30.11. 2022 Trénink #13

Dnes byl výjimečný trénink.
Výjimečný proto, neboť nám dorazily dresy. Hned v úvodu jsem nás vyfotil. Fotku vidíte vedle. Na fotce nám chybí ještě oba Radkové a Matěj V. Na druhé fotce máte k nahlédnutí dres ze zadní strany.

Pak už se začalo s hraním.
1. kolo
Tomáš L. – Luba (1:0); Lexa – Myšák (3:2); Lukáš – Dan (2:0); Petr – Tomáš S. (3:0); Radek Z. – Matěj II. (4:1).
Po prvním kole se opět vzdálil Matěj II.
2. kolo
Myšák – Tomáš S. (4:1); Dan – Tomáš L. (3:0); Luba – Lexa (0:2); Lukáš – Radek Z. (2:0)
3. kolo
Tomáš L. – Petr (1:0); Myšák – Lukáš (2:2); Tomáš S. – Radek Z. (2:0); Lexa – Dan (3:1)
4. kolo
Dan – Tomáš S. (1:2); Luba – Lukáš (1:0); Radek Z. – Tomáš L. (1:1); Petr – Lexa (1:1)
5. kolo
toto kolo se nedohrálo celé. Matěj se nám vrátil ze ZUŠky, ale brzy na to musel zas domů.  Petr s Lexou také zmizeli na autobus. A tak zůstaly tyto dvojice:
Tom – Lukáš (1:0)
Tom L.: „Trenére, neraď nám. My nechceme, abys tady stál!“ Ale když do konce zápasu zbývalo 10 sekund, Tomáš chtěl hrát obranný tah, tak mu moje rada „Zahraj tohle na bránu“ přišla vhod. Dát gól 3 vteřiny před koncem zápasu je fajn. „A hlavně tam večer, trenére, napiš, že to bylo těsně před koncem. Že jsem dobrej.“ To víš, Tomíku, že to tam napíšu…
Lexa – Syky (1:1), ačkoliv v tomto zápase byla nějaká neshoda ohledně počtu gólů, kluci vše v klidu a smírně vyřešili. Super kluci.

Průběžná tabulka z tréninkových utkání je pěkně vyrovnaná.
Alespoň její horní část.
Vede Péťa s 32 body, ale také má nejvíce odehraných zápasů.
Na 2. až 4. místě jsou seřazeni Myšák, Tomáš L. a Syky. Všichni shodně se 27 body.
Pátý je Lukáš s 26 body. Na šestém místě je Matěj V. s 22 body. 
Na sedmém místě je Radek D. s 19 body, na osmém místě je Lexa s 18 body a sdílené deváté a desáté místo patří Lubovi a Radkovi Z. s 13 body.
Poslední dvojici aktivních členů uzavírá Dan (5 bodů) a Matěj II. (3 body).

23.11. 2022 Trénink #12
Po cestě na trénink jsem potkal Lubu. Slíbil, že za chvilku také přicupitá. Před tělocvičnou už čekal Petr, Syky a Lexa. Chvilku před startem tréninku přišel i Lukáš a během prvního zápasu dorazil Radek Z.
Dali jsem si vzájemné tréninkové zápasy. V prvním kole byly následující dvojice, Myšák – Syky, Luba – Luky, Petr – Lexa. Syky si vyprosil hned první zápas se mnou a po zásluze jsem jej ztrestal, jen mírně 2-0. Luba naopak s Lukášem málem protrhli sítě na obou brankách, protože příděl gólů přesáhl v součtu 10. Výsledek 6-5 pro Lubu. Na posledním stole remízoval Petr s Lexou 1:1.
Druhé kolo jsme se prohodili. Lexa – Radek, Petr – Luba, Lukáš – Syky. Lexa porazil Rada nejtěsnějším výsledkem 1-0. Luba se dnes rozstřílel a Petrovi také nadělil 6 gólů, sám inkasoval jen jeden (6-1 pro Lubu). Lukáš se Sykym zvítězil 3-1.
Ve třetím kole se utkal Radek s Petrem, Syky s Lexou a Myšák s Lukášem. Radek podlehl i svému dnešnímu druhému soupeři, tentokrát 1-3. Syky porazil Lexu 3:0. Myšák si lehce poradil s dnešním velestřelcem 5:0.
V posledním kole hrál Lukáš s Myšákem (0:3), další dvojice se utvořily nezávazně a bez udání výsledků, Petr s Radkem zmizeli o chvilku dříve, aby stihli autobus. Za chvilku pak odešel i Lexa a Luba. Syky a Lukáš mi pomohli uklidit stoly a hráče a poté jsme také trénink ukončili a zamířili domů.

16.11. 2022 Trénink #11
Již včera se někteří omlouvali a dnes také. Čekal jsem tedy menší účast, ale když před školou čekali 3 kluci (Petr, Matěj II. a Lexa) a následně ani v průběhu tréninku nikdo další nedorazil, trochu jsem posmutněl. Ale zítra jsou prázdniny, spousta omluvených…věřím, že příští týden už zas bude plná tělocvična.

Dnes jsme si zahráli každý proti každému. V prvním kole jsme se rozestavěli Myšák proti Matějovi P. a Petr proti Lexovi.
Matěj II Pecina nás dnes neopustil, protože nemusel do kroužku na ZUŠ a tak jsme celý trénink zvládli ve 4 lidech. Do druhého kola nastoupil Matěj proti Lexovi a Myšák proti Petrovi. Třetí kolo zbývalo prohodit kluky následovně:  Petr vs Matěj, Myšák vs. Lexa.

A pak jsme začali zas od začátku, ale s tím rozdílem, že na stole se mnou se nehrál standard zápas ale probírali jsme s kluky jednotlivé tahy, proč a jak hrát, kdy bránit, kdy zkusit střelu…atd. Když je nás méně, je na to větší prostor. Takže i méně kluků na tréninku má svou výhodu.

09.11. 2022 Trénink #10
Sotva jsem přišel z práce, cinkla mi na mobilu zpráva. Tom píše: „Trenére, přijď dneska dříve.“ A když mi Tom přišel i naproti, aby mi pomohl se stolem, který jsem měl na Třebíčském Kostkohraní, nebylo co řešit.
U tělocvičny zas bylo spousta kluků. Dokonce jsme i 2x otestovali zvonek. Zvoní a pokud neděláme hrozný rámus (že Radek D.), tak jej i slyšíme.

Hned v úvodu se na mě sesypali kluci, že si chtějí zahrát pár zápasů do tabulky. Poprosil jsem Dana a Tomáše, aby se ujali tréninkové tabulky, já budu dělat rozhodčího. Jak dopadla tréninková tabulka, vidíte níže vlevo. Vpravo je aktuální tabulka INETRNÍ KRUMOR LIGY po dnešních odehraných 3 zápasech. A kdo, jak a s kým hrál?
1. zápas SJS – NYR
Zápas Matěje Vlka proti Lubovi Losovi. Luba nastoupil již s novými dresy na kolečkách, na dnešní úvodní zápas si vzal modrou (tmavou) kombinaci. Matěj zahajoval ve světlé.
Během první minuty vystřelil Luba asi 5x a pátá střela se ujala. Panarin pěkně střelou o mantinel otevřel skóre. Další zápis patřil opět NYR týmu, tentokrát Jacob Trouba a jeho trest za faul na protihráče. Přesilovku SJS využilo a srovnalo stav na 1:1, konkrétně Vlasic. Za chvilku se ale opět Lubovi povedla střela o mantinel, Gauthier tak zvýšil na 2:1. Do zápisu první třetiny se zapsal ještě Tomáš Hertl, faul. Do první kolonky druhé třetiny se zapsal opět Hertl, avšak teď už s gólovou značkou, která znamenala srovnání na 2:2. Svůj druhý zápis v tabulce utkání má i Jacob Trouba, a protože napodobil Hertla, i u něho teď svítí gól. 3:2 pro NYR. Luba kupil dost hrubek, hlavně před svou brankou nechával puk bez povšimnutí. Sharks se snažili srovnat, ale jejich snaha vyústila ve dvě spojená vyloučení, nejdříve led opustil Karlsson a chvilku po něm Barabanov. Rangers si s přesilovkou neporadili nejlépe a po další veliké hrubici dokázal Šimek srovnat, 3:3. Druhá třetina dokonána. Třetí dějství přineslo jen po dvou vyloučeních na obou stranách. Nejprve na trestnou lavici zamířili dva hráči NYR, Panarin, Goodrow. Pak následovalo srovnání stavu na ledě, když postupně z ledu odešli Šimek a Barabanov (oba SJS). Víc toho trenéři svým týmům nenaordinovali, a tak zápas skončil remízou 3:3.

2. zápas NYR – PHI
Ani jsme se nestačili rozkoukat a už tu zase Luba pálí, konkrétně Panarin. 1:0 pro New York Rangers. Následně z ledu odešel Jacob Trouba (NYR)…nevím, proč s ním Luba tolik fauluje Ale určitě to nebude trest za jméno hráče. Na druhé straně oslabil své mužstvo Provorov (PHI). Stejný počet hráčů na ledě dlouho nevydržel. Luba rozjel kolotoč vyloučení a poslal ven Gauthiera a pak fauloval i Panarin…naštěstí na ledě musí zůstat alespoň 3 hráči. Oslabení Rangers nedokázali uhlídat všechny střelce Philadelphie, Cates srovnal na 1:1. Pár tahů po rozehrávce a už se zase měnilo skóre v zápisu. Luba opět střelou přes mantinel zvýšil na 2:1 pro svůj tým. Střelcem byl Goodrow. Stejný hráč ale za chvíli způsobil oslabení, když se nechal vyloučit za faul. Do konce druhé třetiny chyběly 2 sekundy, když Petr nechal vystřelit hráče Konečného. Ve chvíli, kdy puk přešel brankovou čáru, ozval se zvuk ukončující druhou třetinu. Srovnáno 2:2. Na začátku třetí třetiny se Luba trochu zjančil a výsledkem bylo, že obdržel třetí gól, střelec Konečný. 3:2 pro PHI. Následně Petr nabídl Lubovi možnost srovnat, když fauloval Cates, ale Luba nabídkou pohrdl a navíc za chvilku poslal na trestnou lavici hned trojici hráčů (Panarin, Goodrow, Chytil).  Mizérii Luba korunoval vlastním gólem, který byl připsán opět Konečnému. Výsledek 4:2 pro Philadelphii.

3. zápas SJS – NJD
Poslední dnešní zápas obstarali Matěj Vlk a Alexandr Barabáš. Říkal jsem Lexovi, že hrát do tabulky ještě nemusí, vždyť má sotva 3 týdny tréninku za sebou, ale nedal se odradit.
Hertl (SJS) během prvních minut vystřelil několikrát a jedna střela našla cíl. 1:0 pro Žraloky. Pak se Hertl zapsal do zápasové listiny první třetiny ještě jednou, společně s Vlasicem opustili ledovou plochu za faul na protihráče. Víc ale první třetina nepřinesla. NJD přesilovku nevyužili. Na začátku druhé třetiny se prosadil Severson (NJD) a srovnal tak na 1:1. Během chvilky se ale do statistik opět zapsal miláček davu HERTL – 2:1 pro SJS. A opět, jako v první třetině, se do  zápisu propsal i Vlasic, zase faul. Více trenéři ve druhé třetině nestihli. Do třetí části nastupovali Sharks s mírným náskokem. Stejně jako v prvním dnešním zápase, tak i v tom třetím, se do zápisu třetí třetiny vměstnali 4 hráči a všichni si připsali 2min trest za fauly. Karlssona a Šimka (oba SJS) za chvilku následovali Palát a Tatar (oba NJD). Gól už žádný nepadl a San Jose tak mají výhru nad New Jersey Devils 2:1.

02.11. 2022 Trénink #9
Když jsem se dnes blížil ke škole, už tam bylo živo. Ani nevíte, jakou mám radost, že se kroužek tak rozjel. A já zas nevěděl, jakou radost mi uděláte vy…ale to až níže.
Nachystání stolů bylo dílem okamžiku. A hned v úvodu se na mě sesypali kluci, že by rádi dali zápasy do Interní ligy. OK…není problém. Udělali jsme tabulku pro trénink a v každém kole jsem schopen dělat rozhodčího na jednom stole pro zápas do KRUMOR ligy.
První dvojicí, která chtěla změřit síly, byly SAN JOSE SHARKS (Matěj V.) a NEW YORK RANGERS (Lubomír L.). První třetina přinesla gól na obou stranách, první se trefil Hertl (SJS), za NYR kontroval Panarin. Výsledek první třetiny tedy 1:1. Do druhé třetiny vlítly oba týmy po hlavě a vyústilo to ve 4 fauly. Postupně opustili hřiště Vlasic (SJS), Hájek (NYR), Panarin (NYR) a nakonec Barabanov (SJS). Poslední třetina byla kombinací první a druhé. Padl pouze jeden gól, ale počet vyloučení zůstal stejný – 4. Nejdříve upravil skóre Couture (SJS), čímž dostal žraloky do vedení 2:1. Pak přišlo na řadu vylučování za fauly Nejdříve Trouba (NYR), pak Panarin (NYR), pokračoval Karlsson (SJS) a jako poslední si sedl na trestnou lavici Hájek (NYR). Více už ale trenéři nestihli a tak své první body v tabulce má Matěj V. a jeho San Jose Sharks. 

Druhý zápas do KRUMOR ligy obstaral Tomáš L. (BOS) a Lukáš G. (WSH). Jako první se trefil Pastrňák (BOS) a stanovil tak výsledek první třetiny na 1:0 pro Boston. Ve druhé třetině se pouze Oshie provinil faulem, přesilovku ale Boston nezužitkoval. Celkem předvídatelný výsledek se ale během chvíle změnil. Strome (WSH) vstřelil ve třetí třetině srovnávací branku. O 30 vteřin později se prosadil i Kuznetsov (WSH) a otočil skóre na 2:1 pro Washington Capitals. Do závěrečné sirény se už nikdo neprosadil a první body do tabulky připisuje i Lukáš.

K dalšímu zápasu nastoupil Luba (NYR) a Petr K. (PHI). Kluci začali opatrně a tak jsem v první třetině zaznamenal jen dva fauly, Hayes (PHI) a Trouba (NYR). Druhou třetinou kluci navázali na první a tak se na trestnou poroučel Trouba (NYR). Přesilovku ale Philadelphia nevyužila, naopak prvním, kdo skóroval byl tým Rangers, konkrétně Chytil. Minutu před koncem druhé třetiny se opět prosadili hráči Rangers, tentokrát Panarin a upravil skóre na 2:0. Ve třetí třetině hráči Philadelphie ostřelovali branku Haláka, ale ten za svá záda žádný puk nepustil. Trouba usedl i ve třetí třetině na lavici potrestaných hráčů, ale nic dalšího se neudálo. První body tedy i pro Lubu a jeho New York Rangers.

Posledním dnešním zápasem do Krumor ligy přispěli Tomáš L. (BOS) a Tomáš S. (CHI). Medvědi začali aktivně, pravděpodobně nakopnuti první dnešní prohrou, kterou nechtěli zopakovat. V zápisu máme první kolonku vyplněnou Pastrňákem, který sice nevstřelil branku, ale šel si odpočinout na trestnou. Chvilku po něm si k němu přisedl Zbořil. Chicago nevyužilo výhodu dvou mužů na ledě a tak se do zápisu dostal i třetí Čech ve službách Bostonu, Krejčí. Tentokrát to byl zápis gólový, 1:0 pro Medvědy. Tímto byl stanoven i výsledek první třetiny. Ve druhé se o gól postaral Pastrňák, který využil nedovoleného bránění hráčů Chicaga a z nařízeného trestného střílení proměnil. 2:0 pro Boston.
Třetí třetina přinesla gólové hody, takže jen ve zkratce. McAvoy (3:0), Zbořil (4:0), Jones (4:1), Nosek (5:1), Johnson J. (5:2). Za Boston se prosadili všichni Češi, za Chicago to byli oba obránci.
Divočina skončila a Tom L. si vystřílel další body do tabulky.