25. 10. 2023 Trénink #8

Přítomni: Myšák, Luba, Tomáš, Syky, Lukáš, Radek, Klárka, Niky, Lili, Dan, Michal s Dančou.Na středečním tréninku nás bylo 11 a Danča. To je mladší ségra od Míši. Je jí 7 let a na šprtec by klidně mohla začít chodit také. Tak uvidíme, zda budeme mít nový přírůstek.

Jinak do Interní ligy se hrály 2 zápasy.
Tomáš (Boston Bruins – BOS) a Syky (Chicago Blackhawks – CHI) si z toho udělali trochu přehlídku faulů. Zápas sice skončil 0:0, ale faulů mají zapsáno asi 30. Ani se mi to nechce počítat.
Na druhém stole se utkal Luba (New York Rangers – NYR) a Daniel (Vegas Golden Knights – VGK). První třetina skončila 1:1, poté, co VGK využili přesilovku a následně si chvílku před koncem třetiny dali vlastní gól. Ve druhé třetině se trefil jen Eichel (VGK). V poslední třetině zvýšili na 4:1 Stone a pak Pietrangelo (oba VGK). Ke konci zápasu pak už jen snižoval na konečných 4:2 Goodrow (NYR).

Statistiky z tréninku (výhra-remíza-prohra)
Lili 1-1-2  //  Klárka 0-2-0  //  Radek 1-1-0  //  Míša 1-0-2 (za podpory od ségry) //  Lukáš 3-0-0  //  Syky 0-0-2  //  Dan 1-0-1  //  Niki 0-1-2  //  Luba 1-0-0  //  Tom 2-0-0

18. 10. 2023 Trénink #7

Přítomni: Myšák, Luba, Tomáš, Lukáš, Radek, Niky, Lili, Matěj, Adam, Mates, Michal.

Na dnešním tréninku nás zase bylo hodně – konkrétně 11. A to je super. Jsem za to moc rád. To by Míra Vavřín koukal, kdyby k nám zas zavítal 🙂 A další 4 lidi se omluvili (Klárka, Syky a Ella, Dan).

A jak to dnes bylo? Použili jsme naši tréninkovou tabulku a zápasy začaly. Pěkně ve dvojicích bez rozhodčího. Hráli jsme 4 zápasy. První dvě kola seděl trenér, další dvě kola se pak prostřídal Dominik a Tom.
Nejlépe se dnes dařilo Lubovi. Ze čtyř zápasů si odnesl 12 bodů za 4 výhry. Druhým úspěšným byl Lukáš, který ze 4 zápasů vyhrál 3 (ten 4. právě prohrál s Lubou). Tom a Dominik měli 6 bodů ze 3 zápasů. Michal a Radek měli 6 bodů ze 4 zápasů. Lili si překvapivě střílela i góly a ze 4 zápasů má 4 body za výhru a remízu. 3 body ze 4 zápasů uhráli Adam a Mates. 3 body ze 2 zápasů udělal i trenér, když vyhrál nad Tomem a prohrál s Lukášem. Jeden bodík získala za remízu i Niki, takže dnes nikdo nebyl na konci s nulou. Moc dobře.

Na příštím tréninku ze dáme pár zápasů do Interní ligy. Tak se připravte.

11. 10. 2023 Trénink #6

Přítomni: Myšák, Luba, Tomáš, Syky, Dan, Lukáš, Klárka, Niky, Ella, Lili, Matěj, Adam, Mates.

Další středeční šprtání. Dnešní trénink jsme rozdělili členy na dvě skupiny. Zkušenější hráče jsem poslal na levou polovinu, kde měli odehrát pár zápasů do interní ligy. Nováčky jsem si vzal k sobě a projeli jsme na pravé straně tělocvičny pravidla. Pro spoustu z vás to byla nuda, dle výrazů v obličeji, ale je potřeba pravidla znát a naučit se je. Protože pak to na turnajích vypadá, že se na každém stole hraje jiná hra, každý si pravidla ohýbá podle toho, co mu zrovna vyhovuje. A přitom těch šest stran A4 řeší skoro všechny situace na hřišti i mimo něj.

V levé polovině tělocvičny se zatím odehrával souboj Luby a Sykyho. Nakonec to byl jediný zápas, kteří ti „zkušenější“ odehráli. Prý se jim do tabulky zatím hrát nechce. Ale budeme muset. S tím, kolik nás je a kolik se ještě do interní ligy může zapojit hráčů, bude potřeba odehrát spoust zápasů.

1. zápas v interní lize 2023-2024.
CHICAGO BLACKHAWKS vs. NEW YORK RANGERS
Právě včas jste usedli na své sedadlo na tribuně. Dole na ledové ploše se rozbruslují domácí hráči týmu Chicago Blackhawks. Získat první body se pokusí i hráči Rangers z New Yorku. Hlavním rozhodčím je dnes Tom z Bostonu.
Zápas začíná. Jak jsme si již v minulém ročníku zvykli, i letos se NYR dost brzy dopouští tvrdé hry, za kterou inkasuje trest v podobě vyloučení. Za nedlouho se ale početní stav na ledové ploše srovnává, když Raddysh odchází na trestnou lavici. A přeci jen jsme se v první třetině dočkali branky Nevstřelil ji všemi sledovaný nováček Jestřábů, nýbrž starý dobrý Johnson T.
Druhá třetina zápasu. Zibanejad opět oslabuje tým z New Yorku. A Chicago trestá. Na 2:0 zvyšuje Kurashev. Do konce druhé třetiny ještě trochu zbývá a Zibanejad se opět pře s rozhodčími, aby nakonec zamířil na trestnou lavici. Podruhé v této třetině. Naštěstí pro Rangers další trest v podobě vstřelené branky nepřichází.
Třetí třetina a hráči New York Rangers vědí, že musí zabrat. K obratu zavelel Schneider, který snížil na 1:2. Ale to bylo ze strany modrobílých hráčů vše. Na druhé straně se do sítě trefil ještě Murphy a stanovil tak výsledek prvního zápasu Interní ligy na konečných 3:1 pro Chicago.

04. 10. 2023 Trénink #5

Přítomni: Myšák, Martínek, Luba, Tomáš, Syky, Dan, Lukáš, Radek, Klárka, Michal, Sam, Ella, Lili, Matěj, Adam, Mates 

Rok 2023 se do šprtcové historie města Moravský Krumlov zapíše velikými písmeny. S novým školním rokem se k nám do oddílu přihlásila spousta nových tváří. A v tělocvičně je plno. A taky pěkně hlasito 🙂 Už jsme zavedli skautský trik pro zjednání ticha. Dnes jsme jej otestovali a funguje. Dobře vy všichni. Přeci jen 15 hlasů nechci překřikovat.
Nově přihlášeným, s přihláškou odevzdanou a oddílovým příspěvkem zaplaceným se Michal K. stává 25. členem oddílu BHC Moravský Krumlov. 

A jak se dnes hrálo?
Protože nás původně bylo v tělocvičně 15, a bez Martínka, který chtěl první kolo vynechat, dokonce ideálně 14, rozdělil jsem členy na dvě skupiny. Zkušení hráči vpravo, nováčci vlevo. Nováčky jsem seřadil podle velikosti a od nejmenšího si mohli vybrat někoho z těch zkušenějších, s kým si chtějí zahrát. Super plán, jen mi do něj hodil vidle Mates, který dorazil o trochu později. Ale protože máme jen 7 stolů, tak stejně hrálo prvních 14 a Mates si počkal do druhého kola.
Celkem nás tedy bylo 16. Vždy 14 lidí hrálo a dva stáli. Odehráli jsme celkem 4 kola.

  Statistiky dnešních zápasů:
  I. KOLO
  Luba – Michal 3:0 // Dan – Sam 3:2 // Myšák – Lili 4:2 // Radek – Adam 4:0 // Syky – Klárka 5:0 // Tom – Matěj 8:0 // Lukáš – Ella 4:1
  II. KOLO
  Luba – Sam 4:1// Dan – Lili 4:1 // Mates – Adam 1:0 // Radek – Klárka 2:0 // Syky – Matěj 4:0 // Tom – Ella 1:1 // Luky – Michal 2:2
  III. KOLO
  Martínek – Michal 3:3 // Luba – Lili 3:0 // Klárka – Ella 0:0 // Radek – Tom 0:3 //  Adam – Lukáš 0:7 // Mates – Matěj 2:1 // Sam – Syky 2:8.
  IV. KOLO
  Syky – Myšák 0:2 // Michal – Radek 1:1 // Matěj – Sam 2:0 // Luba – Dan 1:1 //  Ella – Lili 2:2 // Adam – Tom 0:2 // Luky – Mates 7:1

Musím dnes všechny pochválit. Ella se vytáhla v zápase s Tomem, kde uhrála – jak by Tom prohlásil – „haluzovou“ remízu.
Michal K. po první prohře s Lubou pak uhrál 3 remízy. A dokonce i Lili si zastřílela a pár branek přidala, ačkoliv její snahou bylo nestřílet a hlavně bránit. Ostřílení pardálové si vedli super a občas chudáky nováčky pěkně rozstřílel. Ale naši noví se toho nezaleknou, když budou pilně trénovat, oni Vám to jednou vrátí  😉