Trénink 27. 04. 2022

I dnešní trénink začal pomocí…tentokrát se zapojili všichni 4 kluci, co byli před školou – Petr, Tomáš, Martin a Tadeáš.
Děkuji Martinovo mamce, paní Hladké, že nám Martina pustila na trénink. A Martinovi přejeme rychlé uzdravení zlomeniny. Mimochodem, dnes nehrál vůbec špatně. Tadeáše porazil a s Tomem držel krok. Ale o tom až dále.
Mimochodem, snad nám stěhování stolů brzy odpadne, domlouvám s p. ředitelem možnost přistavit do chodby před tělocvičnu skříň, kde by stoly byly uloženy.

A teď už k tréninku.
V prvním kole začal Petr svůj match proti Tadeášovi a Tomáš proti Martinovi. Petr dnes začal vlažně a s Tadeášem si dlouho nedokázal poradit. Pravdou je, že v té době nehrající trenér stál na straně Tadeáše a radil, co a kam má zahrát – samozřejmě i s vysvětlením proč a co z toho. A když se Tadeášovi podařila střela přes celé hřiště, která skočila Petrovo brankáři za záda, zrodil se první překvapivý výsledek dne. Tadeáš vs. Petr = 1:0. Na druhém stole se Tomáš trápil s Martinem. Výsledek 2:1 ale Tomášovi stačil k prvním dnešním bodům.

Druhé kolo pískal Péťa. Jako rozhodčí si stoupl ke stolu, kde hrál Martin s Tadeášem. Žádné gólové hody se nekonaly, kluci začínají hrát více obranně. Výsledek byl opět těsný, 1:0 pro Martina. Na druhém stole se zase vyřádil Tomáš. S úsměvem na rtech poslal v první třetině dvě přesné střely na Myšákovo branku. Po první třetině si tak držel krásný náskok 2:0. Ve druhé třetině se Myšákovi podařilo snížit na 2:1 Ale to bylo vše, co se Myšákovi povedlo. Střel měl dostatek, to ještě Tomáš neumí moc ubránit, ale vše pochytal Tomášův brankář nebo kovová konstrukce branky. A tak se zrodila druhá Myšákova prohra. A opět za ni má zářez Tomáš.  Myšák vs. Tomáš = 1:2.

Ve třetím kole si odpočinul Tom. Po výkonu s Myšákem mu pauza přišla vhod. Rozdával úsměvy u obou stolů 🙂
Na první stůl se rozestavěli hráči Péti a Martina, Na druhém pak Myšákovo a Tadeášovo.
Péťa konečně rozčísl dnešní těsné výsledky a Martin jeho střelbu odnesl výsledkem 0:4.
Myšák s Tadeášem měli takový lektorský zápas, kdy se rozebíraly tahy, proč a jak a co hrát. Nakonec z toho byla výhra pro Myšáka 3:0.

Čtvrté kolo odehráli Myšák s Petrem a Tomáš s Tadeášem.
Co se Myšákovi nedařilo s Tomem, tak u Petra vycházelo úplně v pohodě. Během prvních 3 minut vyhrával Myšák 2:0. Jenže jak se říká: „Nechval dne před večerem.“ Zase stačily dvě přesné střely, které vyslal Péťa a rázem to bylo 2:2. A už se to zase s Myšákem houpalo…tyčka, gólman…střely na obou stranách. Nakonec se ujala jen jedna v poslední třetině. Úspěšným střelcem byl Myšák poté, co Petr odkryl půlku brány. Ale nechybělo moc a mohlo zaznít podruhé „Trenér na porážku“.
Na druhém stole zápolili Tomáš s Tadeášem. Tomáš namlsán dvěma výhrami se pustil do Tadeáše. Brzy to bylo 2:0…ale Tadeáš se nevzdal. Snížil na 1:2 a dál obléhal Tomovu bránu. Skóre se změnilo ještě dvakrát, poprvé zvýšil Tom na 3:1 a ke konci opět snížil Tadeáš na 2:3. Více už Tadeáš nestihl. Přesto je fajn, že se za nepříznivého stavu nevzdal a bojoval.

V posledním kole soudcoval Tadeáš. Petr hrál s dosud neporaženým Tomášem a Myšák vyzval Martina. 
Myšák během dvou třetin dal Martinovi 3 góly a protože odbimbala 18h, Martin a Tadeáš odklusali na autobus. Petr s Tomášem dokončili i třetí třetinu. Zápas mezi těmito dvěma kluky se mi začíná líbit čím dál víc. Za ty dva měsíce už je vidět obrovský posun.  Tentokrát jejich společné měření vítěze nenašlo a zápas skončil 1:1.

Během dnešního dne si nejlépe vedl Tomáš, který do tabulky nasbíral 7 bodů za 3 výhry a 1 remízu. Péťa má 3 body za výhru a remízu. Tadeáš s Martinem dnes shodně po 2 bodech.
Na všech klucích, co chodí pravidelně, je vidět obrovské zlepšení. Jasně, Tom a Petr jsou jakožto nejstarší i o dost lepší, ale i mladší kluci se nemají za co stydět a do tabulky pravidelně připisují body.

Trénink 20. 04. 2022

Jako vždy, tak i dnes, byli kluci již před školou, když jsem dorazil. Petr se okamžitě jal pomáhat – vynášel stoly i podstavce z auta. Moc děkuji. S panem ředitelem aktuálně řešíme skříň na stoly, abychom je nemuseli stále vozit a přenášet do školy.

Ze začátku tréninku byli přítomni – Petr, Tomáš, Luboš, Tadeáš, Martin a Myšák.
V prvním kole proti sobě nastoupili Petr a Myšák (1:3), Tomáš a Luboš (0:2) a Tadeáš s Martinem (2:1). Luba to dnes rozjel ve veliké stylu.
Před druhým kolem přišel do tělocvičny i Míra. U stolů na sebe narazili Tadeáš a Luboš (0:3), Petr a Martin (1:1) a Tomáš s Mírou (1:0).
Pro změnu po druhém kole odešel Tadeáš, takže nás bylo opět 6 hráčů. Ve třetím kole se utkal Martin s Mírou (3:0),  Tomáš s Myšákem (0:1) a Petr s Lubou (4:1). Tentokrát si Myšák pohlídal těsnou výhru nad Tomem a ačkoliv byl Tom velice blízko remíze, neproměnil 100% šanci. Luba dnes poprvé a naposledy klopýtl.
V posledním kole se střetl Petr s Tomem (0:1), Martin s Lubošem (2:3) a Myšák s Mírou (3:2).

Luba nahodil formu a připisuje si za dnešek 6 bodů do tabulky. Gratuluji.
V posledním 4. kole se statečně držel Míra. Dal Myšákovi krásné 2 góly. Škoda, že při ostatních zápasech dělá víc blbosti, než aby se soustředil na hru. Když ty kravinky nedělá, je z něho hned o několik levelů lepší hráč. Tom s Péťou podávají stabilně dobré výkony a výsledky. Tadeáš je dnes na tom 1-0-1, takže dva body v tabulce jsou připsány. Martin dokázal uhrát plichtu s Petrem, což je také cenný skalp.

Trénink 13. 04. 2022

Dnešního tréninku se účastnilo celkem 6 lidí, tím šestým, který není uveden v tabulce, je Lukáš z týmu BHC Most.
První měření sil s mostečákem provedl Myšák. Rodinný souboj skončil remízou 0:0. Na dalších stolech se utkal Petr s Lubošem (2:0) a Tomáš s Tadeášem (2:1).

Ve druhém kole si na Lukáše vyšlápl Petr a po dvou Lukyho vlastních gólech a dvou krásných trefách od Petra zvítězil náš domácí borec 4:2. Na jedničce (stůl č. 1) se představili Tadeáš s Lubošem (1:1), na dvojce sehrál zápas Myšák s Tomem (1:1). Zase Tomáš sebral Myšákovi body…zlepšujete se kluci! Bravo.

Ve třetím kole na sebe narazili Tomáš a Luky (1:2), Petr s Tadeášem (5:1) a Myšák s Lubošem (1:0).
Po tomto kole se rozloučil Tadeáš a trénink pokračoval v 5 lidech čtvrtým a pro dnešek posledním kolem.

Ve čtvrtém kole se utkal Myšák s Petrem (3:0), Tom s Lubou (2:0) a Luky dělal rozhodčího.
Po zápasech jsme s klukama probrali trochu taktiky. Jak najíždět, jak lépe bránít. Luky probral s klukama věci, kterých si všiml při vzájemných střetnutích.

Trénink 06. 04. 2022

Na dnešní trénink dorazili jako první Luba, Petr a Tomáš. Jako vždy už před začátkem tréninku pobíhali před školou. Tentokrát vyměnili florbalovou hokejku za čutací merunu.
V tělocvičně jsme rozložili 3 stoly, protože nás navštívili dva kluci z Ukrajiny. Míša a Nikola, kterým se věnoval Myšák.

První utkání si odehrál Petr a Tomáš, Luba jim dělal rozhodčího. Toto střetnutí vyznělo lépe pro Petra. Těsnou výhrou 2:1 si zapsal dnešní první skalp.
Během chvilky pak dorazili i Míra a Martin, takže jsme rozložili čtvrtý stůl.
Pro dohrávku prvního kola se utvořily tyto dvojice: Míra a Martin, Luboš a Myšák. Nikola a Míša si s námi také zkusili jedno utkání. Míra s Martinem předváděli různé kreace, které se Šprtcem ale neměly moc společného. Stav na počítadle gólů za celý zápas nezměnili. (0:0). Luba po dvou zaváháních a jedné přesné střele přes celé kluziště prohrál 0:3.
Nikola a Michal se s námi rozloučili, s tím, že příští týden se pravděpodobně uvidíme a zůstanou déle. Hlavně Míša vypadal, že ho Šprtec zaujal.

Druhé kolo rozjeli Petr s Martinem, Luba s Tomášem a Myšák s Mírou. Petr se dnes rozhodl být nezastavitelný a Martinovi tam loupnul dva banány (2:0). Myšák si zopakoval výsledek z prvního kola (3:0), ale Míra nehrál vůbec špatně. Na to, jaké vždy vyvádí během tréninku hlouposti, se tentokrát ukázal jako odhodlaný soupeř. Tomáš nenavázal na formu z minulého tréninku a od Luboše si odnesl – dnešní druhou těsnou – porážku, tentokrát 0:1.

Třetí kolo se konečně Tomáš dočkal. Celý začátek tréninku básnil o tom, že dnes opět porazí Myšáka. Dalšími dvojicemi byli Luba s Martinem a Petr s Mírou.
Rozjetý Péťa si s chutí zastřílel a rozdrtil Míru 5:1. Luboš s Martinem nerozvlnili síť ani na jedné straně a jejich zápas skončil plichtou 0:0. Natěšený Tomáš odešel od stolu s prohrou 0:3, Myšák si nastavil výsledkovou laťku a tu dnes dodržoval.

Ve čtvrtém kole jsme hráli jen na dvou stolech, Luboš odpočíval a Petr dělal rozhodčího. Na prvním stole se utkali Tom s Mírou a na druhém stole Myšák s Martinem. Konečně se Tomovi dnes zadařilo a odnesl to Míra debaklem 6:0. Myšák naopak trochu polevil a byla z toho výhra „pouze“ 2:0. Martin byl ale za stavu 1:0 velice blízko srovnání.

Poslední páté kolo odehrál jen Myšák a Petr. Myšák to s tím polevováním přehnal, a to, co se nepovedlo Martinovi, předvedl Petr. Za stavu 0:1 vyrovnal krásnou střelou od vlastní brány. Puk zaplul za bezmocného brankáře. Další gól už Myšák nepřidal, ačkoliv tyček zvonilo na Petrově straně více než dost

Suma sumárum, dnešní bilance je takováto. Myšák si za čtyři výhry a jednu remízu připisuje 9 bodů, Petr za skvělé výkony bere 7 bodů (měl o zápas méně), na třetím místě se dnes umístil Luboš se 3 body.
PS: A ještě jsme stihli malý zápas v minikopané. Výsledek 4:1 pro Luboše, Myšáka a Mirka (proti Petrovi, Tomášovi a Martinovi).ci