29. 11. 2023 Trénink #13

Přítomni: Myšák, Tomáš, Luba, Syky, Lukáš, Radek, Niky, Lili, Klárka, Mates, Adam, Dominik, Michal s Danielkou a Tomáš K.
Celkově 14 dětí a já.
Dalším členem oddílu je Tomáš Kolouch, který dnes odevzdal přihlášku. Má pořadové číslo 30.

Potřebujeme zase pár zápasů do interní ligy, a tak se na první stůl přesunuli starší hráči, zbylých 5 stolů obsadili nováčci.

INTERNÍ KRUMOR LIGA – Odehrány byly 4 zápasy. 
1. zápas NYR – WSH
Luba a jeho Rangers opět začali zápasový zápis faulem, provinil se Goodrow. Trest přišel za chvilku, Carlson se napřáhl a puk zastavila až síť za Lindbomem.
Ve druhé třetině Goodrow napravil své vyloučení z první třetiny. Pěknou střelou srovnal na průběžných 1:1. A ve třetí třetině to Goodrow rozjel naplno, už nefauloval, jen přidal druhou branku, pak se trefil Jacob Trouba a výsledek 4:1 pro NYR završil hattrickem Goodrow.

2. zápas ARI – CHI
Syky vyzval trenéra, prý pořádný trénink před MČR. V první třetině se ve statistikách objevil jen Kerfoot (ARI), když otevřel skóre zápasu. Ve druhé třetině srovnal Bedard (CHI) a pak kojotům vrátil vedení Keller (ARI). Na 3:1 zvyšoval Brown (ARI). Po Kerfootovo faulu snížil na 3:2 Jones. Uklidnění přinesl Moser (ARI), který navýšil na 4:2. Pak se ale Moser a Keller nechali vyloučit. Trenér se modlil, aby byl již konec třetiny. Nakonec se nic dalšího ve druhé třetině neudálo. Ale co se nestihlo ve druhé, napravili Jestřábi ve třetí třetině. Nejprve snížil Kurashev a pak srovnal Raddysh. Spravedlivá remíza 4:4.

3. zápas BOS – WSH
V první třetině se Tomáš a jeho Boston rozstříleli. Zacha i Zbořil vsítili dvě branky a po první třetině byli hráči Capitals na ručník. Ale nic se nemá vzdávat. Capitals ve druhé třetině zabrali a snížili na 4:2 díky trefám Ovechkina a Oshie. Tato dvojice úřadovala i v poslední třetině, avšak v obráceném gardu, nejdříve snížil Oshie, pak srovnával Ovechkin.  Medvědi najednou nevěděli jak a co hrát. Střelba se nedařila a tak byli rádi za konečnou remízu 4:4.
Washington se během zápasu dobře oklepal a zkoncentroval síly na srovnání. Hrát se ještě jedna třetina, tak by asi vítězství padlo na jejich stranu. Ale po první třetině to tak vůbec nevypadalo.

4. zápas WSH – CHI
Úvod zápasu patřil hráčům Chicaga, kteří otevřeli skóre v přesilové hře. Branku vstřelil Kurashev. Ve druhé třetině se trefil opět v přesilové hře mladíček Bedard a navýšil vedení na 2:0. Hráči WSH se ani ve třetí třetině nevyvarovali faulům a Chicago trestalo. Nejprve se trefil Raddysh, pak Kurashev a zase Bedard. Celkový výsledek 5:0 pro Chicago.

TRÉNNKOVÉ ZÁPASY
se odehrávaly na dalších stolech. Dany si zahrála s trenérem 1:1 (skvělý gól, Danielko). Tom L. prohrál se Sykym a vyhrál nad Adamem. Radek porazil Niky a remízoval s Tomášem K. Klárka se dnes stala remízovou královnou, kdy všechna svá 3 utkání dovedla k bezbrankovému výsledku. Lili jeden zápas zremízovala, druhý vyhrála. Mates dva zápasy vyhrál, jeden prohrál. Dominik bude muset ještě potrénovat, ale je na něm vidět snaha.

22. 11. 2023 Trénink #12

Přítomni: Myšák, Tomáš, Luba, Syky, Lukáš, Radek, Niky, Lili, Ella, Klárka, Mates, Adam, Dominik, Michal s Danielkou a Tomáš K.
Celkově 15 dětí a já. Zas plný „stadion“.
Dalším členem oddílu je Dominik Navrátil, který dnes odevzdal přihlášku. Má pořadové číslo 29 v našem seznamu Kvaků. Pěkně se nám oddíl šprtce rozrůstá. A to nám ještě přibude přihláška od Tomáše Koloucha a Danielky.

Dnešní trénink jsme zkusili něco netradičního. Rozdělili jsme se do dvojic, kdy v každé dvojici byl jeden starší člen a jeden novější a zahráli jsme si zápasy dvojic.
Michal si k sobě do dvojice vybral Adama. Radek a Ella, Luba a Lili, Syky a Klárka, Lukáš a Niky. Poslední dvojicí byl Tomáš L. a Tomáš K. Nezařazení byli Danielka, Dominik, Mates a já. My čtyři jsme si dali vzájemný zápas každý s každým + Domi a Dany trénovali přesnost střelby.

Dvojice se utkaly ve třech kolech. V první části se utkali Michal+Adam proti Tom+Tom. Zvítězili Tomové, těsně 1:0 po vlastním Michalově gólu. Lukáš+Niky remízovali s dvojicí Radek+Ella 1:1. Luba+Lili si zastříleli a dvojici Syky+Klárka porazili 3:1…ale Syky říkal, že ty góly byly samý haluze.
Druhé kolo.
Syky+Klárka opět porážka, tentokrát 3:0 od Lukáše+Niky. Michal+Adam uhráli bezbrankovou remízu s Lubou+Lili. Radek+Ella remízovali 1:1 s dvojicí Tomášů.
Třetí kolo.
Syky+Klára poprvé neprohráli. Výhra 3:0 nad dvojicí Radek+Ella. Luba+Lili uhráli sympatickou remízu 2:2 proti dvojici Tomáš+Tomáš. A Lukáš+Niky zvítězili 2:1 nad Michalem+Adamem.

Hrálo se netradičně tak, že každý z dvojice zahrál jeden svůj tah, pak teprve hráli oba hráči z druhé dvojice. Bylo super sledovat, kdo se jak k zápasům postavil. Ale cíl splněn. Starší ukazovali mladším, co a jak mají zahrát, a hlavně i s vysvětlením „proč“ je ten tah dobrý. Snad jste si to užili. I když Tom stále brečel, že mu to Tom kazí… 🙂
PS: ještě že Syky je Syky a ne Tom 🙂 To už bych nezvládal. I tak se mi ty jména pořád pletou.

Na dnešním tréninku nám Sýkorovi předali nově vyrobený stůl pro tréninky – domácí výroba. Takže máme další kousek do již početné skupiny herních stolů.

15. 11. 2023 Trénink #11

Přítomni: Myšák, Radek, Niky, Lili, Klárka, Mates, Adam, Dominik, Michal s Danielkou a nový Tomáš.
Minule jsem si postěžoval, že se nám z tréninku vytratil Dominik a on dnes došel. Tak ještě ten Matěj Tréšek.
Starší hráči – Tom, Syky a Ella byli na Lubíkovo oslavě narozenin, takže se tréninku neúčastnili. Lukáš a Dan nedorazili ani na trénink ani na oslavu kvůli nemoci. Přesto, ať počítám, jak počítám, tělocvična opět plná. Deset dětí, já jedenáctý a dalších 6 nebylo. Pěkně se nám kroužek rozjel. Jen to udržet a případně zase nabrat nové.

No a ti, co nebyli na oslavě, tak šprtali v tělocvičně. Odehráli jsme 4 zápasy.
1. kolo
Lili – Niky 4:2 // Klára – Tom K. 2:2 // Michal – Radek 1:2 // Daniela (Dany) – Dominik (Domi) 0:1 // Adam – Mates 0:0 
2. kolo
Klára – Niky 1:3 // Michal – Lili 2:0 // Radek – Mates 3:2 // Domi – Adam 1:2 // Tom K. – Dany 1:1
3. kolo
Michal – Niky 1:0 // Radek – Lili 1:0 // Domi – Mates 0:1 // Tom K. – Adam 1:3 // Dany – Klára 0:1
4. kolo
Lili – Mates 1:2 // Radek – Dany 1:0 // Klára – Domi 0:0 // Adam – Michal 1:0 // Tom K. – Niki 1:4

Radek se ukázal jako nejzkušenější z přítomných, když vyhrál všechny 4 zápasy. Krásným překvapením je hra Adama, který první zápas uhrál remízu a pak další 3 zápasy vyhrál. Mates také zahrál dobře, 2 výhry, remíza a prohra. Niky 2 výhry a 2 prohry…dobře to šlo všem. Nikomu se nedařilo vysloveně špatně, nikdo 4x neprohrál. I nováček Tomáš K. uhrál 2 remízy. Super.

08. 11. 2023 Trénink #10

Přítomni: Myšák, Luba, Tomáš, Syky, Lukáš, Dan, Radek, Niky, Lili, Ella, Mates, Adam a Michal s Danielkou.
Nějak se nám z tréninků vytratil Dominik a Matěj T. Jinak ostatní zůstali a je nás zase plná tělocvična.
Ella dnes dodala přihlášku a je naší 28. členkou.

Dnes jsme měli čistě hrací trénink. Z počátku jsem určil dvojice, kdo s kým bude hrát, pak už to šlo dle volby jednotlivců. V prvním zápase jsme dali zkušenější hráče s nováčky, abychom se podívali, co už se naučili, jak hrají, co jim jde a co nejde. Odehrálo se celkem 4 komplet zápasy a poslední zápas jen na 2 třetiny. Víc času nebylo.

V sobotu nás čeká poslední kvartální turnaj ČP36 v Mostě. Hned v neděli na něj navazuje Mistrovství ČR družstev žáků a juniorů (náhrada za Ligu škol). I na tento podnik jsme se přihlásili. Držte nám o víkendu palce.

01. 11. 2023 Trénink #9

Přítomni: Myšák, Luba, Tomáš, Syky, Lukáš, Dan, Radek, Klárka, Niky, Lili, Ella, Michal a Adam.
Michal dnes sestřičku nevzal, i přesto bylo v tělocvičně plno.

První aktivitou dneška bylo, že jsme s kluky rozhodli o zaslání přihlášky na Žákovskou ligu – Mistrovství ČR družstev žáků, které se uskuteční v neděli 12.11. v Mostě. Jako druhou aktivitou dnes bylo řešení dresů a kraťasů k dresům. Původně jsme s ohledem na finance chtěli pořídit jen pár erárních dresů a hlavně dokoupit nové kraťasy. Nakonec jsem rozhodl, že uděláme nové dresy všem nováčkům, kteří o to projevili zájem a doděláme dresy pro staré pardály, kteří z původních vyrostli. A trencle budou taky pro všechny. Buď se mi podaří sehnat sponzory nebo to zafinancujeme jinak. Hlavní je, že budeme krásní 🙂

Do Interní ligy se hrály 4 zápasy.
Z minulého týdne jsme měli nadepsaný zápas ARI – WSH. Trenér (Arizona Coyotes) se tedy potkal s Lukášem (Washington Capitals). První třetinu zvítězil Lukáš, když jako jediný trefil branku. Ve druhé třetině se trefil dvakrát Myšák a otočil ve prospěch Arizony. Na Lukášovi byla vidět nervozita a hlavně rozčílení, když mu nevycházela střelba tak, jak si představoval. Nakonec se u ale podařilo přidat k první brance i dvě další a strhl vítězství na svou stranu. Moc krásný zápas a pokud takto bude hrát Lukáš v sobotu a hlavně v neděli v Mostě, budu moc spokojený.

Druhým dnešním zápasem bylo střetnutí mezi NYR – WSH. Luba (New York Rangers) a Lukáš (Washington Capitals) se potkali u prvního stolu. Syky jako divák, trenér jako rozhodčí. Zápas začal sérií faulů a vyloučení za neaktivitu. Pak se parádně přes celé hřiště trefil Panarin (NYR) a vzápětí srovnal Fehervary (WSH). Tím skončila první třetina. Druhá třetina už byla bohatší na góly než na fauly. Dvakrát se trefila obě mužstva, nejdříve Carlson a Wilson (oba WSH) zvýšili postupně na 3:1. Poté se trefili Trouba a Chytil (oba NYR) a srovnali tak na 3:3. V poslední třetině se už nepodařilo ani jednomu týmu zasáhnout do černého a oba trenéři tak odešli od stolu s remízou.

Třetí dnešní zápas a celkově již 6. v tabulce Interní ligy byl nachystán. Do Arizony se přijeli podívat Jestřábi, ARI – CHI. Myšák (Arizona Coyotes) proti Sykymu (Chicago Blackhawks). Trenér po neúspěchu s Lukášem použil jinou hokejku a změna výstroje byla znát od prvních sekund. Hned po rozehrávce Chicaga se ujala střela Kellera. Do konce první třetiny se tento borec trefil ještě 2x a připisuje si první hattrick této sezóny. Ke Kellerovi se přidal ještě Crouse a stanovil tak skóre první třetiny na 4:0 pro Kojoty. Ve druhé třetině brankostroj pokračoval, postupně se do statistik zapsali Kerfoot, Schmaltz, Brown, Schmaltz a nakonec opět Keller. Po druhé třetině stav 9:0. Syky se neskutečně trápil, střela mu vůbec nevycházela a obrana jakoby vůbec neexistovala. Na konečných 10:0 stanovil výsledek Brown v poslední třetině.

Poslední dnešní zápas do Interní ligy odehráli Lesík a Dan. BOS – VGK. Tomáš L. (Boston Bruins) na domácím ledě uvítal Daniela (a jeho Vegas Golden Knights). A uvítání to bylo moc pěkné. V první třetině se trefil Zbořil, Pastrňák a při vyloučení Theodora opět Pastrňák, který tak využil přesilovku. Ke konci třetiny se do statistik zapsali i hosté, konkrétně Stone snížil na 1:3. Druhá třetina byla pouze o faulech Rytířů. A třetí třetina nepřinesla nic, takže konečný výsledek 3:1 pro Boston.

Nováčci si hráli tréninkově na ostatních stolech, ale protože nikdo nezapisoval výsledky, neb já dělal rozhodčího nebo jsem hrál, tak Vám ani nepovím (a ani nenapíšu), jak hráli oni. Třeba příště.