ARCHIV ČLÁNKŮ

DOBROVOLNÝ TRÉNINK

KOUPALIŠTĚ

MORAVSKÝ KRUMLOV

30. 8. 2023

Ve středu 30. 8. 2023, pokud počasí dovolí, se na místním koupališti uskuteční druhý letní dobrovolný trénink.
V 16:00 se sejdeme před vchodem.

Každý je srdečně zván ke stolům. Nikoliv však hodovat, nýbrž s hokejkou v ruce porazit soupeř ve ŠPRTCI.

V případě špatného počasí se trénink ruší.

Ve sváteční dopoledne jsme se sjeli do RS Borovina.
Kromě tábora se zde dnes koná i turnaj ČP12 * BOROVINA OPEN. Celkově se turnaje účastnilo 40 lidí.
Za BHC Moravský Krumlov byl přítomen Lukáš Gajdoš, který je zároveň účastníkem tábora. Speciálně na turnaj dorazili trenér, Tomáš L. a Daniel S.
Začátek turnaje vyšel Tomášovi. Po polovině odehraných zápasů měl statistiku 1-1-1. Zato Dan, Lukáš a hlavně trenér měli shodně 3 prohry (0-0-3!!!). Hrozný. Nakonec se Danovi a trenérovi přeci jen povedlo zlepšit svou hru a udělat nějaké výhry. Ale bylo to utrápené. LUky nakonec jednu výhru přidal také.
Pro Daniela to bylo i o získávání zkušeností, toto byl jeho druhý turnaj.

Celková statistika skončila takto:
trenér – 21. místo; 3-0-3 // Daniel S. – 33. místo; 2-0-4 //
Tomáš L. – 36. místo; 1-1-4 // Lukáš G. – 39. místo; 1-0-5

Ve středu 28. 6. 2023 proběhl poslední trénink sezóny 2022-2023.

Rozdali jsme medaile těm, kteří si je vybojovali v Interní KRUMOR lize.
Petr Krebs získal medaili za nejlepšího střelce, Tomáš Lössel má medaili pro nejlepšího brankáře. Martin Blahetek Michálek získal zlatou medaili a putovní Pohár pro vítěze Interní KRUMOR ligy, Daniel Soukup získal stříbrnou medaili a Lukáš Gajdoš bronzovou.

Pak jsme si už jen tréninkově zahráli a rozloučili se, neboť začínají prázdniny. Ale ani o prázdninách nebudeme úplně mimo dění. Hned ve středu 5.7. jedeme na turnaj do Boroviny. A pak určitě bude spousta akcí, kde se potkáme zase. A kdyby náhodou ne, tak 6. září vás všechny čekám v 16h před tělocvičnou.

V úterý 13.6. jsme se tradičně sešli v restauraci U Lustiga. Tentokrát byli nahlášeni jen Syky a Lukáš. Tak jsem vzal klasickou dvojkovku Goblíci jedlíci. Překvapením pro mě bylo, že kluci hru znají. Ale hrát jim moc nešla. Chce to více zavařit mozkové závity.
Jako druhou hru jsme si zahráli Kingdomino, to už bylo herně lepší. Pro jistotu jsme si dali ještě jedno kolo, aby se kluci mohli zlepšit v konečném skóre.
Třetí a poslední dnešní hrou byla hra Vzducholodě. Tento kostkový souboj se líbil. Najímání pomocníků a snaha ukořistit více vzducholodí za více bodů než soupeři…pěkné. Příště zas něco zahrajeme.

V sobotu se v Praze konal Českomoravský Pohár Družstev, na nějž navazoval sobotní turnaj kategorie ČP12. Na ten jsme se vydali s Tomášem L. a se Sykym. Dnes jen se dvěma kluky, protože z Prahy jsme pak vezli do Krumlova další herní stůl a bylo potřeba místo v autě. Cestu jsme si zpříjemnili snídaní v McDonalds. Asi to na kluky mělo blahodárný vliv, protože jejich výkony nebyly vůbec špatné. Celkově bylo v Praze 27 účastníků. Syky se umístil na moc pěkném 10. místě a Tomáš byl 14. Trenér měl sice jen jednu prohru, přesto díky spoustě remíz zůstal za kluky na konečném 16. místě.

Statistiky: Syky 3-0-2 // Tomáš L. 2-1-2 // Myšák 1-3-1

V sobotu jsme se vydali do Mutěnic ve dvou autech. Nezvykle se na GP nahlásil i Radek Z. a Petr K. Nakonec Radek nejel, ale i tak se Petr do modrého Passatu nevešel a tak jej vezl dědeček. Děkujeme 🙂
 
V Mutěnicích jsme opět nepodali nejlepší výkony. Výsledkově jsme ve spodní polovině tabulky. Ale i tak jsem na kluky hrdý. Sbírají zkušenosti, učí se a rvou se
o každý bodík. Žádný zápas nevypustí.
Myšák se umístil na 24. místě se 3 body (2 výhry, 2 remízy). Nejlepším z kluků byl Syky, který bral 28. místo. Hned za ním na 29. pozici se umístil druhý Tomáš. Pak s mírným odskokem následovali naši 3 zbylí reprezentanti, 37. místo Petr K., 38. místo Lubomír L a na 39. místě Lukáš G.

Statistika zápasů:
Myšák 2-2-3  /  Syky 2-2-3  /  Tomáš L. 3-0-4
Petr K. 1-3-3  /  Luba L. 2-0-5  /  Lukáš G. 1-1-5

Sraz většiny našich účastníků dnešního turnaje byl v Moravském Krumlově na vlakovém nádraží. Jedu se 4 kluky – Tom, Petr, Syky a Radek Z.
Doprovod nám dělá pan Záviška. Lukajzo už tradičně na turnaj putuje také s námi.

Mezinárodního turnaje CZECH OPEN se nakonec účastnilo 94 hráčů a hráček z Itálie, Ukrajiny, Maďarska, Moldávie a České Republiky.
Stejně jako na minulém podniku, tak i na tom dnešním se z Kvaků nejlépe umístil Petr Krebs. Gratulace. Péťa si vybojoval 54. místo za 3 výhry a 4 prohry (1 výhra byla kontumační).
Dalším v pořadí je na 57. místě Radek Záviška. Radek po čtyřech kolech měl na svém kontě 4 porážky a slzičky v očích. Pak ale přišly dvě kontumační výhry a jedna vybojovaná výhra v poslední zápase a rázem se Radek vyšvihl vysoko.
Na 65. místě je Tomáš Lössel. Tom jako jediný si svůj výsledek uhrál úplně sám, žádná kontumace mu k bodům nepomohla. Ze sedmi zápasů má Tomík super statistiku 2-2-3. Veliká gratulace.
Posledním z naší výpravy je Tomáš Sýkora, který má stejnou statistiku jako Tom, tedy 2-2-3, ale jedna výhra byla kontumační. Syky se umístil na 71. místě.
Všem klukům moc děkuji za bojovnost, nasazení a reprezentaci oddílu.

Netradičně v neděli se uskutečnil turnaj ČP12, který pořádal oddíl TJ Sokol Mutěnice. Sjelo se na něj celkem 34 hráčů a hráček z Čech i Slovenska. S ohledem na počet účastníků se hrálo 6 kol.

Za oddíl BHC Moravský Krumlov se účastnili Lubomír Los, Petr Krebs, Tomáš Sýkora a Radek Záviška.
Petr Krebs se do Mutěnic vracel téměř po roce, neboť loni v červnu tu byl Petr na svém prvním turnaji. Ostatní kluci jeli do Mutěnic poprvé.
Nejlépe se umístil Petr Krebs, který v celkovém pořadí obsadil 21. místo. Tomáš Sýkora byl 24. Radek Záviška 26. a Luba Los skončil těsně pod na 27. místě.
Petr Krebs ale získal stříbrnou medaili za 2. místo v kategorii starších žáků. Gratulujeme k prvnímu kovu, který cinkl i pro oddílové barvy.
Statistika zápasů:
Myšák 3-1-2  /  Petr 2-2-2  /  Syky 2-1-3  /  Radek 2-0-4  /  Luba 2-0-4 

UKONČENA ZÁKLADNÍ ČÁST INTERNÍ KRUMOR LIGY

Máme odehrány všechny zápasy základní části. K dnešnímu dni jsme odehráli 136 zápasů. Bohužel ne všichni „trenéři“ vedli své týmy ke každému zápasu, a tak máme i dost zápasů, které nebyly odehrány a musely být zkontumovány. Pro první a druhé kolo jsme kontumovali vše remízou 0:0, třetí a čtvrté kolo bylo kontumováno 3:0 ve prospěch týmu, který má odehráno více zápasů.

GRATULACE:
NEJLEPŠÍM STŘELCEM uplynulé základní části se stal TRAVIS KONEČNÝ z týmu Philadelphia Flyers (Petr K.). Dokázal skórovat 32krát.
NEJLEPŠÍM BRANKÁŘEM se v uplynulé sezóně stal LINUS ULLMARK  z týmu BOSTON BRUINS (Tomáš L.), kdy jeho průměr byl pod 1 brankou na zápas.

Sobotní cestování v obvyklé sestavě – Myšák řidič, Luba spolujezdec, Tomáš, Syky a Lukáš na zadní lavici. Tentokrát míříme do Střelic u Uničova, kde se odehraje 3. zápas ze série Grand Prix.
Dnešní den nás ale nezastihl v nejlepší formě.
Nejúspěšnější byl Tomáš, který se umístil celkově na 19. místě. V kategorii žáků si vybojoval nepopulární bramborové 4. místo. Za ním na 5. místě byl Lukáš, na 8. místě Syky a 9. byl Luba. Trenér dnes propadl a z 8 účastníků kategorie 40+ byl na posledním 8. místě.
Statistiky tak hrozné nebyly, ale bodově to dnes nestačilo na lepší výsledky.
Trenér, Tomáš i Lukáš měli 2-2-3, Syky i Luba 2-1-4.
Na příštím turnaji GP musíme více zabojovat. 27. května nás čeká výprava do Mutěnic. Věřím, že se nám bude dařit lépe.

GRAND PRIX - STŘELICE
ČP24 - MODŘICE

V sobotu se kromě GP kluci z BHC Moravský Krumlov nesmazatelně zapsali i do další akce, kterou byl 900. turnaj pořádaný Unií hráčů stolního hokeje. Na tuto číslovku připadl turnaj kategorie ČP24 s názvem MEMORIÁL MUDr. JIŘÍHO VENTRUBY CS.c.
Na tuto akci se sjelo celkem 114 hráčů a hráček nejen z České republiky.
Za BHC MK tam vyrazili Petr K. a Radek Z. Oba kluci uhráli perfektní výsledky. Petrova statistika 3-0-4 a celkově 68. místo jsou super vizitkou. Porážky Petrovi uštědřili velice zkušení hráči, takže se nemá za co stydět. Naopak je fajn, že si dokázal poradit se stejně silnými soupeři.
Radek se umístil na 92. místě se statistikou 2-1-4. V prvním kole narazil Radek na Lukajza, takže jsem měl trochu dilema, komu fandit 🙂 Nakonec zápas vyhrála zkušenost v rukou Lukáše. Pak ale Radek zabojoval, uhrál první výhru. Pak sice 3x za sebou prohrál, ale v šestém kole vybojoval svou druhou výhru a poslední kolo zremízoval. I Radkovi děkujeme za povedenou reprezentaci našeho oddílu na velikém turnaji.

GRAND PRIX - STŘELICE - 15.04.2023

V sobotu 15. 4. 2023 se konají dvě akce. První z nich je pořádaná Českým svazem stolního hokeje. Hraje se 3. turnaj Grand Prix série. Tentokrát zájemci musí dorazit do Střelic u Uničova. A protože jsme se do série Grand Prix na začátku roku přihlásili, pojede hlavní skupina Kvaků sem.

ČP24 - MODŘICE - 15.04.2023

Druhou akci pořádá Unie hráčů stolního hokeje a Český svaz Billiard-Hockeye. Jedná se o MEMORIÁL MUDr. JIŘÍHO VENTRUBY CS.c., turnaj je zařazen do Mistrovství ČR v kategorii ČP24. Akci pořádají Dragons Modřice. A pokud někdo z Kvaků bude chtít, může nás reprezentovat i na toto turnaji.

V sobotu jsme se vydali do dalekého Vsetína. Ledová plocha místního VHK ROBE nás nechala v klidu, my spěchali k jiným mantinelům, 12 stolů bylo nachystáno v prostorách ZŠ Trávníky. Celkově se druhého turnaje série GP zúčastnilo 58 hráčů a hráček. BHC Moravský Krumlov reprezentovali 4 kluci – Lukáš G., Tomáš S., Tomáš L. a Luba L.
Trenér, ačkoliv v dresu BHC-MK, stále psán na soupisce THE Orel Bohunice.
A jak se nám dařilo? Moc dobře. Z 18 účastníků kategorie „ŽÁCI“ se naši borci umístili na 4. místě (Tomáš L.) a dále pak na 6., 7. a 8. místě (Lukáš, Luba, Tomáš S.). Trenér skončil z 58 hráčů na 8. místě, ve své kategorii „40+“ se dostal na 4. místo.

Statistika zápasů:
Myšák 4-2-1  /  Tomáš L. 3-0-4  /  Lukáš G. 2-0-5  /  Luba L. 1-2-4  /  Tomáš S. 1-2-4

Na turnaj kategorie 36 pořádaný v Boskovicích se nás nahlásilo 6 = trenér, Luba, Syky, Tom, Petr a Radek Z.
S Lukajzem nás bylo 7. Díky veliké pomoci od Tondy a Petry Princových jsme mohli vyrazit v 7-místné dodávce.
A jak se nám dařilo? Ze 70 účastníků jsme obsadili následující pozice.
67. místo – Radek Z.  //  62. místo – Luba P.  //  56. místo – Syky  //  54. místo – Petr K.  //
53. místo – Tomáš L.  //  25. místo – Lukajzo  //  23. místo – Myšák

Teď nás bude čekat pokračování Grand Prix ve Vsetíně. Druhý turnaj se uskuteční 11.3.
Počítám minimálně opět s účastí Luby, Tomáše a Sykyho.

Do Břeclavi jsme vyrazili již s mírnými zkušenostmi z minulého týdne, kdy jsme si vyzkoušeli turnaj v Zábřehu. Osazenstvo bylo stejné, jako minulou sobotu: Luba, Tom, Syky a já.
V Břeclavi se hrálo na šest kol, celkem bylo 39 účastníků. A našim klukům se dařilo. Luba skončil na 36. místě se statistikou 1-2-3 (výhra-remíza-prohra). Tomáš obsadil 24. pozici (2-2-2) a Syky, který v Zábřehu skončil poslední, se dnes vyšvihl na perfektní 21. místo (3-0-3). I mě se nezvykle dařilo a turnaj jsem zakončil na 5. místě (4-1-1). 

Lednové turnaje:

GRAND PRIX ZÁBŘEH – 21.1. 2023

Sraz u ZŠ Klášterní: 7:15 (Luba Los, Lexa)
Sraz U Blondýny: 7:20 (Syky, Tom)

Nahlášení/prezence: 9:30-9:50
Start: 10:00
Přihlášení: Lexa, Syky, Luba, Tomáš L.

Návrat mezi 17:00-18:00. Rodiče budu informovat, jak budeme ze Zábřehu odjíždět. Doprava opět k ZŠ a Blondýně nebo dle domluvy.-

ČP12 – BŘECLAV – 28.1. 2023
Tak po roce zase do Břeclavi.
Jedná se o turnaj jednotlivců, kategorie 12. Hráno švýcarským systémem, kdy proti sobě nastupují podobně silní soupeři.
Turnaj je započítán do bodování Mistrovství republiky.

Adresa konání:
ZŠ SLOVÁCKÁ , Slovácká 40, Břeclav

Prezence od 9:30-9:50.
Start:
 10:00

Sraz k odjezdu: ZŠ Klášterní v 8:00 hod,
Návrat mezi 16:30 – 18:00
dle rychlosti odehraných zápasů. 
Rodičům dám vědět, jakmile budeme z Břeclavi odjíždět.

PF 2023

Rodičům, klukům i holkám z oddílu
BILLIARD-HOCKEY CLUB MORAVSKÝ KRULOV
přejeme úspěšný vstup do Nového roku 2023.
Mnoho štěstí, zdraví úspěchů.

 

KVAKům z oddílu přejeme
– odhodlání postavit se výzvám nejen těm na stolech
– spoustu vítězství v důležitých zápasech
– spoustu vstřelených branek do sítí soupeřů

18.12 2022 VÁNOČNÍ TURNAJ  BRNO – BOHUNICE

Byla to opět krásná akce a tentokrát i se stopou hráčů z Moravského Krumlova. Náš první výjezd s dresy.

Pro Tomáše L. to byl druhý turnaj, pro všechny ostatní premiéra, kterou zvládli moc dobře. Ačkoliv se jednalo o Vánoční turnaj, tedy turnaj bez bodů do tabulky MČR, a tedy bez stresu, kluci mohli poměřit síly s aktuálně nejlepšími hráči našeho sportu. A nedopadli jsme vůbec špatně. Naším nejlépe umístěným hráčem byl právě Tomáš L., který obsadil 23. místo (ze 46 účastníků).

Děkujeme všem rodičům za podporu, fandění na dálku i v orlovně.

ČESKÝ POHÁR 36 – MOST

Tradičně v sobotu, tentokrát 12. listopadu, se pořádal turnaj Českého Poháru kategorie 36. Jedná se o jeden ze čtyř velkých a nejvíce bodovaných turnajů v roce. Dnes jej hostil Most. Celkem se do střediska severočeské pánve sjelo 71 účastníků, včetně 3 hráčů z Maďarska. Nejlépe ze všech si vedl Martin Vrána z Doudeen teamu s bilancí 6-0-1. Na druhém místě byl  opět Doudeenský hráč Michal Martinčič. Na třetí místo dosáhl další „brněnský“ hráč, tentokrát z Dragons Modřice Miroslav Škorpík. A aby toho nebylo málo, tak bramborovou pozici okupoval druhý z bratrů Jakub Martinčič (nečekaně z Doudeen teamu). Já obsadil 37. místo a Lukajzo byl 22.
Spousta hráčů přijela do Mostu obhájit či si zajistit účast na prosincovém Mistrovství České Republiky.
Některým se to podařilo, jiným ne…ale Lukajzo měl účast ve finále ČP již před tímto turnajem jistou, takže gratulujeme!

Českomoravský pohár družstev

24.-25. září 2022

V sobotu 24. září se v Břeclavi uskutečnil první den klání
v Českomoravském poháru družstev. Turnaje se účastnilo 12 týmů z celé republiky. Pouze 5 nejlepších ale postupovalo do nedělního finále.

Po velikých bitvách zůstaly brány finále zavřeny nakonec pro  tým Mostu, který o bod skončil na 6. místě. Do finále se naopak  podívaly tyto týmy: Doudeen team, BHC IQ Boskovice, BHC Dragons Modřice, Kverulant Team a Fluke Kohoutovice.

Brněnský Doudeen Team po odehrání všech zápasů jasně vystoupal na stupně nejvyšší. Druhé místo patřilo BHC Dragons Modřice (v sobotu třetí) a třetí v poháru skončil Kverulant team. Sobotní druhé místo neudržely Boskovice a v nedělním finále skončily čtvrté. Na pátém místě se umístil tým Fluke Kohoutovice.
GRATULACE DOUDEEN TEAM.

ČP36 - KADOLEC

10. září 2022

V sobotu 10.9. se uskutečnil poslední letošní turnaj kategorie ČP36.
Hrálo se v Březí u Velké Bíteše, pořádajícím týmem byli kluci z Kadolce.
Účast byla nakonec relativně nízká, pouhých 65 hráčů a hráček

Vítězem turnaje se stal břeclavský Adam Kuráň z týmu Gunners Břeclav, který poznal po čas celého turnaje jen jednoho přemožitele ze šesti zápasů. Skvělé druhé místo vybojoval zároveň nejlepší střelec turnaje Vít Vondál z týmu BHK IQ Boskovice, který v šesti zápasech vstřelil 26 branek do sítí soupeřů. Třetí místo obsadil mostecký špílmachr Jan Matuščín z týmu BHC StarColor Most, který si z turnaje odnesl i pohár pro nejlepšího juniora turnaje. Nejlepším mladším žákem turnaje se stal Kamil Dlapal, který rozšířil sbírku pohárů břeclavských Gunners. V kategorii starších žáků dominovala mutěnická kometa letošní sezóny Jan Gabriel Hajduch, který obsadil celkové 37. místo. Turnaje se zúčastnily i dvě ženy, Milada Vančurová a Veronika Kovářová. V jejich vzájemném souboji se radovala druhá zmíněná Veronika Kovářová z týmu BHK IQ Boskovice a odvezla si s sebou pohár pro nejlepší ženu. Nejstarším hráčem turnaje a zároveň nejlepším veteránem se stal Dalibor Kyzlink, který vybojoval konečné 7. místo.

ZLATO z MUTĚNIC

6. 8. 2022

V sobotu 6. srpna se v Mutěnicích konalo 3. letní šprtání. Na malý turnaj kromě domácích borců přijeli i dva staří Olomoučtí pardálové a dva chlapi v brněnském dresu DOUDEEN TEAMu. Celkově se ke šprtcovým stolům sešlo 12 hráčů.

V prvním kole nastoupil Myšák proti domácímu pořádajícímu Markovi Švédovi. Marek jde v otcových stopách a dnešní turnaj řídil. Po vlastním gólu, který si Marek dal ve druhé třetině přidal ve třetí třetině i jeden do mé branky a tak jsme se rozešli smírně 1:1.
Lukajzo se utkal s Michalem Mokrušou, mladší z nadaných mutěnických bratrů podlehl Lukajzovi těsně 0:1.

Ve druhém kole se Myšák střetl se starším Švédou, tedy Petrem. Pořádající a hlavní trenér Mutěnických. První gól, který Myšák dal, se pro předcházející faul nepočítal a tak si Myšák musel počkat do třetí třetiny, kdy svou střelu umístil přesně pod víko. 1:0.
Lukajzo narazil na olomouckého veterána  Papáčka Romana. Prý hrál šprtec naposledy před 20 lety…hmmm, ale na své umění moc nezapomněl. PO první třetině vedl Lukajzo 2:0 a myslel si, že má vše v kapse. Druhou třetinu se ale Roman rozstřílel a do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:2 pro Romana. Luky zklidnil hru, přidal dvě přesné trefy a Romana už do dalších akcí nepustil. Další výhra pro Lukajza 4:3.

Ve třetím kole ochutnal něco z olomouckého umění i Myšák, když se střetl s Michalem Švestkou. Zápas začal slibně, kdy se po rychlém gólu Myšák ujal vedení. Pak ale přišly dva slepené góly od Michala, obzvláště na ten druhý Myšák parádně nahrál 🙁 A tak byla zase spousta práce s tím, aby zápas neskončil prohrou. Ale úsilí přineslo ovoce a remíza 2:2 byla na světě.
Lukajzo si zatím moc nevěděl rady na vedlejším stole s nejmenším hráčem Mutěnických – Jan Gabriel Hajduch. Přezdívka PINĎA by vás mohla lehce zmást, tenhle prcek je fakt dobrej.  Lukajzo střetnutí s ním uhrál na remízu 1:1.

Ve čtvrtém kole na sebe narazili Myšák a Lukajzo. Celkové skóre obou bylo následující: Myšák 1-2-0, Lukajzo 2-1-0. Luky měl k vítězství na turnaji blíže, ale Myšák by si výhrou polepšil Se signálem začal rodinný souboj. A jak by pravil klasik, Myšák dal 3 góly, Lukajzo 1. Výsledek zápasu Myšák-Lukajzo 1:3. Holt dva vlastní, to z té přemíry snahy.

V posledním pátém kole se Myšák potkal se starším z bratrů Mokrušů. Vzájemné 18 minutové měření sil vítěze nenašlo. Ani gól nepadl. 0:0.
Lukajzo vyzval v posledním kole (mladšího) pořadatele Marka Švédu. První třetina 1:1, druhá třetina skončila s výsledkem 2:1 pro Lukyho. Marek se s výsledkem chtěl ještě poprat, ale když během 2 minut dostal 3 slepené góly, bylo rozhodnuto. Celkový výsledek zápasu 6:1 byl pro Marka tvrdý. Nehrál vůbec špatně. Lukajzovi ale výsledek přinesl potvrzení 1. místa.

A tak se do Krumlova (a na konci prázdnin do Mostu) odváží Mutěnické zlato. 

ODDÍLOVÉ PŘÍSPĚVKY NA ROK 2023, PROSÍM, UHRAĎTE NA ÚČET UVEDENÝ NÍŽE NEBO V HOTOVOSTI NA TRÉNINKU DO KONCE LEDNA 2023. 

č. účtu: 697032722/5500

Děti a studenti mladší 18 let: 300 Kč / rok                                                                                                                                              Dospělí 18 let a starší: 600 Kč / rok