20. 09. 2023 Trénink č.3

Přítomni: Myšák, Tomáš, Syky, Lukáš, Mates, Sam,  Klárka, Niky, Ella, Dominik, Adam, Matěj

Tak dnešní trénink byl zase pořádná jízda. Když jsem přesně v 16h byl u školy, bylo tam strašně moc lidí. 3 noví kluci, dva z nich přišli i s tatínky. Ella od Sykyho, Nikol s Klárkou, naši kluci…zase bylo v tělocvičně plno.
Ani jsem nedělal zápis, kdo s kým hraje. Prostě jsme rozestavěli všech 6 stolů, co jsou v tělocvičně a hrálo se. Kdo chtěl s kým. Nové kluky jsem nechal hrát spolu, Klárka s Nikol, Ella s Matějem.
V dalším průběhu už přišli kluci, že chtějí hrát se mnou. Nejdříve Syky (0:2), pak Lukáš (1:4) a nakonec Tomáš (1:3). Naštěstí jsem jim nedal moc prostoru k radosti, ale už teď vidím, že to nebude trvat dlouho a budou na koni oni. Zatím ale ještě na jejich hru stačím, což znamená, že jim ještě mám co předat.


Do tělocvičny jsme přinesli i jednu novinku – mámo novou reklamu = roll-up, který budeme vozit na akce a nábory. Původně měl být hotový už na Festival sportu, ale nezadařilo se.

13. 09. 2023 Trénink č.2

Přítomni: Myšák, Martínek, Klárka, Niky, Mates, Dan

Normálka jsem koukal jako blázen. Před tělocvičnou stála Klárka, Natálka a Mates. Se mnou za ruku se vedl Martínek. Rozestavěli jsme 4 stoly a čekali, kdo dorazí. Čekali, ale marně. Kluci nějak zapomněli napsat, že nedorazí!
Jediný, kdo se na výzvu ohlásil, byl Dan, který přijel později.
1. kolo. Klárka s sebou přivedla spolužačku Natálku. Obě holky si hned střihli první zápas. Mates se potkal s Martínkem. Klárka porazila Naty 2:0, Martínek hrál s Matesem 2:2.
Na 2. zápasový souboj už nás bylo šest. Mates – Klárka, Niky – Dan, Martínek – Myšák.
Mates uhrál svou dnešní druhou remízu 2:2, když se mu podvakrát povedlo proti Klárce dotáhnout jednogólové manko.
Dan se s Niky nepáral a vyhrál pohodově 2:0. Další remízu 2:2 si za bojovnost vysloužil Martínek nad tátou trenérem.
3. kolo. Martínek se postavil proti Niky, Dan si vzal na paškál Klárku a Mates hrál s Myšákem.
Niky se snažila, ale Martínek vstřelil 2 branky, což bylo o jednu více, než na konci zápasu měla Niky (2:1 pro Martínka). Dan si vyšlápl i na Klárku, i když s nulou na konci to tentokrát nebylo. Stejný výsledek jako na prvním stole, 2:1 (pro Dana). Na třetím stole hrál Mates s trenérem. A i ve třetím zápase dal Mates 2 branky, tentokrát ale zápas neskončil remízou, protože trenér dal branek 5.
Poslední 4. kolo. Martínek proti Klárce, Dan proti Matesovi, Myšák proti Niky.
Na prvním stole se stalo něco, co nikdo nečekal. Na konci zápasu Martínek jásal nad výhrou 5:1. Klárka Martínkovi pomohla vlastním gólem, kterých si dnes dala 3. Výsledek mezi Danem a Matesem nemám zapsaný. A Niky s trenérem sehráli takový zkušební, tréninkový zápas, takže výsledek nebyl podstatou.

V sobotu 16.9. jedeme do Mutěnic na poslední zápas GRAND PRIX. Přihlášeni jsou Tomáš, Syky, Luba, Lukáš.

06. 09. 2023 Trénink č.1

Tak a je to tu. Historie ŠPRTCE v Moravském Krumlově začíná psát svou druhou kompletní sezónu.
Před školou jsme se sešli v hojném počtu.
Po prázdninách na nás nezapomněli Tomáš L., Syky, Luba, Lukáš, Dan. Klárka a Sam, naše nejnovější posily, přišli také. Sam s sebou dokonce přivedl Matyáše.
Petr se z tréninku omluvil. Marně jsme čekali na Radka Z., Maxmiliána i na Lexu.

Bylo nás akorát deset. Rozložili jsme 5 stolů a začalo se. Sam si chtěl zahrát s Matesem, Myšák vyzval Klárku, Lubu si uzurpoval Martínek. Poslední dva stoly předvedly radostnou podívanou na domácí derby Lukáš vs Dan a Tomášovské derby.
Sam si s Matesem poťukali a nakonec z toho byla pěkná přestřelka. 4:3 pro Sama.
Myšák potrénoval s Klárkou, chtěl vidět, co za ty dva měsíce zapomněla a co ještě umí. Střelba přes celé hřiště jí jde. Nakonec Klárka uhrála remízu 1:1.
Luba porazil Martínka tenisovým kanárem 6:0. Ale Martínek se nezlobil, má Lubu moc rád.
Dan si pár sekund před koncem dal milostivě vlastňáka, takže i domácí derby skončilo remízou 1:1.
Syky přes prázdniny asi trénoval o fous více než Tom, protože jejich vzájemné měření skončilo 2:1 pro Sykyho.

Druhé kolo se nalosovalo následovně. Tomáš zaučil Sama, Myšáka si vyžádal Lukáš, Dan hrál s Martínkem, Klárka se postavila Sykymu a Luba si zahrál s Matesem.
Tom chtěl zapsat první výhru. Proti Samovi by se to mohlo podařit. A opravdu. Tom vsítil dva góly, žádný nedostal a má první výhru v novém ročníku. 
Lukáš chtěl trenérovi ukázat, co se naučil v letním kempu. A střílí mu to moc pěkně, zvedáky umí…jen ta přesnost chybí. Myšák naopak udržel puk nejen na hřišti, ale párkrát i v soupeřově brance. Konec zápasu ukazoval stav 5:1 pro trenéra.
Dan si v poklidu zahrál s Martínkem, dal 5 branek a všechny do branky soupeře. Martínek zase jásal, že dal Danovi branky dvě. 5:2 pro Dana.
Klárka očividně Sykyho překvapila. Ne dost na to, aby vyhrála, ale těsná Sykyho výhra (2-1) je pro Klárku skvělý úvod do šprtce. 
Luba s Matesem uhrál pěkné tři třetiny. A když k tomu přidal i pěkné tři branky, bylo vymalováno. Mates se ale činil i v tomto zápase a přidal další branku „do statistik“. 3:1 pro Lubu.

Třetí kolo nás zastihlo u stolů rozházené takto: Luba vs Lukáš, Syky vs Myšák, Tom vs Mates, Dan vs Sam, Klárka vs Martínek.
Lukáš si chtěl napravit reputaci střelce a začal s Lubou pěkně zostra. Nakonec mu plná ofenzivní hra vyšla a Lukáš porazil Lubu 2:0.
Syky přišel ke stolu jako ZORRO mstitel. Prý za Lukáše. A začátek měl skvělý. Po první třetině vedl 2:0. Trenér se ale nenechal vykolejit, v průběhu druhé třetiny srovnal na 2:2. Ke konci druhé třetiny si ale i trenér poslal puk do vlastní sítě a dal Sykymu alespoň na chvilku pocítit tu sílu vítězné vlny. Ale jak říkám, jen na chvilku. Ve třetí třetině přidal trenér 2 branky a Sykyho už k ničemu nepustil. Navíc sekundu před koncem zahrával trenér ještě trestné střílení, které sice Schmaltz neproměnil, ale i tak bere Myšák výhru 4:3.  Žádná pomsta se nechystala. Nutno ale podotknout, že ze Sykyho se stává obávaný střelec. Většina střel šla na branku nebo „bohužel“ přímo do ní. Moc dobře, Syky.
Tom ukazoval své umění dál. Další výhra, tentokrát nad Matesem. Mates v tomto zápase na svůj účet žádnou branku nepřidal a tak zápas skončil 4:0 pro Tomáše.
Dan se opět trefil 5x. Samovi dovolil skórovat jen jednou. Proto na konci zápasu oba hlásili výsledek 5:1 pro Dana.
Klárka hrála s Martínkem. A ačkoliv se Martínek moc snažil, Klárku neporazil. Branku žádnou nedal, Klárka jednu ano. 1:0 pro Klárku. Oba ale hráli moc dobře.

Poslední 4. kolo. Kárka odešla na autobus, Dan si pinknul mimo záznam s Matesem. Sam se postavil Martínkovi, Lukáš si zahrál s Tomem a Syky vyzval Lubu.
Martínek se Samem hráli trochu podle pravidel, trochu mimo regule, prostě jak to oba zatím umějí. Nakonec se z výhry v zápase radoval Martínek, když vyhrál 2:0.
Tom zakončil dnešní působení smírnou remízou 1:1 s Lukášem. I pro Lukáše to byla remíza za odměnu. S Danem plichtil na poslední chvilku, Lubu sice porazil, ale trenérovi frak zatím ještě nenatrhl.
Syky si chtěl zlepšit chuť a náladu v zápase s Lubou. Jenže udělal osudovou chybu – přizval ke stolu trenéra jako rozhodčího. Na stole ležely kameny s hráči SPARTY (Syky) a SLÁVIE (Luba). Trenér sice nefandí ani jednomu týmu, ale Syky je ve hře lepší, tak Myšák „trochu“ radil Lubovi. Syky se ujal vedení po krásné střele. A tehdy začal trenér soptit. Luba nechával puk odkrytý, nechal jej povalovat se před svou brankou, odjížděl s obránci…a to už trenér nevydržel a začal Lubu cepovat. A Luba drže se trenérových příkazů statečně bránil a ještě statečněji útočil. Za chvilku bylo srovnáno. A když na konci třetí třetiny byl stav 3: pro Lubu, měl Syky málem infarkt. Je však žádoucí povědět, že kdyby u stolu nestál trenér a neládoval rady do Luby, asi by byl výsledek úplně jiný Na druhou stranu, když někomu poradíte a on je „kopyto“, tak to stejně nezahraje dobře, takže rady samy o sobě nepomáhají. Luba ale kopyto není a zahrál to dobře. Protože když Luba chce, tak šprtec umí taky zahrát perfektně.

Více už jsme toho nestihl. Snad ještě připomínka FESTIVAL SPORTU v 9h u fotbalového hřiště. V 10h se začíná, tak ať vše stihneme nachystat. Přijďte, kdo můžete. V 9h pomoci nebo v 10h na program.