Trénink 25. 05. 2022

Dnes před školou čekala veliká skupinka. Tolik dětí jsem nečekal. Vzal jsem na trénink pouze 2 stoly, což se ukázalo dost nedostatečné, a tak jsem doběhl alespoň pro třetí stůl.
Celkově nás bylo na tréninku 7 dětí a dva dospěláci = Petr, Tomáš, Martin, Tadeáš, Adéla, Míra a Maxmilián, Myšák a Tomovo taťka.

První kolo svedlo dohromady tyto dvojice: Martin vs Míra, Tadeáš vs Adéla. Tom a Petr dělali rozhodčí, já běžel pro třetí stůl a Max koukal, jak se šprtec hraje. Martin s Mírou odehráli svůj první střet remízově 1:1. Tadeáš nenechal vyniknout Adélu a porazil ji 2:1.

Na druhé kolo již byly nachystány 3 stoly. Střetli se Petr s Mírou, Tadeáš s Maxmiliánem a Tomáš s Adélou. Petr začal svou dnešní spanilou jízdu těsnou výhrou 1:0 nad Mirkem. Míra se držel statečně a Petrovi toho moc nedovoloval. Tomáš se s Adélkou moc nemazlil a porazil ji 2:0. Tadeáš přivítal nováčka Maxmiliána – jejich vzájemné klání skončilo remízou 1:1. Max se uvedl dobrou hrou. Vypadá to na hráče, který v příští sezóně bude prohánět Petra s Tomášem. Uvidíme, jak mu to půjde dál.

Třetí kolo se rozlosovalo takto: Petr vs Tadeáš, Tomáš vs Martin a Adéla vs Maxmilián.
Petr pokračoval ve vítězné šňůře a Tadeáše porazil 2:1. Tomáš si poradil s Martinem těsně 1:0 a Adélka nechala vyniknout Maxmiliána 1:2. První výhra pro nováčka Maxe.

Čtvrté – předposlední – kolo odehráli Petr vs Martin, Míra vs Adéla, Tomáš vs Maxmilián.
Petr se s Martinem docela nadřel a výsledkem byla těsná výhra 2:1. Míra si s Adélou docela zastříleli a jejich vzájemný zápas skončil 3:2 pro Míru. Poslední dvojicí tohoto kola byli Tomáš a Maxmilián. I zde se Tom docela nadřel a nakonec Maxe přeci jen přehrál, těsná výhra 1:0.

Poslední páté kolo mělo následující soupeře: Martin vs Tadeáš, Míra vs Max, Petr vs Tomáš. Hned první dvojice přinesla překvapení. Tadeáš konečně pořádně zabojoval a porazil Martina 3:0. Očekávala se spíše výhra Martina. Na druhém stole se utkal Míra s Maxmiliánem a jejich střetnutí vyšlo lépe Mírovi, který porazil nováčka 3:1. Na posledním stole se střetli naši dva přední tabulkoví lídři. Jejich vzájemný zápas mě vždy baví. Tentokrát jsem ale zápas neviděl, protože jsem běhal kolem všech stolů. Avšak zprávy, které se od prvního stolu nesly, byly zábavné. Petr prohrával 1:0, za chvilku Tomáš hlásil, že už dal 3 góly a prohrává 2:1 (holt vlastní góly také potěší). Po závěrečném hvizdu hlásil rozjařený Petr výsledek 5:1.

Dnešní trénink mě opravdu potěšil…dětí jako smetí.
Máme druhou holku v oddíle. Adélka vypadá, že až se trochu rozehraje, bude dělat klukům dost problémy a porážet ji, nebude úplně samozřejmostí.
Dalším nováčkem je Maxmilián. Ten už se ukázal, že šprtcovou hokejku bude zanedlouho také mistrně ovládat. Adélku porazil, s Martinem uhrál remízu a další dvě prohry byly těsné.
Tadeáš a Míra dnes také zabojovali a každý si připisuje 5 bodů do tabulky – gratuluji a jen tak dá.
A jak už bylo naznačeno výše, Petr si ze 4 zápasů odnáší 4 výhry a za dnešek jeho tabulkové konto vzrostlo o 8 bodů.

Trénink 18. 05. 2022

Dnešní trénink byl jen 1h 30min, začínalo se až v 16:30.
Při příjezdu byli před školou jako už obvykle Tom a Petr. Když jsme vnášeli stoly do školy, přijeli ještě Tadeáš se sestrou Adélou.

První kolo jsme nechali tak, jak se dětska rozestavěla ke stolům, tedy Petr vs Tomáš a na druhém stole bylo rodinné derby Tadeáš vs Adéla.
Tomáš s Petrem ve vyrovnaném souboji dlouho drželi bezgólový stav, ačkoliv Petr stále tvrdil, že výsledek 1:1 mu stačí. A protože to Petr  zopakoval asi 3x, přišel trest, Tomáš se trefil a rázem musel Péťa dotahovat a toužebných 1:1. Nedotáhl. Tom zvítězil 1:0. Na dvojce se do sebe pustili Adéla s Tadeášem. Tadeáš je stále strašně zbrklý, chce odehrát svůj tah ihned po soupeři a proto se často netrefuje. Musí se více zklidnit. Ačkoliv s námi Adéla vůbec netrénuje, měla překvapivě dobrou střelbu. Po jedné takové zaplul puk do branky. Áďa nad Tadeášem vyhrála 1:0.

Druhé kolo proti sobě svedlo Petra a Adélu a Toma s Tadeášem. Petr Adélu vůbec nešetřil a rychle vedl. Zápas nakonec skončil 4:0. Tomáš zúročil pravidelné tréninky a Tadeáše deklasoval též vysoko, 3:0.

Třetí kolo postavilo proti sobě Myšáka a Tomáše, na druhém stole Petra a Tadeáše. Áďa měla volno. Na jedničce se Tomáš chtěl zase vytáhnout a trenéra opět porazit. Naštěstí (nebo bohužel – záleží komu fandíš) se Myšák tentokrát nedal a Tomovo střelbu v podstatě eliminoval. Sám dal dva góly a žádné drama nedopustil. 2:0 pro Myšáka.
Petr s Tadeášem taktéž bojovali, ale více slovně než hokejově. Od jejich stolu se dost často (častěji než při zápase Tadeáš – Tomáš) ozývaly nesouhlasné projevy s tahem protihráče, bylo dost hádání ohledně gólů atd…a protože ani po konci utkání nebyli kluci schopni říct, kdo vlastně vyhrál, mělo se rozhodnout v nájezdech.
Tadeáš jel první. Úvodní sérii nedal nájezd ani Tadeáš, ani Petr. Druhou sadu začal opět Tadeáš, ale neproměnil. Petr svůj druhý pokus provedl precizně a puk poslal k levé tyči. Tadeáš musel dát…první střelou si puk nachystal úplně super. Druhé najetí ale bylo s tahákem a nájezd tím skončil. Do tabulky jsme tedy zapsali výhru Petra 2:1.
Toto je Tadeášův velký nešvar – „taháky“. To musíme Tadeáše odnaučit, jinak bude mít problém v jakémkoliv zápase ať naší interní ligy, případně pak i na zápasech s jinými hráči na turnajích.

Dnešek vyšel dobře Petrovi, za dvě výhry má 4 body do tabulky, stejně jako Tomáš (promiň Tome, ty víš).
Překvapila Adélka, která zvítězila v rodinném souboji.

Trénink 11. 05. 2022

Na dnešní trénink přišli Péťa, Tom a překvapením byl Míra. Během prvního zápasu pak dorazil i Martin.
V prvním kole na sebe narazili Petr s Tomášem a Myšák s Mírou. Myslím si, že Petr a Tomáš si svůj vzájemný zapas užili. Šancí nebylo moc, kluci již relativně dobře brání. Šťastnějším z této dvojice byl nakonec Tomáš, který vyhrál 1:0. Na druhém stole to měl Myšák o porovnání jednodušší, Mirka deklasoval 6:1. Ale jen podle výsledku soudit nelze. Míra se v první třetině ujal vedení a snažil se. Ale ještě není tak dobrý v obraně a nechal trenéra dost často vystřelit, což vedlo k velikému obratu.

Ve druhém kole si Petr odpočinul a do zápasů nastoupil čerstvě příchozí Martin a Míra. Tomáš se postavil proti Myšákovi. Mírek s Martinem se u stolu dost dohadovali, takže se k nim přesunul Petr, jako rozhodčí. Ani to moc nepomohlo a kluci se dohadovali o sporných momentech dost nahlas. Nakonec ale jejich stolní bitva skončila smírem, stejně jako stav na konci utkání (1:1).
Přestože Tomáš tvrdil, že je stále nerozehraný, a že nastoupit proti trenérovi teď nechtěl, držel se skvěle. Ve druhé třetině dal dokonce vedoucí gól. Myšák musel hodně zabojovat, aby náskok smazal. Povedlo se to, ale na víc se trenér nezmohl a i na tomto stole se hráči rozešli smírnou remízou 1:1.

Ve třetím kole odpočíval trenér. Petr hrál s Martinem a Tomáš s Mírou.
Tomáš opět vstřelil vedoucí gól. A protože Míra ještě nemá tolik natrénováno, Tom svou jedinou trefu uhájil a zajistil si těsnou výhru 1:0.
Na druhém stole to bylo po druhé třetině 1:0. Ale pro koho? No, protože trenér předpokládal, že vede Petr, začal trochu radit Martinovi. Kam najet, proč to udělat, jak to udělat…stačily 4 minuty třetí třetiny a Martin dal gól. Bláhově si trenér myslel, že je stav 1:1. V tu chvíli však Martin oznámil vedení 2:0. Petr se snažil, střílel, ale gól nedal, nepovedlo se mu snížit, natož vyrovnat. Jak veliké bylo zklamání…? Promiň Péťo.

Do čtvrtého kola se proti sobě postavili Myšák s Petrem a Tomáš s Martinem. Míra měl dělat rozhodčího, ale mnohem více jej bavil basketball se zapomenutým míčem. Zase zlobíš!
Petr si musel hořkost dnešního dne vypít až do konce. Pro něho příznivý stav 1:1 nevydržel, když Myšák ve třetí třetině využil jednu z mála šancí, které mu Petr za celý zápas nechal. Konečný výsledek 1:2 znamenal, že Petr dnes odejde z tréninku bez bodu. Poslední kolo totiž kvůli dřívějšímu odchodu z tréninku nestihl odehrát celé.
Na druhém stole se Martin pustil do Tomáše. Útočil z každé pozice a snažil se. A jak to v pohádkách bývá, snaha je odměněna. Martin zápas vyhrál 2:1. Vysloužené 2 body do tabulky.

V posledním zápase se utkal Martin s Myšákem a Petr s Mírou. Péťa s Mirkem však hráli jen 2 třetiny, protože dnes z tréninku Petr a Tom odcházeli dříve.
Myšák skvěle naladěného Martina vůbec nešetřil. A ačkoliv si Martin myslel, že dnes mu půjde vše samo, nestalo se tak. Od trenéra dostal naloženo 5:0.

Trénink 04.05. 2022

Dnes mě před školou čekali Martin, Petr a Tomáš. Tom jako vždy dorazil na kole.
Během tréninku jsme se domlouvali s panem školníkem na podobě a umístění skříňky na stoly. Teď ještě musím skříňku namyslet a nechat vyrobit. Pak už odpadne stěhování stolů na každý trénink.

Zápasově jsme na tom dnes byli takto:
Tomovi se rozlosování prvního kola vůbec nezamlouvalo. Nástup na hřiště proti Myšákovi doprovodil úšklebky 😉 Prý by na rozehrání potřeboval někoho „lepšího“. Nakonec však jeho výkon nebyl vůbec špatný a od stolu odešel jen s těsnou porážkou 1:0. Na druhém stole se utkal Petr a Martin. Jejich vzájemné střetnutí skončilo taktéž těsným výsledkem, 2:1 pro Petra. I když během zápasu se dost diskutovalo o tom, zda některý z puků byl nebo nebyl gól, kluci se na výsledku nakonec shodli.

Ve druhém kole si chtěl Tomáš zlepšit náladu v zápase s Martinem, Petr se snažil zase potrápit Myšáka. Avšak žádné trápení Myšáka se nekonalo, zápas skončil jednoznačně 3:0 pro zkušenějšího playera. A ani na druhém stole se nekonalo žádné zlepšování nálady. Martin byl dnes ve formě a Tomáš od stolu odcházel pouze s remízou 1:1.   

Ve třetím a dnešním posledním kole poměřili síly Petr a Tom. U druhého stolu se strhla bitva Martinů. Na jedničce se hrál vyrovnaný match, který skončil 1:1. Na stole „u Martinů“ to bylo jednoznačně pro toho staršího (4:1).
Během dneška získal každý v týmu alespoň jeden bod, nikdo neodešel s prázdnou.

Již během tréninku se venku strhl dost silný déšť. Pan školník musel přijít do tělocvičny zavřít okna. Po tréninku kluci opět pomohli uklidit vybavení a nachystat ho ke dveřím. Ale ven se nikomu nechtělo. Po silnici se valily potoky vody, z oblohy padaly trakaře a blesky se předbíhaly s hromy. Nabídl jsem klukům, že je domů hodím autem. Tomáš hrdě odmítl, nasedl na kolo a zmizel v kapkách deště (průtrže). Martin se zase rozeběhl směrem k zastávce na náměstí. A Petr, ten mu byl v patách. Při úderech hromů se třásla celá budova. Chvilku jsem počkal a jakmile trošku déšť polevil, přenesl jsem věci do auta a celý mokrý do něj nasedl. Jak na tom byli kluci? Ti museli přijet/přijít domů úplně promáčení.