), jediný střelec minulého zápasu. Lukáš se začal na své hráče zlobit a první třetinu přestal hrát. Ve druhé třetině se mu povedla střela a Oshie (WSH) srovnal na 1:1. Hned po rozehrávce se trefil i Carlson (WSH) a Capitals se tak dostali do vedení. Chvilku před koncem druhé třetiny srovnal na 2:2 Stone (VGK). Ve třetí třetině se nechal vyloučit Kuznětsov za faul, ale byli to opět hráči Washingtonu, kdo přidali třetí branku, konkrétně opět Carlson. Smith (VGK) ale srovnal cca 30 vteřin před koncem střelou o zadní mantinel. V prodloužení se trefil Oshie (WSH) a Dan už chtěl své hráče poslat z ledu, ale dle našich pravidel se nehraje na zlatý gól, ale dohrává se celé 3-minutové nastavení. A díky tomu se povedlo i podruhé hráčům z Vegas srovnat krok a skóre na 4:4. Po páté sadě nájezdů byl stav stále nerozhodný, oba soupeři proměnili dvě trestná střílení. Náhlou smrt rozhodl v osmé sérii Pietrangelo (VGK), který dal. Naopak Fehervary (WSH) neproměnil. Vítězství ve 4. zápase si urvali hoši z Vegas 3:2 po samostatných  nájedech.
Stav série 3:1 pro Vegas.
5. zápas. Začalo se pěkně zhurta, oba týmy si nechaly vyloučit jednoho hráče, oba týmy za herní aktivitu. Pak se trefil Pietrangelo (VGK), 1:0. Poté na trestnou lavici usedl jeho spoluhráč Theodore (VGK), ale trest od Lukáše nepřišel, naopak opět udeřili hráči Vegas, konkrétně Stone proměnil trestné střílení. Stav 2:0 určil výsledek první třetiny. Lukáš to pomalu začal vzdávat. Na začátku druhé třetiny udělal faul a poslal Fehervvaryho na trestnou lavici. A Pietrangelo trestal. 3:0 pro Vegas. Pak se Lukáš vzchopil, Kuznětsov a Oshie snížili na rozdíl jediné branky. Po malém zaváhání upravil opět na rozdíl dvou branek kapitán Vegas, Stone. Stav po druhé třetině byl 4:2. V poslední třetině se Lukáš sesypal, vyrobil 3 fauly, ale branku žádnou nepřidal. Výsledek zápasu tak byl 4:2 pro Vegas.
Stav série 4:1. Postupujícím do finále je Dan Soukup a jeho Vegas Golden Knights.

Na Lubu a Lukáše čeká boj o bronzovou medaili.

07.06. 2023 Trénink #39
!!! PLAY-OFF INTERNÍ KRUMOR LIGY POKRAČUJE !!!

Přítomni: Myšák s Martínkem, Petr, Radek Z., Daniel S., Luba L., Klárka, Sam. 
Dnes byli kluci na školním výletě, takže Syky, Tomáš a Lukáš přijít nemohli. Přesto jsme v tělocvičně měli plno. Navštívili nás Klárka a Sam. Klárka si nás prohlídla při nedávné akci v Polánce, kde jsme v rámci dětského dne měli 3 hodinky šptrce. Sam je brácha od Lexy a tak se přišel podívat, na jakých kluzištích starší bratr hrál. 
Klárce o Samovi se věnovali všichni. Zahráli si s Péťou, s Martínkem, s Radkem, s Danem i s trenérem. Na konci tréninku si s námi vyzkoušeli i nájezdy.

MYŠÁK vs LUBOMÍR – 4. Zápas

Na pořadu dne byly při absenci Lukáš v plánu jen zápasy mezi Myšákem a Lubou. Po minulém tréninku byl stav série 3:0 pro Arizonu a Myšákovi stačí jedno vítězství k postupu do finále. Luba se ale vzdávat bez boje nechce. Dan na sebe vzal roli rozhodčího 4. zápasu.
Po necelé minutě a půl se Luba nevyvaroval faulu, hrubián Jacob Trouba usedl na trestnou lavici a Kojoti za chvilku využili přesilovku, 1:0, střelcem Keller. O dalších pár chvilek opět Luba posílá hráče na trestnou lavici, tentokrát za nevyhození puku jde odsedět trest Panarin. A opět přichází trest od hráčů v černých dresech. Mayo trefuje přesně, stav zápasu 2:0. Do konce první třetiny se trefuje i Schmaltz, který netradičně nastoupil už do prvního dějství a stanovil průběžný výsledek 3:0 pro ARI. Ve druhé třetině padlo ještě více branek než v té první. Chytil (NYR) snížil na 1:3. Pak zase navýšil náskok Kassian (ARI). Na 2:4 snižuje Gauthier. Svým druhým zásahem se blýskl Chytil (NYR) a snížil na rozdíl jediné branky, 3:4 pro Kojoty. V závěru třetiny dal Kojotům zpět dvoubrankový náskok svým druhým gólem Mayo. Ve třetí třetině Chytil zkompletoval hattrick. Víc branek ale Luba dát nestihl, navíc si nechal za zbytečné fauly vyloučit Panarina a Goodrowa, a dohrával tak pouze ve 3 hráčích. Zápas skončil 5:4 pro Arizonu Coyotes.
Stav série – 4:0 pro Arizonu
. Myšák a jeho Kojoti postupují do boje o putovní pohár. Luba si zahraje o třetí místo.


DANIEL vs LUKÁŠ

Dnes nehráli. Příští týden nás čeká rozhodující bitva. Kdo postoupí do finále a kdo se bude muset spokojit s bitvou  3. místo?
Stav série je zatím 1:1.