28.9.2022 Trénink #4_Sváteční

I dnes ve sváteční den jsme se potkali v tělocvičně. Jaké bylo překvapení, že jsem nepřijel autem. Joóóó, chlapci, už máme přece ve škole skříňku na stoly, takže není třeba vše tahat z auta.
Nachystal jsem dva stoly, protože před školou hráli fotbal 3 avizovaní kluci (Tomáš L., Tomáš S. a Luba).

A hned zostra jsme se pustili do hraní. V prvním zápase jsem se postavil proti Tomášovi L. Během první třetiny jsem mu dal gól, ve druhé nic nepadlo a ačkoliv jsem nechtěl hrát pouze na jeden vítězný, pořád mi tam nic nepadalo. Ve třetí třetině, přesně ve třetí minutě jsem měl rozhodnutí na hokejce – nájezd. Super. Bohužel střela se otřela pouze o tyč. Zlaté pravidlo zní: Nedáš-Dostaneš. Takže za půl minuty mi do branky střelou o mantinel poslal jednoho banána Tomáš. Díky. Víc gólů už nepadlo a tak je tu zas Tomova radost a úsměv od ucha k uchu.
Na druhém stole bojoval Luboš se Sykyčem. Luba jde do všeho hrozně po hlavě a pokud to jen trochu jde (a pokud má hráče u své branky), tak střílí z každé pozice. Dnes v prvním zápase se mu ale moc střelba nedařila, gól sice dal, ale Tom mu dal dva, takže první výhra Tom.

Do druhého kola nastoupil proti mě Luba a na vedlejším stole to byl souboj Tomášů.
U Luboše mi vycházelo vše to, co nešlo u Tomáše. Skoro každá střela končila v brance. Takže po první třetině to bylo 3:0. Na konci zápasu se trefil i Luba a finální výsledek byl 5:1 pro mě. Tomáš nenechal nic náhodě a s Tomem si poradil 2:0.

Třetí kolo. Luba s Tomášem, já proti Sykymu. Hned v úvodu, když jsem dal Sykymu první gól, se z vedlejšího stolu ozval hurónský křik. Luba dal gól Tomášovi. Bravo. Od té chvíle jsme Luboše hecovali, aby Tomáše porazil. Na našem stole to šlo též jednoznačně za mnou. Syky sice schytal 4:0, ale nehrál špatně. Víc jsme ale sledovali dění na vedlejším stole. Osmnáctá minuta odbila…(lampa ještě svítila)…a na počítadle skóre svítilo…..1:0. Luboš už žádný gól nepřidal, ale hlavně žádný neinkasoval. Tomáš s hlavou v dlaních nevěřil.

Bylo už krátce po půlce tréninku a tak jsme se domluvili, že dáme ještě jedno kolo. Tomáš si chtěl zpravit chuť, tak vyzval na souboj opět mě. Tentokrát jsem byl ale nad jeho síly. Výsledek 2:0 odčinil mé prvotní zaváhání 🙂
Luba opět zaúřadoval a i druhého Tomáše vypoklonkoval těsně 1:0. Ale výhra je výhra a Luba měl dnes dvě.

Nakonec ještě poslední zápas. Hrál jsem dal proti rozjetému Lubovi. Na druhém stole opět souboj Tomášů. Když jsme před poslední třetinou měli s Lubošem stav 1:0 pro mě, navrhl Tomáš, že „Lubovi „připíšeme gól, takže aktuální stav 1:1. A prej: „Trenére, snaž se.“
„Ale jak chceš, holenku. Když já s Lubou 1:1, tak ty s Tomem 0:1. A snaž se taky.“
Nakonec se mi podařilo vyhrát o dva góly 3:1, Tomáš Sykymu ten gól dal taky, takže plichtu uhrál.
Bylo to fajn zakončení dnešního tréninku.

21.9.2022 Trénink #3

Na dnešní trénink dorazilo 6 statečných. Stálice Tomáš Lössel a pak hned 4 nováčci – Lukáš Gajdoš, Matěj Vlk, Radek Záviška a Matěj II. Šestým do party jsem byl já 🙂

Jak bylo posledně slíbeno, tak jsme i učinili. Prošli jsme s klukama pravidla, na herním stole ukázali situace a nakonec jsme si i zahráli zápasy.
První zápasové kolo odehrál Tomáš s Radkem a Lukáš s Matějem. Matěj II. zmizel na chvilku do ZUŠ-ky a já dělal rozhodčího a rádce v jedné osobě.

Na druhé kolo se Matěj ze ZUŠ-ky vrátil, a tak jsme si zahráli na třech stolech. Tomáš proti mě, Lukáš proti Radkovi a na prvním stole to byl souboj Matějů.

Příští trénink už bude zase plně herní. Nezapomeňte doma oprášit/nastudovat pravidla!
I ti, kteří dnes nebyli !!! Všem jsem je minule rozdal. Pokud něco nebudete vědět, vysvětlíme na tréninku.

Všem nemocným přejeme brzké uzdravení a těšíme se na Vás na dalších trénincích. Šprtci zdar.

14.9.2022 Trénink #2

Po pondělním a úterním náboru dorazilo do tělocvičny o trochu více zájemců o naše šprtání 🙂
Náborová akce se (zdá se) vydařila. Celkově bylo v tělocvičně nakonec 16 kluků (a Gábinka zůstala bokem, když hlídala menšího brášku).
Kromě stálých věrných se nám navrátil „hasič“ Tadeáš. „Vítej zpět.“ Nováčků přišlo hned 8 a přihlášku přineslo 5 z nich.

Protože máme zatím jen 5 stolů, rozestavili jsme kluky po 3 ke stolu, a vždy po jedné třetině se protočili, takže během jednoho zápasu (tří třetin) si zahrála celá trojice každý s každým. Pak následovala výměna trojic, nové seskupení kolem stolů a tak dokola. Výsledky nemělo smysl psát, ale jak jsem pobíhal kolem stolů, všiml jsem si tu a tam pěkných akcí, které předváděli nejen „starší“, ale i nováčci. Třeba Matějův gól o mantinel do Tomovy branky byl výstavní.
Trochu vyčiněno dostali Luba, Tadeáš a Martin, kteří se sešli u posledního stolu a v rámci zápasů dělali bordel a kraviny.
Jinak za dnešek super.
Díky všem a za týden zas.

07. 09. 2022 1. trénink BHC-MK sezóna 2022/023

Už se stalo tradicí, že kluci čekají před školou dávno před tím, než je začátek tréninku. Nejinak tomu bylo i dnes. Luba, Max a Tomáš se vrhli na věci v autě hned, jak jsem zastavil. O chvilku později dorazil Petr, Martin a nováček Tomáš.

Během září seznámíme kluky a holky s pravidly šprtce. Spousta jich pravidla už pozapomněla. A nováčky je musíme naučit. Od začátku října pak začneme i s interní ligou, jejímž vyvrcholením je zisk putovního poháru.
Protože letos začínáme naši první plnou sezónu, formát zápasů se nám oproti loňsku trochu promění. V rámci tréninku budou hrát kluci a holky zápasy každý s kým chce. Zápasy se budou evidovat jen do malé tabulky bez vlivu na interní ligu. Zápasy do interní ligy budou vyhlášeny v určité termíny a pouze tyto zápasy budou počítány a zaznamenávány do tabulky Interní Krumor Ligy. V průběhu interní ligy odehraje každý „trenér“ 4 vzájemná utkání s ostatními „trenéry“.

A jak se tedy tuto středu hrálo?
Maxmilián si odehrál jen 1 třetinu zápasu, a pak se odklidil na lavičku. Nebylo mu dobře. Tomáš do druhé a třetí třetiny tedy obdržel Gábinku. V zápase žádný gól nepadl. Petr si v prvním dnešním zápase poradil s Lubou 3:1. A nováčka Toma si vzal na starost Martin. Aby Tomáše moc nevystrašil, uhrál Martin s Tomem remízu 0:0.
Ve druhém kole si zahrál Tomáš s Lubošem. Tentokrát už nějaké góly padly, dokonce 4, a rovnoměrně rozložené na obě strany, tedy druhá remíza pro Toma a první bodík Lubovi.
Petr ve druhém kole porazil Martina 2:0.
Gabča si zahrála s nováčkem Tomem. A i zde po 18 minutách končil zápas remízou (0:0).
Třetí a poslední dnešní zápas sehrál Tomáš s Petrem. A opět 4 rovnoměrně rozložené góly udělaly za dnešní den Tomáše remízovým králem. Luba porazil nováčka Toma 4:0. A Gabča podlehla Martinovi 2:0.
Na konci tréninku jsme si vyzkoušeli nájezdy. A i tuto disciplínu budeme muset hodně potrénovat.