29.03. 2023 Trénink #30

Přítomni: Lukáš G., Petr K., Luba L., Syky, Radek Z., Tomáš L., Max P. a Myšák.

Dnes ve škole probíhal DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, takže se nám dost často stalo, že do tělocvičny přišli „zvídaví“ rodiče. A protože některé zápasy byly hodně emotivní, uvítal je křik, nářky i výbuchy jásotu. To podle toho, komu se jak dařilo. A že to dnes byla pěkná mela.

První zápas
se odehrál na ledě Bostonu (Tom L.), kam zavítali Panteři z Floridy (Radek Z.). Po první třetině překvapivě vedli Panteři 1:0. Medvědi dlouho nenacházeli recept ani  přesnou mušku. Až ve třetí třetině je spasil Nosek, který pro domácí tým urval alespoň bod za remízu 1:1.
Ve druhém zápase dnes hostili Blackhawks (Tom S.) Kojoty z Arizony (Myšák). Tým z Chicaga senzačně vyhrával po první třetině už 2:0. Do druhé třetiny ale chicagští vstoupili třemi vyloučeními a Kojoti přesilovky využívali a trestali. Po druhé třetině byl stav 3:2 pro Arizonu. Třetí třetinu se ujala pouze jediná střela, a to z hokejky J. Johnsona, který tak srovnal na konečných 3:3.
Ke třetímu zápasu přiletěli kluci z NY Rangers (Luba L.) na Floridu (Radek Z.). Z vedení se radoval první Luba, ale do konce první třetiny Radek a jeho tým dokázali odpovědět a srovnat na 1:1. Relativně vyrovnané utkání nakonec zvrátil Chytil, který vrátil vedení na hokejky hráčů NYR. Konečné skóre 2:1 pro Rangers.
Čtvrtý zápas se odehrál ve Washingtonu (Lukáš G.), kam přicestovali hráči Philadelphie (Petr K.). Během prvních 12 minut se síť rozvlnila pouze 1x a to za zády Harta (PHI). Ve třetí třetině přidal gól z nařízeného nájezdu Kuznětsov (WSH) a následně další gól, tentokrát ze hry, Strome (WSH), čímž se uzavřelo skóre zápasu na 3:0 pro WSH.
Pátý zápas sehrála Carolina Hurricanes (Max P.) proti Chicago Blackhawks (Tom S.). V první třetině se Hurikánům podařilo zachytit nástup Indiánů, když srovnali na 1:1, pak ale ve druhé třetině dal gól J. Johnson, na něj navázal Toews. Ve třetí třetině se opět trefil J. Johnson a stanovil konečný výsledek 4:1 pro Chicago
Šestý zápas se odehrál opět v hlavním městě Washingtonu. Capitals (Lukáš G.) vyzvali na svém kluzišti hráče z New York Rangers (Luba L.). Rangers se ale výzvy nezalekli, nastoupili do zápasu s odhodláním, které nezlomil ani Carlson (WHS), který relativně brzy skóroval. Naštěstí Hájek (NYR) svého trenéra brzy uklidnil, když se mu povedlo překonat Kuempera v brance domácích. Zápas rozhodl Kuznětsov (WSH), který se trefil ve druhé třetině a využil tak přesilovku při vyloučení Gauthiera. Všeobecně jsou hráči z Rangers nejčastěji vylučovanými z celé naší ligy. Na toto by se měl Luba zaměřit. Díky vyloučení dává šanci protihráčům. Ve třetí třetině se do statistik nezapsal nikdo a zápas tak skončil těsnou výhrou, 2:1 pro Washington Capitals.
K sedmému dnešnímu zápasu nastoupili hráči Carolina Hurricanes (Max P.) a Boston Bruins (Tomáš L.). První třetina skončila ještě 0:0, pak se ale projevilo, kdo má více natrénováno a Medvědi se ujali vedení, které postupně navyšovali. Pastrňák se trefil 2x a další branku přidal Zbořil (oba BOS). Česká enkláva zaúřadovala a Boston si odváží 2 body do tabulky za výhru 3:0. Ullmark opět vychytal čisté konto a pojistil si tak neochvějnou pozici nejlepšího brankáře v lize.
Osmý zápas přinesl nejvíce emocí. Kojoti (Myšák) přibruslili na led Philadelphie Flyers (Petr K.). Letci po prohraném zápase s Washingtonem nebyli v nejlepším rozpoložení. O to víc si Kojoti věřili. Navíc, když skóre otevřel Keller (ARI) krásnou střelou o mantinel, která se jen těsně zastavila na pomocné čáře, která značí vstřelení branky. V druhé půli první třetiny se ale ke střele dostal Frost (PHI) a zhruba z poloviny hřiště poslal přízemní střelu přesně za levou tyč Vejmelkovy branky. Srovnáno. Druhá třetina byla taková oboustranně neproduktivní, až 9 sekund před sirénou se puk po pár odrazech zastavil těsně před Vejmelkou a Hayes (PHI) dopravil puk do branky. Ve třetí třetině se Kojoti snažili o vyrovnání a případné otočení skóre, ale všechny střely končily na brankové konstrukci nebo výborně chytajícím Hartovi. Když pak Konečný střelou zpoza kruhu upravil na 1:3, byla veškerá snaha Kojotů zlomena. Poslední střelu poslal Keller opět do břevna, čímž podtrhl zmar, který na Kojoty v tomto zápase padl. A Petr K. si se svými Letci uhrál 2 body do tabulky. Nedával to moc znát, ale výhra ho moc těšila.
Devátý zápas připravil setkání nejdéle hrajících kluků v oddíle. Po třetí se v lize utkali hráči Philadelphie Flyers (Petr K.) a Bostonu Bruins (Tomáš L.). Letci rozjetí ze zápasu s Kojoty, Boston namlsaný z výhry nad Carolinou. Zápas to byl opět dost vyrovnaný a během prvních dvou třetin žádný gól nepadl. Ve třetí třetině prolomil Ullmarkovo kouzlo Konečný (PHI) a zajistil Letcům vedení. Pak ale zase zaúřadovala česká „skvadra“ v dresu Medvědů, tentokrát Krejčí a pak Zbořil, srovnali a otočili skóre ve prospěch týmu z Bostonu. A takto i celý zápas skončil 2:1 pro Boston.
Desátý dnešní zápasa stý v celkovém pořadí – odehrál Max P. a jeho svěřenci z Carolina Hurricanes proti Myšákovi a jeho Arizona Coyotes. Tentokrát se Kojoti netrápili, v první třetině dali 3 branky, ve druhé a třetí třetině přidali po jedné a své dnešní vystoupení zakončili výhrou 5:0.
Zápas s číslem jedenáct se uskutečnil na ledě NY Rangers (Luba L.), kam zavítali Chicago Blackhawks (Tomáš S.). Tým z New Yorku se ujal vedení díky brance Panarina již v první třetině. Indiáni se dlouho nemohli prosadit, nedokázali ani využít dvojnásobnou přesilovku ve druhé třetině. Až se ve třetí třetině objevil spasitel Tyler Johnson, který alespoň srovnal stav zápasu na 1:1.

Tyler Johnson (CHI) patří do trojice nejlepších střelců průběžných výsledků naší ligy. Zatím nastřílel 23 branek ve 25 zápasech svého týmu. Na druhém místě je Schmaltz (ARI), který téměř pravidelně nastupuje pouze do druhé – a případně někdy i do třetí – třetiny všech zápasů, které Kojoti odehráli. Je ale hlavním exekutorem trestných střílení, kterých proměnil 7 (z 12 pokusů). Na prvním místě tabulky střelců je Travis Konečný (PHI), který ve 25 zápasech nasázel již 26 branek. Gratulace k jeho produktivitě.
Nejlepším brankářem je již zmíněný Ullmark z Boston Bruins (Tomáš L.), který ve 22 zápasech dostal jen 23 branek.

Zápas č.12, který sehráli Washington a Florida se do zápisu nepočítá, neboť tyto týmy již mají 4 vzájemná utkání odehrána. Sorry, kluci, moje chyba.

22.03. 2023 Trénink #29

Přítomni: Lukáš G., Petr K., Luba L., Tomáš S., Radek Z. a já. Úplně stejná sestava jak o prázdninovém tréninku.

Soupis zápasů jde za sebou tak, jak jsem to naskládal do desek, což neodpovídá přesně průběhu tréninku, ale to určitě omluvíte.

První zápas se uskutečnil na ledě Washingtonu (Lukáš), kam přijeli Panteři z Floridy (Radek Z.). Capitals vyhráli jak na počet vyloučení, tak na počet branek. Vyloučení bylo 4:3, branky 4:0. Další body pro Lukáše a jeho tým do tabulky. Další vychytaná nula pro Kuempera.
Na druhý zápas přiletěla opět Florida (Radek Z.) tentokrát do Philadelphie (Petr K.). A domácí tým opět kraloval a opět Florida odjela domů bez vstřelené branky. Letci naopak branku trefili 3x a to ještě Konečný neproměnil samostatné střílení v první třetině. Všechny tři trefy obstaral nejlepší střelec Philadelphie a také nejlepší střelec v průběžném žebříčku – Travis Konečný.
Kojoti z Arizony (Myšák) přiletěli do hlavního města Washingtonu potrápit v dnešním třetím zápase hráče Capitals (Lukáš G.). Před zápasem kouč Washingtonu prohlásil, že bude spokojen, když jeho svěřenci na ledě předvedou zodpovědný výkon hlavně při hře dozadu. Minulý debakl 6:0 již nechtěl opakovat. Avšak hráči si jeho slova k srdci moc nevzali, během prvních 20 sekund bylo nařízeno první trestné střílení pro Kojoty. Puk si postavil Schmaltz, který je v dresu Kojotů určen na tyto standardky. Kuemper se ale vyznamenal a podržel svůj tým. Bohužel se hráči Capitals nepoučili a během první třetiny zahrával Schmaltz celkem 4 trestná střílení s bilancí 2x proměněno, 2x zachytal Kuemper. Ve druhé a třetí třetině se už neudálo nic zvláštního, a hlavně se již neměnil stav počítadla, které na konci zápasu ukazovalo stav 2:0 pro Kojoty. Zlepšení tedy tým z Washingtonu předvedl, ale první třetina byla tristní.
Na čtvrtý zápas přiletěli Indiáni (Syky) do New Yorku (Luba L.). Vše podstatné se událo ve druhé třetině. Poté, co se na každé straně snížil počet hráčů na ledě – pro Blackhawks o jednoho, pro Rangers o dva, unikl po pravé straně Chytil (NYR) a vstřelil jediný gól zápasu. Chicago se sice snažilo alespoň vyrovnat, ale Halák za svá záda nepustil nic.
K dnešnímu pátému zápasu přicestovali namlsaní Rangers (Luba L.) na Floridu (Radek Z.) . A i tento zápas rozhodla jediná branka. Rangers se tentokrát nevyvarovali faulům a celkem 4x seděli na trestné lavici. Hned první prohřešek trestal Forsling (FLA). Jak se ukázalo, byla to jediná střela, která prošla za jinak bezvadné brankáře. Důležité body připisuje dnes i Florida.
Šestý zápas odehráli hráči Chicaga (Syky) na ledě Mullett arény v Arizoně (Myšák). Zápas se rozjel dobře pro Kojoty, když 2x skóroval Schmaltz – kdo jiný, že? Chicago ale dokázalo srovnat ještě v rámci první třetiny trefami J. Johnsona a Toewse. Ve druhé třetině zachraňoval remízový stav Mrázek v brance Blackhawks. Kojoti se sice snažili, ale propasírovat puk do branky se jim stále nedařilo. Ve třetí třetině se situace vyvíjela podobně, Kojoti tlačili do branky, Blackhawks využívali náhodných uvolnění a dlouhých střel přes celé kluziště. Zhruba půl minuty před koncem zápasu se za brankou hostí zjevil Schmaltz, vystřelil puk proti levému mantinelu, odtud se puk odrazil přesně před branku a Mrázek si jej nešťastně vrazil do vlastní branky. Schmaltz zkompletoval hattrick. Trenér hostí – Syky – dostal infarkt… Těsná výhra (3:2) pro Kojoty zařízená velice šťastným gólem.
Sedmý zápas dneška se odehrával na ledě Capitals (Lukáš G.), kam zavítali Letci z Philadephie (Petr K.). Tolik výkřiků z gólového opojení tento stadion ještě nezažil. Celkem 10x se ozval jásot jedněch nebo druhých fanoušků, podle toho, kdo právě vstřelil branku. První třetina skončila smírně 2:2 poté, co Provorov a Konečný (oba PHI) odpověděli na úvodní branky Fehervaryho a Kuznětsova. Druhá třetina byla jak přes kopírák, akorát z druhé strany. Do vedení 4:2 se dostala Philadelphia díky dvěma trefám Konečného a Capitals umazali náskok brankami Fehervaryho a Carlsona. Ve třetí třetině se trefil opět Travis Konečný a opět 2x. V tomto zápase tak zaznamenal 5 branek a byl hlavním strůjcem vítězství 6:4 Philadelphie nad Washingtonem.
Předposlední, osmý zápas, odehráli  Rangers (Luba L.) na ledě Kojotů (Myšák). Vždy, když Kojoti prohrají, rozhodují o tom vlastní branky. Nejinak tomu bylo dnes. Halák se v brance Rangers musel hodně otáčet, aby dokázal pochytat 15 střel, co na něho v první třetině šlo, ale zadařilo se. Vejmelka tolik práce na druhé straně kluziště neměl, přesto inkasoval jako první. Hájek si najel z levé strany a střelou od modré překonal brankáře Kojotů. Ve druhé i třetí třetině se Kojoti snažili s výsledkem něco udělat. Jak by pravil „Skota“ z oblíbeného filmu o pekaři a císaři: „Snad vinou postavení hvězd, snad nepřízní osudu, snad díky tmavým mračnům na obloze…“, no prostě ve druhé i ve třetí třetině si Kojoti dokázali vstřelit vlastní gól.  Na vedení 3:0 dokázal odpovědět ke konci zápasu Kassian, který tak upravil na konečných 1:3. Trenér hráčů New York Rangers se dmul pýchou, cenný skalp a důležité body veze z Arizony.
Devátý zápas dnešního dne. Na ledě krouží domácí Letci (Petr K.). Proti nim se postaví Chicago Blackhawks (Syky). V první třetině se nechává vyloučit Braun (PHI), čehož využívá Tyler Johnson. 1:0. Na konci první třetiny navyšuje náskok Toews, 2:0. Druhá třetina začíná, po chvilce jde na trestnou lavici Provorov (PHI), gól střílí Jones (CHI), 3:0. Ve třetí třetině snižuje Konečný. Kdo jiný by měl za Letce skórovat, že? Snížení ale nepřineslo kýžený tlak, Tyler Johnson vrátil klid na hokejky hráčů z Chicaga (4:1). Do konce zápasu se už stav nezměnil a Chicago si zaslouženě odváží další body do tabulky.

A tímto se  Vámi dnes loučíme a již teď se těšíme na další kolo. Tedy za týden.

15.03. 2023 Trénink #28

Přítomni: Lukáš, Petr, Luba, Tomáš S., Radek Z. a já.
Prázdniny – neprázdniny, Kvaci jedou stále dál.

Na první zápas jsme si zaletěli do Chicaga, kde domácí Blackhawks hostili hráče Rangers (Luba). První třetina skončila nerozhodně 1:1 Ve druhé třetině přidali hráči CHI dvě branky a hráči NYR tři trestné lavice. Ve třetí třetině se obě mužstva trefila 1x d branky soupeře. Výsledek zápasu tedy 4:2 pro Chicago.
Druhý zápas svedl ke stolu Lukáše (WSH) a trenéra (ARI). Lukáš chtěl navázat na první výhru s trenérem a Myšák zase nechtěl 2x prohrát s jedním týmem. Plán začal vycházet lépe trenérovi, v první třetině dal jeden gól ze hry, druhý pak přidal z nájezdu. Ve druhé třetině si hráči Capitals vstřelily dvě vlastní branky a jednu přidali Kojoti sami. V poslední třetině se opět z nájezdu trefil Schmaltz, čímž stanovil konečné skóre WSH – ARI 0:6. Schmaltz v tomto zápase připsal 5 branek, 2x za nájezd, jeden gól ze hry a u obou vlastních gólů soupeře byl posledním hráčem, který se dotkl puku za tým z Arizony. První branku zápasu vstřelil Keller.
Třetí zápas a s ním přesun na prosluněnou Floridu, kam přiletěli hráči Philadelphie. V první třetině otevřel skóre Gudas (FLA). Panteři si hlídali náskok až do půlky třetí třetiny, kdy se obránci stáhli až moc a nechali vystřelit Catese (PHI), který bombou o mantinel zavěsil puk pod břevno překvapeného brankáře. Když už to vypadalo, že se Letci (PHI) v zápase ujmou otěží, přibruslil k puku Hornqvist a zvrátil vítězství na stranu Panterů. FLA – PHI 2:1.
Čtvrtý zápas. Kojoti se na domácím ledě připravovali na příjezd Rangers. Kassian zajistil Kojotům brzké vedení, ale Hájek dokázal ještě v první třetině srovnat. Ve druhé třetině nastoupil opět Schmaltz a tento střední útočník pojistil vítězství hned dvěma góly. Když už se zdálo, že si Kojoti do druhé přestávky odnesou dvougólový náskok, zjevil se před Vejmelkou Gauthier a sekundu před koncem druhé třetiny snížil na 3:2.Ve třetí třetině se ale probral druhý střelec Kojotů – Moser. Přidal další dva góly. Po závěrečné siréně svítilo na ukazateli 5:2 pro ARI.
Pátý zápas opět hostila Florida. Radek Z a jeho svěřenci byli posíleni těsným vítezstvím nad zkušenými hráči z Philadelphie, a tak si věřili i na hráče Capitals a jejich trenéra Lukáše. Začátek zápasu jim vyšel, ujali se vedení po střele Forslinga. Jenže o konce třetiny stihl srovnat Strome (WSH). Ve druhé třetině navíc otočil skóre Carlson a ze začátku třetí přidal další gól Oshie (WSH). Capitals rázem vedli 1:3. Za Pantery se opět trefil Forsling, ale bohužel to stačilo jen na snížení. Konečný stav 2:3 FLA-WSH.
Šestý zápas nás přenesl opět do Chicaga. Jeho temné uličky ale dnes večer září. Tyler Johnson sám nastřílel 4 branky, jednu přidal Toews a jednu ještě J. Johnson. Hrozivý výsledek korigovali za Capitals hráči Carlson, Kuznetsov a Oshie. Přesto výsledek 6:3 hovoří jasně ve prospěch Chicaga.
K sedmému zápasu přicestovali Kojoti (Myšák) opět na Floridu (Radk Z.). Hornqvist (FLA) otevřel v první třetině listinu střelců a dlouho se k němu nikdo nepřidal. Když vedení vydrželo Panterům i do konce druhé třetiny, začal Radek Z. pociťovat možnost, že by Myšáka (ARI) opět obral o nějaký ten bodík z tabulky. Proti byl ale Keller, který ve 14. minutě srovnal na 1:1. Pak se nechal vyloučit Montour (FLA) a Kojoti dokázali přesilovku využít, vítězný gól vstřelil Kassian. A stejný hráč přidal ještě pojistku. Arizona si z Floridy odváží 2 body za výhru 3:1.
Poslední osmý zápas si dnes zahráli Philadelphia a Chicago. Letci (PHI) v každé třetině vstřelili jednu branku – Konečný, Cates, Konečný. Indiáni z Chicaga dokázali reagovat jen ve třetí třetině za přispění J. Johnsona a upravili tak konečný výsledek na 3:1 pro Flyers (PHI).
Devátý zápas, který odehrála Philadelphia (Petr) proti New York Rangers (Luba) se do tabulky nezapočítává, protože oba týmy již spolu svedly 4 vzájemná utkání. Je to škoda, protože zápas se náramně povedl Konečnému (PHI), který dokázal, stejně jako Schmaltz (ARI), skórovat 5x. Celkové skóre 6:0 doplnil jednou brankou Cates (PHI).

08.03. 2023 Trénink #27

Přítomni: Lukáš, Max, Petr, Luba, Tomáš L., Tomáš S., Radek Z.

Poprvé a snad také naposledy jsem nebyl vůbec přítomen tréninku. Omlouvám se, ale pracovní záležitosti nebyly nakloněny mému přání porazit všechny, kdo na trénink přijdou. Tak příště! Avšak Helenka je také členkou KVAKu a dozor byl zajištěn. Jen je škoda, že se klukům do stolního souboje s Helenkou nechtělo 🙂 Báli jste se porážky od holky?

Zápasy budu uvádět v takovém pořadí, v jakém jsem je našel v deskách.
První zápas svedl k jednomu stolu Lukáše (WSH) a navrátivšího se Maxmiliána (CAR). Hráči Caroliny v první třetině dost faulovali, hned tři se objevili v zápisu. A Washington trestal. První třetina po gólech Fehervaryho skončila 2:0. Ve druhé třetině to bylo podobné, jeden faul Burns (CAR), jeden gól Fehervary (WSH). Ve třetí třetině přidal Fehervary svůj 4. gól v zápase, pak se ještě trefil Ovechkin a Oshie (oba WSH). Nulu v brance pokazil Kuemperovi český legionář v dresu Hurikánů, Nečas. Z nařízeného trestného střílení nedal gólmanovi šanci. Na konečných 6:2 korigoval ještě Burns (CAR).
Druhý zápas odehráli Tomáš S. (CHI) a Radek Z. (FLA). Tento zápis patří k těm kratším, co se statistik týče. V zápisu není žádná branka, zápas skončil 0:0. Pouze 3 hráči si šli odpočinout na trestnou lavici, Hornqvist, Gudas, Forsling (všichni FLA). Indiáni však početní výhodu nikdy nevyužili.
Ke třetímu zápasu přiletěl Luba (NYR) do hlavního města Ameriky za Lukášem (WSH). Capitals využili výhodu domácího prostředí a oslavili těsnou výhru 3:2. Fehervary přidal 5. gól v dnešních statistikách.
Čtvrtý dnešní zápas, který má celkové pořadové číslo 70, odbruslili Tomáš S. (CHI) a Max (CAR). Tento zápas byl naopak – co se zápisu týče – nejdelší. Spousta vyloučení a také 6 gólů. Pět jich skončilo za zády Andersena (CAR). Ačkoliv se vedení ujali Hurikáni a vedení udrželi po celou první třetinu, od druhé třetiny se trefovali jen hráči Chicaga.
Na pátý zápas jsme si zaletěli na teplou Floridu, domácí Panthers vyzvali Hurricanes.
Radek Z. (FLA) svedl vyrovnaný zápas proti Maxovi (CAR). Vše podstatné se událo ve druhé třetině, kdy oba týmy vstřelili svému soupeři jeden gól. Tímto výsledkem (1:1) skončil i zápas po závěrečném hvizdu.
Šestý zápas mezi Tomášem S. (CHI) a Tomášem L. (BOS) patří k těm s úplně nejkratším zápisem. Kromě sestav hráčů obou týmů obsahuje jen výsledek 0:0. Žádná branka, žádný uložený trest pro hráče.
Poslední dnešní zápas, sedmý zápas, odehráli Petr (PHI) a Luba (NYR). Letci z Philadelphie sice prohrávali 0:1, ale nakonec zápas dovedli k toužené výhře. Pro Petra důležité body do tabulky. A v tomto zápase se nám objevil další hráč, který během utkání vstřelil 4 branky. Je jím Trevis Konečný (PHI). Trevis se tak vyšvihl v průběžné tabulce střelců na metu nejvyšší. Za Rangers skórovali Chytil a Hájek. Zápas skončil 4:2 pro Philadelphii.

Soupis zápasů zde:
WSH – CAR (6:2)   //   CHI – FLA (0:0)   //   WSH – NYR (3:2)   //  CHI – CAR (5:1)   //  FLA – CAR (1:1)  //  CHI – BOS (0:0)   //   PHI – NYR (4:2)

01.03. 2023 Trénink #26

Přítomni: Myšák, Dan, Lukáš, Tomáš L., Petr, Radek D., Max, Luba.

Dnes jsme odehráli 11 utkání do tabulky Interní KRUMOR ligy.
První zápas
nesl známky domácího derby. Nastoupili proti sobě Dan a Lukáš. Tedy řečí týmů to bylo Vegas proti Washingtonu. A hned na úvod se zrodilo docela překvapení, když vedoucí tým tabulky po první třetině prohrával 0:3. Ve druhé třetině sice WSH vstřelili 2 branky, ale vlivem 4. branky za Kuemperovými zády se žádné drama nekonalo. Ve třetí třetině přeci jen Capitals zabrnkali na nervy všem fanouškům, když snížili na 3:4. Víc se ale nepovedlo a VGK získali skalp dosavadního lídra.
Ve druhém souběžně hraném zápase se utkala Philadelphia (Petr) s arizonskými Kojoty (Myšák). Po první třetině to bylo 1:1 a nic nenasvědčovalo, že se blíží debakl. Avšak Schmaltz – dosi nevýrazný v minulých zápasech – nasměroval Arizonu k velikému vítězství, když se ve druhé třetině trefil 2x a třetí zásah přidal v poslední třetině. No a když se k němu přidali ještě Keller, Moser a Kassian, zastavilo se počítadlo skóre na stavu 7:1.
Do třetího zápasu nastoupilo nové mužstvo naší soutěže – CAROLINA HURRICANES (CAR) s trenérem Maxmiliánem P. Prověřit je přijeli kluci z New Yorku pod vedením Luby. Jediný gól zápasu vstřelil hned v první třetině Goodrow (NYR). Další dvě třetiny se už pouze zapisovaly tresty. Na to, že se Max vrátil ke šprtci po delší době, nebyl to vůbec špatný match.
Čtvrtý zápas přivítal dalšího nováčka v soutěži, i když mužstvo TAMA BAY LIGHTNING bylo v tabulce vedeno od začátku sezóny, trenér Radek D. nebyl do současné doby přítomen žádnému měření sil. Poměřit se přijela česká enkláva ve službách Boston Bruins (Tomáš L.). A opět to nebyla žádná jednostranná záležitostV půlce třetí třetiny srovnával Koepke (TBL) na 2:2 a zdálo se, že Boston bude na uvítanou rozdávat body. Vše ale chvilku před koncem zachránil Nosek, který svým druhým gólem v zápase přeci jen dovezl body domů do Bostonu; zápas TBL – BOS 2:3.
Pátý zápas začal nudně, po první třetině PHI – VGK 0:0. Pak se ale cosi v obranách obou týmů změnilo a druhá třetina končila s ukazatelem 5:3. Osm gólů během 6 minut, pěkně. Ve třetí třetině už stačil Eichel (VGK) pouze snížit na konečných 5:4 pro Philadelphii, která si připisuje pěkné a důležité vítězství.
Do šestého zápasu se nastupovalo za všeobecného veselí. Arizona hostila Washington. Prohra Arizony z minulého vzájemného měření ještě citelně v tělocvičně rezonovala. Mnohý z přihlížejících by si dnes opět vsadil na Washington, avšak trenér Kojotů zavelel k útoku a Kassian pokojně poslechl. V půli první třetiny 1:0 pro Kojoty. Chybělo 10 sekund do konce první třetiny, když se ke střele postavil Carlson a puk poslal za bezmocného Vejmelku. Srovnáno 1:1. To ale nebylo vše, 2 sekundy před sirénou označující konec první třetiny se pískal nájezd pro Kojoty za postavení bránícího hráče v brankovišti. Na puntík se postavil Schmaltz. Před dnešními utkáními měl hrozivou bilanci nájezdů, ze 4 pokusů dal jen jeden. Dnes ale již jednou z nájezdu skóroval v zápase proti Philadelhii. Teď se rozjel podruhé, blafák a puk končí v síti. První třetina 2:1 pro Kojoty. Ve druhé třetině opustil hrací plochu Oshie (WSH) a přesilovku využil hned po 5 vteřinách Mayo (ARI). Třetí třetina přinesla podobný scénář, na trestnou odešel Strome (WSH) a gól vstřelil nejproduktivnější hráč dneška Schmaltz (ARI). Konečné skóre 4:1 pro Arizonu.
Sedmý zápas k době svedl dnešní nováčky. Tampa hostila Carolinu. Lépe se vedlo úplnému nováčkovi, tedy Carolině (Max). Nečas z týmu Hurikánů zaznamenal během zápasu 3 góly, veliké oslavy proběhly v mužstvu Caroliny. Čistý hattrick sebral Nečasovi Burns, když vstřelil 3. brak zápasu. I tak se ale hráči Caroliny mohli těšit z výsledku 4:0.
Osmý zápas a do Bostonu přijeli Rytíři z Vegas. První třetina přinesla z kraje hned 3 vyloučení, McAvoy (BOS) a pak Stephenson a Stone (oba VGK). Menší počet hráčů na ledě vyhovoval klukům z Bostonu, přeci jen jich bylo o jednoho více, a tak se ujali vedení po přesné střele Krejčího. Ke konci třetiny navyšoval druhý Čech v Bostonu, Pastrňák, na 2:0. Druhá třetina proběhla klidně. Ve třetí si zase vzal puk na hokejku Pasta a dovezl jej až do branky, 3:0, Toť i závěrečný výsledek zápasu.
Na devátý zápas se Rytíři (VGK) přesunuli domů, kde hostili tým Rangers (NYR). Trouba sice NY zařídil vedení, ale pak se s Panarinem nechali vyloučit a Stephenson (VGK) se rozstřílel. Během zápasu nechal diváky zaplnit ledovou plochu čepicemi a klobouky poté, co ve druhé třetině dovršil hattrick. NYR více gólů nepřidal, naopak ke Stephensonovi se připojil Eichel (2 góly) a Theodore (2 góly). Dnešní druh zápas s výsledkem 7:1.
Desátý souboj se odehrál opět v Tampě, kam přijelo mužstvo Kojotů z Arizony. Keller (ARI) tak dlouho dotíral na hráče Tampy, až si poslali puk do vlastní sítě. A chvilku před koncem třetiny se situace opakovala, tentokrát na druhé straně. Obránci chtěli vyhodit puk ze třetiny, ale ten se „všelijakými cestami osudu“ zastavil až za Vejmelkou, gól připsán Fleurymu. Ve druhé třetině hráči Arizony tlačili, bušili do branky – a to doslovně, neboť za Vasilevskim zacinkala minimálně 8x tyč – ale ke gólu to nevedlo. Ale ani hráči Lightning se neprosadili. Spásu přinesl až Crouse (ARI), který střelou o mantinel posunul jazýček vah vítězství na stranu Kojotů. Těsně před koncem zápasu ještě nastřelil Mayo (ARI) břevno za brankářem Blesků, ale na skóre to už nic nezměnilo. 2:1 pro Arizonu.
Poslední dnešní zápas s číslem 11 a pořadovým 66 se odehrál ve Philadelphii. Na návštěvu tam přijeli borci z Caroliny. A návštěva to byla vskutku loupežná. Philadelphii se nedařila střelba a vastně ani obrana. Carolina po první třetině vedla 2:0 zásluhou obránce Slavina. Ve druhé třetině přidal Nečas třetí gól. Letci se ale nevzdali a dokázali před sirénou snížit na 2:3. Třetí třetinu se opět ozval Slavin a k němu se přidal Kaše. Výsledek 5:2 pro Carolinu byl pro mnohé velikým překvapením.

VGK – WSH (4:3)   //   PHI – ARI (1:7)   //   NYR – CAR (1:0)   //  TBL – BOS (2:3)   //  PHI – VGK (5:4)  //  ARI – WSH (4:1)
TBL – CAR (0:4)   //  BOS – VGK (3:0)   //  VGK – NYR (7:1)   //   TBL – ARI (1:2)   //  PHI – CAR (2:5)