Klub Volnočasových Aktivit z.s

Klub Volnočasových Aktivit z.s. (zkráceně KVAK z.s.) byl ustanoven v listopadu 2021 na jednání Valné hromady spolku Billiard-Hockey Club Kroměříž.
Ačkoliv název odkazuje na město Kroměříž, spolek byl dlouhou dobu aktivní v Brně.
Hlavní činností spolku byla účast členů v soutěžích multi-table hockeye, primárně se zaměřením na Billiad-hockey (česky ŠPRTEC).
Poslední roky ale spolek vyvíjel minimální aktivitu, respektive aktivní členové spolku byli aktivní většinou pod hlavičkami jiných spolků a oddílů šprtce.
Na listopadovém jednání bylo domluveno, že spolek převezme a předsedou spolku se stane Martin Blahetek Michálek, který aktuálně hraje šprtec za druholigový oddíl
The OREL Bohunice (Brno). Ale protože Martin žije v Moravském Krumlově, rád by přivedl tento sport i do tohoto města. A tak se i stalo. Součástí přesunu byla změna názvu spolku, změna stanov a cílů, aby více odpovídali budoucím aktivitám klubu.
V lednu 2022 se uskutečnil první nábor do oddílu šprtce, který od začátku své činnosti  koná tréninky v tělocvičně na ZŠ Klášterní.
V únoru následovala druhá náborová akce a v září 2022 pak další. Během první poloviny roku 2022 se odehrála zkrácená část interní ligy. Od září pak následovala již první kompletní sezóna, která vyvrcholila v červnu 2023 finálovými zápasy a udělením putovního poháru pro vítěze Interní ligy. 

Za hlavní činnost spolku Klub Volnočasových Aktivit z.s. je stále považován ŠPRTEC. Avšak klub svou činnost nikterak neomezuje.
Rádi přijmeme do svých řad nové spolupracovníky, kteří obohatí nejen nás, ale i naše aktivity, abychom byli schopni co nejvíce naplnit volný čas dětí, mládeže i dospěláků
z Moravského Krumlova a okolí.

Klubové barvy KVAK z.s.: tmavě modrá, světe modrá, žlutá
Klubový znak KVAK z.s.: Tmavě modrá žába se světle modrým lemováním na žlutém kruhovém poli, vnější kruh tmavě modrý se žlutými nápisy v horní a spodní části.