28.12. 2022 Trénink #17

Na dnešní – mezisváteční – trénink dorazil Petr K., Lukáš G., Dan S., Lexa, Syky, Tomáš L. s taťkou Láďou. No a pak já s Lukajzem.

Hned v prvním kole se zrodila „senzace“, když Lukáš G. porazil Lukajza (4:2). Rodinné derby vyhrál Tomík nad taťkou 4:1. Syky zdolal Dana 1:0. Na posledním stole hrál Petr, který po delší pauze nic nezapomněl, a poradil si s Lexou 2:1.
Do druhého kola jsem nalosoval Dana proti Láďovi, ať se dospěláci střetnou. Jejich vzájemné měření vyznělo lépe pro déle hrajícího Dana, ale jen těsně (1:0). Na druhém stole odčinil debakl z prvního kola Lukajzo. Jeho nášup 9:0 schytal Syky. Tom si poradil s Lexou 2:0 a připsal si dnešní druhou výhru. Stejně tak zabodoval i Lukáš, který se dnes rozjel a překvapivě porazil i Petra 4:2. Po dvou zápasech měl Lukáš na kontě skóre 8:4 a dvě výhry.
Třetí kolo jsem z trenérské lavičky přesedlal ke stolu a rozhodcovský pultík jsem dal Lukajzovi. Tomáš si mě vybral dobrovolně, takže ani moc neplakal, když prohrál 5:0. Na druhém stole Syky ukončil Lukášovu dnešní šňůru – remíza 2:2 pro Lukáše znamenala 5 bod ze 6 možných. Super výkon. Láďa podlehl Petrovi 0:3 a Lexa si neporadil s Danem (1:2). Pro Dana druhá dnešní výhra.
Předposlední kolo svedlo k jednomu stolu Lukajza s Tomášem (5:1), u druhého stolu se střetl Myšák a Lukáš (2:1), na třetím stole byl Láďa a Syky (0:0), tedy první bodík pro Láďu…ale do tabulky jsem zápasy Lukajza a Ládi nezapisoval! Na posledním stole se střetl Dan a Petr. Petr si do tabulky připisuje 3. dnešní výhru, tentokrát v poměru 2:0. Rozhodčího dělal tentokrát Lexa.
Poslední páté kolo.  Rozhodčím jsem opět já. U prvního stolu Syky – Petr (2:2). Na druhém stole Tomáš – Lukáš (2:1), na třetím stole Dan – Lukajzo (0:4) a na čtvrtém stole Láďa – Lexa (0:4).

Díky kluci, že jste dnes dorazili. Doufám, že jste si letošní poslední trénink užili, že vás šprtec baví alespoň tak, jako mě.
Těším se na další výzvy v novém roce, kdy začneme jezdit na turnaje. Začnete se střetávat nejen mezi sebou, ale i s hráči z celé naší republiky. Budeme ale muset ještě hodně trénovat, abychom se těm nejlepším přiblížili.

I. kolo                                                        II. kolo                          
Láďa – Tomáš L.        1:4                          Dan – Láďa                 1:0
Lukáš – Lukajzo         4:2                          Lukajzo – Syky            9:0
Syky – Dan                  1:0                         Tomáš – Lexa              2:0
Petr – Lexa                  2:1                         Lukáš – Petr                4:2

III. kolo                                                     IV. kolo
Syky – Lukáš               2:2                        Lukajzo – Tomáš        5:1
Myšák – Tomáš          5:0                        Myšák – Lukáš            2:1
Láďa – Petr                  0:3                       Láďa – Syky                 0:0
Lexa – Dan                   1:2                       Petr – Dan                    2:0

V. kolo
Syky – Petr                  2:2
Tomáš – Lukáš           2:1
Dan – Lukajzo             0:4
Láďa – Lexa                0:4

21.12. 2022 Trénink #16

Už jsem byl vedle spořky, když mi zazvonil telefon.
„Kdopak mě to volá?“
„Trenére, kde jste? Pospěšte si!“
„No jo, copak nekvaltuju? V práci práce jak na kostele a ještě všude ledovka.“
Ale přišel jsem včas – 15:57.

Před školou už stálo 6 kluků a sedmý (Radek Z.) dorazil také. Rozložili jsme opět o jeden stůl méně, tedy 3 ks. Radek, protože přišel poslední, a já, protože jsem byl plonkovní, jsme dělali rozhodčí. Dnes jsme opět hráli jen tréninkové zápasy, i tak ale byla sranda. Navíc kluci po proběhlém vánočním turnaji zkoušeli nové tahy, co viděli v Brně. Je moc dobře, že jsme se do Brna vypravili. Je důležité střetávat se s dalšími hráči, obkoukávat a učit se. Taky už se kluci ptali, kdy bude další turnaj. Opět z vás mám velikou radost. Ze všech. Vím, že to píšu často, ale je to prostě tak. Vaše nadšení je pro mě nejlepší motivace.

A jak se dnes hrálo? Tomáš L. chtěl zapsat do tabulky 4 výhry ale bohužel ho zklamu. Čtvrtou výhru mu nenapíšu, protože zápas s Radkem nedohráli komplet, jako vždy Radek zmizel dříve, aby stihl autobus. A nenapíšu Tomovi ani 3. výhru, protože dle mých záznamů (a mé bezchybné paměti) znělo tělocvičnou překvapivé „óóóóó“ hned poté, co se ozval výsledek zápasu Tomáš L. – Daniel (1:2). Takže Tomíku, dnes to vidím „jen“ na dvě výhry.
Ostatní kluci se také dnes snažili a všichni mají v tabulce zapsanou alespoň jednu výhru. Vypadá to, že se nám kluci zlepšují a ti, co jsou v tabulce výše, nesmějí polevit, neboť zespodu na ně brzy začnou dotírat kluci s novými zkušenostmi.

I. kolo                                                           II. kolo                          
Luba – Lukáš G.             3:3                         Daniel – Tomáš S.          1:2
Lexa  – Daniel                 1:1                        Lexa – Radek Z.               6:1
Tomáš L. — Tomáš S.    2:0                        Tomáš L. – Luba             2:0

III. kolo                                                         IV. kolo
Luba – Myšák                 0:6                        Tomáš L. – Daniel           1:2
Tomáš S. – Lexa            2:1                        Luba  – Radek Z.              3:2
Lukáš G. – Radek Z       7:3                        Lukáš G. – Myšák            1:4

V. kolo
Luba – Dan                      1:4
Myšák – Lexa                  4:0
Tomáš S. – Lukáš G.      2:2
Radek Z. – Tomáš L.      nedohráno 

14.12. 2022 Trénink #15

Ve školní chodbě se svítilo, tělocvična však byla zahalena do tmy. Rozsvítil jsem, Gabča nachystala kužely, já připravil stoly, Gabča je vyleštila, aby nám to dnes pěkně klouzalo. Pak už jsme šli pro kluky…dnes jsme do tělocvičny proklouzli nepozorovaně, a tak se kluci trochu divili, že už jsme tam. Ve dveřích jsme se pozdravili s panem ředitelem. Stále je nám mile nakloněn – děkujeme.

Jak jsem klukům říkal, začneme od konce prosince tréninky trochu jinak. Protože se potřebujeme naučit dělat rozhodčí, abychom mohli jezdit na turnaje jednotlivců, rozložili jsme jen 4 stoly, ačkoliv nás bylo 11. Vždy 8 lidí hrálo, 3 dělali rozhodčí. Stejný formát pak podržíme od ledna i nadále. Je potřeba se cvičit nejen ve hře, ale i v pravidlech a taktéž umění pískat. Nezdá se, ale dělat rozhodčího, je pěkná řehole. Jediným špatným rozhodnutím můžete zkazit hráči celý turnaj. A proto se kluci budou učit i to, kde a jak se postavit, aby bylo na puk a případný faul či gól nejlépe vidět. Aby se nebáli ohlásit faul, pokud ho vidí, aby se naučili stát si za svým názorem a hlavně – hrát fair-play.

Dnes jsme stihli odehrát 5 kol a pořešit nedělní výpravu do Brna na Vánoční turnaj.
Dokonce jsme předali i poslední dres svému majiteli. Pokud to půjde, tak příští středu bychom zorganizovali opět focení – tentokrát už všech 10 hráčů s dresy + Dan, Lexa, Pavel a další, kteří přijdou.

Soupis s tabulkou, jak se nám dnes dařilo, vidíte níže. Musím vyzdvihnout Matěje Vlka, který ze 4 zápasů získal 7 bodů. Krásná práce. Také pěkně poskočil v tréninkové tabulce. Stejně bodově na tom byl dnes Tom, který na 7 bodů potřeboval 5 zápasů.
Krásných 5 bodů ze 4 zápasů zapsal Lexa.

Luba sice dnes zapsal jen 2 body za těsnou výhru nad Danem, ale když hrál se mnou, bylo to super.
Když prohrával 0:2, nevzdal to, dokázal se do zápasu vrátit a srovnal na 2:2. Vzápětí dostal na 2:3  a za chvilku na 2:4. Avšak jeho třetí gól byl precizní. Střela o mantinel a dorážka hráčem do nekryté části branky. 3:4. Pak už jsem si chtěl výsledek jen pohlídat, ale naskytla se příležitost zvýšit, tak jsem to ještě upravil na 3:5, což se ukázalo moudré, neboť Luba chvilku před koncem opět skóroval a snížil na konečných 4:5. Moc pěkný zápas. Díky Lubo.

I. kolo                                                        II. kolo                          
Pavel – Gabča            1:0                          Matěj V. – Lexa          3:0
Dan  – Lukáš               0:0                         Tom – Radek Z.          1:1
Lexa – Radek D.         2:0                          Dan – Luboš               0:1
Luboš – Tom              0:1                          Lukáš – Myšák           0:5

III. kolo                                                     IV. kolo
Radek D. – Radek Z    1:2                        Dan – Lexa                   0:0
Lexa – Luboš               4:1                        Myšák – Tom               3:1
Matěj V. – Tom            2:2                        Lukáš – Radek D.        3:0
Dan – Myšák                1:2                        Radek Z. – Matěj V.    1:2

V. kolo
Tom – Dan                  4:1
Luboš – Myšák           4:5
Matěj V. – Lukáš         3:2
Radek Z. – Lexa         nedohráno

07.12. 2022 Trénink #14

„Nazdar, trenére!“, znělo po Klášterním náměstí, když jsem se přibližoval ke škole. Už tam zase čekalo spousta kluků. Mám z vás radost.
Rozložili jsme stoly, zvonek je stále funkční, takže i o chvilku později přicházivší se na nás dozvonili. 
Dnes jsme si zahráli opět jen tréninkové zápasy. Matěj II dovedl bratránka, a tak nás dnes bylo zase o trochu víc. Už nám chybí jen Radek Doubek, který byl dlouhodobě nemocný.

Matěj II nám při svém odchodu do ZUŠ svěřil Pavla do péče, a tak jsme se o něj postarali. Šprtec mu jde moc dobře. Pokud s námi začne trénovat a bude chodit pravidelně, bude do budoucna patřit k platným členů oddílu.

A jak jsme dnes hráli? Koukněte na soupis níže a do tabulky.
Nejúspěšnějším hráčem byl dnes Syky s 8 body z 5 zápasů. Nejvíce vyrovnané výsledky měl Matěj V. se statistikou 0-5-0, skóre 8:8.

I. kolo                                                 II. kolo                          
Dan – Syky           1:2                          Dan – Luba            1:0
Tom  – Petr          1:1                          Petr – Matěj V.      3:3
Lexa – Luba          0:0                          Syky – Radek Z.   2:1
Matěj II. – Pavel   1:4                          Tom – Lexa          1:0
Matěj V. – Radek   2:2

III. kolo                                               IV. kolo
Matěj V. – Luba     1:1                        Myšák – Dan          3:0
Lexa – Dan             0:1                        Matěj V. – Lexa      1:1
Radek – Petr          1:5                        Syky – Tom             2:3
Syky – Pavel           1:0                        Pavel – Petr            1:1
Tom – Myšák         1:2

V. kolo
Lexa – Syky            0:4
Matěj II – Matěj V. 1:1
Dan – Pavel            2:0