05. 06. 2024 Trénink #38   –   Boj o 3. místo Interní KRUMOR Ligy

Syky a Lukáš G. se střetnou v souboji o 3. místo naší Interní Krumor ligy. Příští týden by měl začít i boj o samotnou příčku nejvyšší.

SYKY (Chicago Blackhawks) vs LUKÁŠ (Washington Capitals) – 1. zápas
V první třetině se Chicago ujímá vedení díky vlastnímu gólu hráčů Capitals. Navíc Oshie (WSH) ještě oslabil svůj tým, který tak dohrával prvních 6 minut v oslabení. Ve druhé třetině se do statistik nikdo nezapsal, zápas byl velice opatrný a nikdo nechtěl udělat chybu. Jestřábi si hlídali hubený náskok, Capitals nechtěli opět nabídnout soupeři šanci. Třetí třetina už byla zajímavější. Nejprve mohl Jones (CHI) navýšit z trestného střílení, ale svůj pokus neproměnil a přišel trest. Oshie se zjevil před brankou nikým nekrytý a srovnal na 1:1. V zápětí mohli hráči Capitals přelít vítězství na svou stranu, ale Fehervary (WSH) s trestným střílením naložil stejně jako před chvilkou Jones. Konec řádné hrací doby a ani následné prodloužení vítěze nepřinesly. Takže došlo na nájezdy. Začíná Washington. V první sérii nedali oba aktéři. Ve druhé naopak oba proměnili své pokusy. Ve třetí WSH nedává, ale CHI ano. Ve čtvrté oba nedávají. Pátá série, Lukáš musí proměnit a také se povedlo. Možná poslední nájezd…pokud Sykyho hráč Johnson T. promění, urve vítězství na svou stranu. První dotyk, druhý, třetí…a puk se třepotá v síti neuvěřitelným zásahem.
Zápas 2:1 po samostatných nájezech pro Sykyho, stav série 1:0 pro Chicago.

SYKY (Chicago Blackhawks) vs LUKÁŠ (Washington Capitals) – 2. zápas
Ke druhému zápasu opět nastupujeme na domácím ledě Chicago Blackhawks. Fehervary (WSH) je první hříšník v tabulce. Nepovedlo se mu puk vyhodit a navíc má Carlson špatné postavení v brankovišti, čehož hráči Chicaga využívají a přichází trestné střílení. Na zodpovědnost si jej bere Raddysh. Ale je tak rozjetý, že branku netrefuje. Za chvilku fauluje Jones (CHI) a síly na ledě se vyrovnávají. Do konce třetiny se už nic zajímavého neuděje. Ve druhé třetině je opět prvním hříšníkem hráč WSH, konkrétně Wilson, který zase nedokázal vyhodit puk ze třetiny. Oslabení ale Capitals problémy nedělá, navíc se ujímají vedení po střele Carlsona. Druhá početní výhoda pro Chicago opět pramení z trestu za herní aktivitu. Na trestnou usedá Kuznětsov. A tentokrát Blackhawks trestají. Jones se trefil chviličku před sirénou. Třetí třetina je zpočátku opět taková oťukávací. Hráči WSH Capitals znovu nehrají úplně disciplinovaně, Wilson a po něm i Fehervary míří na trestnou lavici. Syky a jeho svěřenci ale přesilovku nevyužívají. A tak jde i druhý zápas do prodloužení. V prodloužení se stav nemění a opět přicházejí na řadu nájezdy. Tentokrát začíná Chicago. Murphy dal, Kuznětsov také. Kurashev dal, Wilson míjí. Bedard vyšel naprázdno, Fehervary naopak trefuje. Srovnáno na 2:2. Další jede Johnson, po něm Oshie, Jones a Carlson. Všichni vedle nebo nechávají vyniknout brankáře. Šestou sérii začíná Raddysh a proměnuje. Lukášův Ovechkin musí dát, ale nepovedlo se. Druhý zápas je rozhodnut.
Zápas 2:1 po samostatných nájezdech pro Sykyho, stav série 2:0 pro Chicago.

LUKÁŠ (Washington Capitals) vs SYKY (Chicago Blackhawks) – 3. zápas
A je to tady. Poprvé v této sérii přijíždíme na led Washigtonu.  Hned ze začátku je cítit domácí atmosféra a hráči Capitals jsou hnáni dopředu. A Wilson vyslyší volání fanoušků. 1:0 pro Washington. Pak sice Ovechkin (WSH) oslabuje svůj tým, jak jinak než za nevyhození puku, ale to Capitals zvládají a Blachawks k ničemu nepouští. Konec první třetiny. Ve druhé třetině už se osmělují i hráči hostí a to dokonce tak, že Bedard srovnává. Pak situaci pro WSH komplikují vyloučení Carlsona a Fehervaryho, oba mají menší tresty za herní aktivitu. Jak jinak. Ve třetí třetině se na trestnou lavici podíval i Murphy (CHI), když se mu také nepodařilo puk vyhodit ze třetiny. Situace využil Kuznětsov (WSH), který si skvěle nabruslil před brankáře Mrázka, a střelou k jeho levé tyči mu nedal šanci. Na straně domácích si za chvilku šel na trestnou odpočinout Wilson (WSH), opět za herní aktivitu. Ale to už se blížil konec zápasu. Zápasu, ve kterém se skoro nefaulovalo, ale vyloučení bylo přesto dost, protože ani jeden tým nedokázal dostatečně uklízet puky ven ze třetiny. Zbývalo 10 sekund do konce, když Bedard napřáhl podruhé. Přeci jen využitá přesilovka pro Chicago. A i třetí zápas jde do prodloužení. U domácích probíhá diskuze, zda nasadit do útoku střelce první nebo druhé branky, nakonec se na led postavil Kuznětsov. Ale nebyl to nikdo z útoččníků, kdo rozhoduje zápas. Ve druhé minutě nastavení se k puku postavil Carlson (WSH) a vystřelil nechytatelně. Syky se do konce nastavení ještě snažil o vyrovnání, leč nepodařilo se.
Zápas 2:1 po prodloužení vyhrál Lukáš, stav série 2:1 pro Chicago.

LUKÁŠ (Washington Capitals) vs SYKY (Chicago Blackhawks) – 4. zápas
Na hodinkách je za 12 minut 18h. Luky sbírá hráče, ale Syky jej ukecává ke 4. zápasu. Nakonec padá dohoda, že se 4. zápas ještě odehraje. Samozřejmě zůstáváme na ledě Capitals.
První třetina je u obou týmů dost opatrná, skoro minutu se hraje v jednom rohu. Ovechkin a posléze i Fehervary (oba WSH) oslabují svůj tým, ale Chicago si s přesilovkou tentokrát nedokáže poradit. Naopak hned z kraje druhé třetiny střílí Carlson (WSH) první branku zápasu. U Capitals jde na trestnou Wilson, chvilku po něm srovnává počet hráčů na ledě Johnson T. (CHI). A už je u puku zase mladíček Bedard. Kdo jiný by měl pomoci Chicagu vstát a bojovat. Srovnáno na 1:1. Třetí třetina je opět dost opatrná, ale jen do doby, kdy na trestnou míří opět hráč Capitals a opět za herní aktivitu. Dnešní standard. Přesto jsou to právě hráči Capitals, kteří jsou aktivnější a chtějí vyhrát. Při jedné střele se ale puk odráží od mantinelu tak špatně, že končí za bezradným domácím brankářem. Vlastní branka je připsána Kurashevovi a Chicago vede 2:1. Pár desítek sekund před koncem je vyloučen Jones (CHI), ale přesilovka je krátká a Washington ji nedokáže využít. Díky vlastnímu gólu hráčů Capitals vítězí ve čtvrtém zápase hráči Blackhawks.
Zápas 2:1 pro Sykyho, stav série 3:1 pro Chicago.