24. 04. 2024 Trénink #32

Přítomni: Myšák s Martínkem, Syky, Lesík, Lukáš, Mates, Adam, Štěpán, Koloušek, Klárka, Niki, Janča.
Tentokrát ai přišlo zašprtat 12 členů.

Dnes byl poslední trénink před začátkem PLAY-OFF. Základní část po dnešku skončí a do play-off postoupí 8 nejlepších hráčů. Kdo to bude? To mohly ovlivnit i dnešní zápasy, kterých bylo odehráno 11. Všichni se na poslední chvíli snažili získat bodíky do tabulky.
A jak se dnes hrálo?
EDM – CHI (1:8), NYR – PIT (2:0), COL – WSH (2:2), BOS – DET (5:0), BOS – DET (3:1), CHI – PIT (4:1), COL – SEA (0:3), EDM – NYR (0:0), DET – WSH (1:3), PIT – SEA (0:0) SEA – ARI (0:4). Poslední zápas mezi Klárkou a trenérem byl zahrán pouze na 2. třetiny.
Štěpán senzačně obral o bodíky Lukáše. Adam si zas připsal bod za remízu s Lubou. Ostatní zápasy dopadly dle očekávání, tedy že zvítězil favorit. V souboji holek to skončilo plichtou, což je také relativně spravedlivé.
Od začátku října do konce dubna jsme v ZÁKLADNÍ ČÁSTI odehráli přesně 100 zápasů.

Nejleším střelcem
základní části se stal Connor Bedard z týmu Chicago Blackhawks, trenérem týmu je Tomáš Sýkora. Bedardovi se podařilo nastřílet 42 branek, což je přesně polovina všech gólů, které Chicago v soutěži vstřelilo.

Nejlepší obranu a tedy i nejlepšího brankáře obhájil Tomáš Lössel, když Linus Ullmark z týmu Boston Bruins udržel průměr pod jednou brankou na zápas (počítáno z reálně odehraných zápasů). Tomík nás všechny bude vyučovat defenzivní hru. Sám moc gólů nestřílí, ale důležité pro něj a pro jeho tým je, že skoro žádné ani nedostává.

OBĚMA TRENÉRŮM GRATULUJEME K VYNIKAJÍCÍM VÝSLEDKŮM.

17. 04. 2024 Trénink #31

Přítomni: Myšák, Syky, Lesík, Lukáš, Mates, Adam s taťkou, Štěpán, Koloušek a Klárka.
Tentokrát na tréninku 10 členů. Ano, Michal Kölbl (taťka od Adama) je naším celkově 35. členem oddílu. Už se nám rozrůstá i dospělácká základna.

Dnes to byl předposlední trénink, kdy lze získat body do tabulky Interní ligy. A tak se hrálo celkově 7 zápasů.

EDM – COL (2:2)
Adam (Edmonton Oilers) se Štěpánem (Colorado Avalanche), to je klasické rodinné derby. A dnes tentokrát bez vítěze. Štěpán dvakrát vedl, Adam dvakrát srovnal.

SEA – WSH (0:4)
Klárka (Krakeni) se s Lukášem (Capitals) vůbec nechtěla utkat. Asi věděla proč. První třetinu hráči Washingtonu nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku. Ve druhé třetině už se ale postupně prosadili Fehervary, Wilson a Carlson. V poslední třetině přidal druhý gól Wilson a upravil tak na konečných 4:0 pro Capitals.

BOS – WSH (3:2)
Lesík (Boston Bruins) měl nejméně odehraných zápasů a tak doháněl, aby mu zbytečně kontumace nebrzdily postup do Play-off. A dohánění začalo úspěšně. Ačkoliv po první třetině prohrával 0:2, dokázal ve druhé třetině srovnat. A ve třetí třetině dokonce překlopit výsledek na svou stranu.

CHI – SEA (6:0)
Klárka dnes narazila na samé silné soupeře. I Syky byl nad její síly. Po první třetině to bylo jen 1:0. Ve druhé třetině Jestřábi (Chicago Blackhawks) přidali další 3 branky. V poslední třetině přidal Bedard 5. a 6. gól. Klárka mohla výsledek alespoň korigovat z nájezdu, ale Yamamoto neproměnil.

ARI – EDM (4:1)
Adamovi se také do zápasu proti trenérovi moc nechtělo, ale neměli spolu odehraný druhý zápas, a tak byli svedeni k jednomu stolu. Zápas byl rozhodnutý během dvou třetin, kdy Kojoti vstřelili všechny 4 branky. Na konci druhé sice Olejáři vstřelili čestnou branku, ale víc branek už přidat nedokázali.

COL – SEA (0:3)
Zázrak!!! Klárka překonala Štěpána a má první výhru. Minule si Krakeni připsali první bod do tabulky za remízu se San Jose Sharks, dnes se vytáhli na Laviny z Colorada a připisují další 2 body za výhru.

BOS – CHI (0:0)
Lesík prostě o toho nejlepšího bankáře nepřijde 🙂 Když už mu Lukáš nasází dvě branky v zápase, půměr mu zase srovná Syky. Zápas to byl ale vyrovnaný a také tak dopadl. Asi správně pro obě strany.

10. 04. 2024 Trénink #30

Přítomni: Myšák, Syky, Lesík, Mates, Adam s taťkou, Štěpán, Koloušek, Klárka, Janča, Radek, Michal a Vlasta.
Zase 13 šptrce-chtivých na tréninku.

Zahráli jsme něco trénikově a něco i do interní ligy. Zápasy do Interní ligy bude možné hrát jen do konce dubna. Na začátku května začíná PLAY-OFF, kam postoupí 8 nejlepších z tabulky. A jak se dnes hrálo?

COL – CHI (1:3)
Štěpán je jedním z posledně přistoupivších do naší interní ligy. Postupně sbírá zkušenosti. Občas zahraje tahy, u kterých se mi kroutí prsty na nohou, ale celkově nehraje úplně špatně. Zkušenosti ale chybí a bylo to znát v zápase se Sykym. Chicago sice brzy vedlo 1:0, ale Laviny dokázaly srovnat. Do konce první třetiny ale stačil Jestřábům vrátit vedení Raddysh. Ve druhé třetině se neudálo brankově nic. Až ve třetí třetině se prosadil mladičký Bedard a potvrdil tak výhru hostí 3:1.

SEA – BOS (1:4)
Stejně jako Štěpán, tak i Klárka zkušenosti terpve sbírá. Za to Lesík je náš nejdéle hrající člen (nepočítám-li sebe). A i v tomto zápase vyhrály zkušenosti. Tomík si během dvou třetin udělal náskok 3:0. V poslední třetině Klárka snížila na 1:3, poslední slovo měli ale hráči Bostonu. Na 4:1 upravil Marchand. Lesík stále drží max 1 branku na zápas. Velmi dobrá obrana.

ARI – BOS (1:1)
„Hozenou rukavici trenér zvedl“ a tak se u stolu potkali Kojoti s Medvědy. V první třetině Keller zajistil vedení hráčů z Arizony. Ve druhé třetině srovnal McAvoy. Další branka už nepadla a Tomík dál drží skvělou obranu, Ullmark má velice dobře našlápnuto na obhajobu nejlepšího brankáře základní části.

EDM – FLA (0:1)
Adam je další „mládě“ našeho týmu. Je sice malý vzrůstem, ale šprtec dostává do krve a hlavně do ruky docela rychle. Jeho Edmonton Oilers první třetinu uhrál se silnější Floridou Panthers remízu. Ve druhé třetině se jednou trefil Lockwood (FLA) a vyřešil tak celou zápasovou zápletku, protože i poslední třetina byla vyrovnaná. Adam nehrál špatně a Radek bude za nejtěsnější výhru dost rád.

SEA – SJS (2:2)
Klárka hraje o něco déle než Michal K. Michal je zase o něco starší než Klárka. Oba mají trochu odlišný přístup a herní styl. V první třetině se více dařilo Klárce, její Seatle Krakens vedli 2:0. Druhá třetina se zase povedla více Michalovi a jeho San Jose Sharks. Do třetí třetiny vstupovaly oba celky za vyrovnaného stavu. A stejný výsledek byl i na konci zápasu. První body do tabulky Interní ligy pro Klárku. Super!!!

ARI – FLA (3:0)
Trenér si chtěl vyzkoušet, jak je na tom Radek. Radek patří také k těm, kteří jsou u nás již přes rok a půl, i když úplně pravidelně také nechodí. Během zápasu se Panteři dopustili 4 faulů a jedenkrát byl jejich hráč vyloučen hráč za herní aktivitu…a Kojoti tyto chyby a nedisciplinovanost trestali.

03. 04. 2024 Trénink #29

Přítomni: Myšák, Syky, Lesík, Lukáš, Mates, Adam s taťkou, Štěpán, Koloušek, Niky, Janča, Míša a Vlastík.
Zase krásných 13 kousků na tréninku. Moc pěkné.

Zahráli jsme opět něco trénikově a něco i do interní ligy. Zápasy do Interní ligy zde:
ARI – COL (3:0)
Štěpán a jeho Colorado Avalanche v první třetině pěkně vzdorovali, Kojoti nedokázali proměnit žádnou ze svých šancí. Ve druhé třetině se strefil jen Ferfoot a tak to byl stále pro Štěpána nadějný výsledek. Nakonec se ve 3. třetině trefili ještě Moser a Schmaltz. Celkově tak 3:0 pro Arizonu Coyotes.

EDM – PIT (2:1)
Adam a Niki jsou jedni z mála, jteří spolu mají odehrané všechny 4 vzájemné zápasy. Celkově to vychází lépe Adamovi, který měl před dnešním střetnutím 2 výhry. Niki vyhrála 1x. Dnes mohla srovnat statistiku, ale nepovedlo se. Adam v první třetině dal dvě branky a pak kontroloval zápas. Možná až moc profesorsky,protože se Niki podařilo ve třetí třetině snížit na 1:2. Víc ale Niki nedokázala proměnit a tak si Adam připisuje 3. výhru ve vzájemných zápasech.

CHI – WSH (1:2)
Tři branky padly i v posledním dnešním zápase. A ačkoliv dal Syky více branek než Lukáš, byl to právě Lukáš, kdo se radoval z vítězství. O první branku se postaral Lukáš krásnou střelou o mantinel. Jestřábi z Chicaga se snažili ve druhé třetině vyrovnat, a také branku vstřelili, bohužel ale jen do vlastní sítě. 2:0 pro Washington. Ve třetí třetině zkoušel Syky vše možné, ale ujala se až střela 53 sekund před koncem zápasu. Snížení bylo jediné, co Lukáš do konce zápasu Sykymu povolil. Poslední vteřiny utíkaly zběsile rychle na to, aby Syky něco dalšího vymyslel.